Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Mesto Partizánske bude mať nových cezhraničných partnerovVytlačiť
 

Erby súčasných štyroch partnerských pri vstupe do veľkej zasadacej miestnosti mestského úradu slávnsotne odhalili v úvode augustového zasadnutia mestského zastupiteľstva. Samospráva v Partizánskom sa snaží vytvárať vzájomné partnerstvá so zahraničnými mestami, ktoré majú podobnú históriu a ktoré majú záujem o rozvoj spolupráce v rôznych oblastiach. Napĺňať túto ambíciu bude aj so srbským mestom Bajina Bašta, chorvátskym Vukovarom a poľskými Krapkowicami.

Dohody o partnerstve a spolupráci medzi Partizánskym a mestami Bajina Bašta, Vukovar a Krapkowice schválilo Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom na svojom rokovaní v utorok 22. augusta 2017. "V prípade miest Vukovar a Krapkowice ide o iniciatívu nášho mesta, a to aj v kontexte Česko-Slovenskej Baťovej spoločnosti, pretože aj v Krapkowiciach, ako i vo Vukovare, realizovala svoju činnosť firma Baťa. V prípade Bajinej Bašty ide o spoluprácu, ktorej iniciátorom bolo toto srbské mesto," ozrejmil primátor Partizánskeho Jozef Božik s tým, že dohody by mali byť slávnostne podpísané zástupcami partnerských miest 8. septembra počas narodeninových osláv mesta. 

Partnerské samosprávy budú v zmysle dohody prehlbovať vzájomné porozumenie a priateľstvo medzi občanmi oboch miest, rozvíjať priateľskú spoluprácu medzi oboma stranami a podporovať vzájomnú prosperitu a rozvoj. Ich spoločné aktivity a zámery budú realizované v oblasti kultúry a umenia, cestovného ruchu, školstva a vzdelávania, športu, ochrany kultúrneho dedičstva, ochrany životného prostredia či ekonomiky.

Partizánske má doposiaľ oficiálne spečatené partnerstvo so Svitom, Náchodom, Benešovom a Valašských Meziříčím. Erby všetkých štyroch partnerských miest, ku ktorým už čoskoro pribudnú ďalšie tri, majú odnedávna svoje čestné miesto pri vstupe do veľkej zasadacej miestnosti Mestské úradu v Partizánskom. Slávnostne ich odhalil primátor v úvode augustového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

(msk)

 

 


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 26.1.2018   od 9.00 do 16.00 hod.

Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

10.2.2018   od 9.00 hod.

Fasiangy_v_meste_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

FAŠIANGY V MESTE

Mesto Partizánske vás pozýva na podujatie FAŠIANGY V MESTE, ktoré sa uskutoční v sobotu 10. februára 2018 od 9.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

P ...


 

17.2.2018   o 18.00 hod.

Divadelna_hra_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v sobotu 17. februára 2018 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a n ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.1.2018

meniny má: Zora

POZVÁNKA na mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 4. mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 23. januára 2018 o 16.00 hod. v malej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka