Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Primátor prisľúbil pomoc organizáciám tretieho sektoraVytlačiť
 

Minimálne raz za pol roka sa bude primátor Jozef Božik stretávať so zástupcami organizácií tretieho sektora, ktoré pôsobia na území nášho mesta. Prvé spoločné stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok 27. januára 2011 v Klube spoločenských organizácií v Partizánskom.
Hlavným cieľom stretnutia, na ktorom nechýbali ani predstavitelia mestskej samosprávy spolupracujúci s organizáciami tretieho sektora, bolo vzájomné informovanie o činnostiach a možnostiach prehĺbenia spolupráce. „V prvom rade sa vám chcem poďakovať za prácu, ktorú pre obohacovanie verejného a spoločenského života obyvateľov Partizánskeho robíte. Viem, že je to práca nedocenená, robíte ju nezištne, na úkor svojho voľného času a neustále bojujete s nedostatkom finančných prostriedkov. Veľmi si to vážim, a preto sa budem snažiť spolu s poslaneckým zborom vytvoriť také zázemie spolupráce, ktoré nám pomôže dosahovať vzájomné dohody a umožní nám v rámci možností podporovať finančne alebo inak vaše aktivity,“ zdôraznil vo svojom príhovore primátor.
Idea rozvoja dobrej spolupráce a ochota hľadať spoločné riešenia rezonovala aj v nasledujúcich príhovoroch poverenej vedúcej oddelenia Školstva, sociálnych vecí a spoločenských vzťahov MsÚ Márie Janíkovej, predsedníčka Komisie MsZ bytovej a sociálnej Márie Hazuchovej aj predsedu Komisie MsZ kultúry a cestovného ruchu Sergeja Talára. Po týchto príhovoroch sa slova opäť ujal primátor, ktorý v závere stretnutia prítomných oboznámil s prioritami ďalšieho rozvoja mesta. Medzi nimi je okrem iného stabilizácia mestskej nemocnice, rekonštrukcia centrálnej zóny mesta, ale aj vytvorenie vhodných podmienok pre rozvoj kultúrnych, spoločenských a záujmových aktivít v jednotlivých mestských častiach.

Fotografie zo stretnutia nájdete vo Fotogalérii 2011

 


 
 

Kultúra a šport

22.3.2019   o 18.00 hod.

Vecer_sportovcov_plagat.jpg

Mestská športová hala v Partizánskom

VEČER ŠPORTOVCOV MESTA PARTIZÁNSKE

Pozývame vás na VEČER ŠPORTOVCOV MESTA PARTIZÁNSKE, ktorý sa uskutoční v piatok 22. marca 2019 o 18.00 hod. v Mestskej športovej hale v Partizánskom. Súťaž ...


 

22.3.2019   od 17.00 hod.

Hviezdny_hudobny_vecer_plagat.jpg

Hvezdáreň Partizánske

HVIEZDY HUDOBNÝ VEČER

Hvezdáreň Partizánske a Základná umelecká škola Partizánske vás pozývajú na HVIEZDY HUDOBNÝ VEČER pri príležitosti jarnej rovnodennosti, ktorý sa uskutoční ...


 

26.3.2019   od 9.00 hod.

Oslobodenie_mesta_Partizanske_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

OSLAVY 74. VÝROČIA OSLOBODENIA MESTA PARTIZÁNSKE

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a Spoločnosť M. R. Štefáni ...


 

30.3.2019   od 20.30 hod.

Hodina_zeme_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

HODINA ZEME 2019

Partizánske sa po roku opäť pripája k celosvetovému environmentálnemu hnutiu HODINA ZEME.
Buďte jeho súčasťou aj vy!
V sobotu 30. marca 2019 od 20.30 do ...


 

31.3.2019   o 18.00 hod.

Divadelna_komedia_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v nedeľu 31. marca 2019 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a nemi ...


 

6.4.2019   o 17.00 hod.

Koncert_Fragile_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

Koncert skupiny FRAGILE

Pozývame vás na koncert vokálnej skupiny FRAGILE, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. apríla 2019 o 17.00 hod. v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Obmedzenie parkovania na Nádražnej ul.

V dňoch 26. až 28. marca 2019 bude realizovaný výrub topoľov na Nádražnej ulici. Z tohto dôvodou žiadame obyvateľov bytových domov č. 943 a 957, aby uvoľnili parkovacie miesta od vstupu k športovému centru pri ZŠ až po pätnásty topoľ v tomto rade. Dňa 25.3.2019 bude priestor vyznačený dopravným značením a bielo-červenou páskou. Ďakujeme za pochopenie.

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 18. do 25. marca 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 25. marca do 1. apríla 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

dnes je: 22.3.2019

meniny má: Beňadik

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka