Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Mesto Partizánske bude mať nových cezhraničných partnerovVytlačiť
 

Erby súčasných štyroch partnerských pri vstupe do veľkej zasadacej miestnosti mestského úradu slávnsotne odhalili v úvode augustového zasadnutia mestského zastupiteľstva. Samospráva v Partizánskom sa snaží vytvárať vzájomné partnerstvá so zahraničnými mestami, ktoré majú podobnú históriu a ktoré majú záujem o rozvoj spolupráce v rôznych oblastiach. Napĺňať túto ambíciu bude aj so srbským mestom Bajina Bašta, chorvátskym Vukovarom a poľskými Krapkowicami.

Dohody o partnerstve a spolupráci medzi Partizánskym a mestami Bajina Bašta, Vukovar a Krapkowice schválilo Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom na svojom rokovaní v utorok 22. augusta 2017. "V prípade miest Vukovar a Krapkowice ide o iniciatívu nášho mesta, a to aj v kontexte Česko-Slovenskej Baťovej spoločnosti, pretože aj v Krapkowiciach, ako i vo Vukovare, realizovala svoju činnosť firma Baťa. V prípade Bajinej Bašty ide o spoluprácu, ktorej iniciátorom bolo toto srbské mesto," ozrejmil primátor Partizánskeho Jozef Božik s tým, že dohody by mali byť slávnostne podpísané zástupcami partnerských miest 8. septembra počas narodeninových osláv mesta. 

Partnerské samosprávy budú v zmysle dohody prehlbovať vzájomné porozumenie a priateľstvo medzi občanmi oboch miest, rozvíjať priateľskú spoluprácu medzi oboma stranami a podporovať vzájomnú prosperitu a rozvoj. Ich spoločné aktivity a zámery budú realizované v oblasti kultúry a umenia, cestovného ruchu, školstva a vzdelávania, športu, ochrany kultúrneho dedičstva, ochrany životného prostredia či ekonomiky.

Partizánske má doposiaľ oficiálne spečatené partnerstvo so Svitom, Náchodom, Benešovom a Valašských Meziříčím. Erby všetkých štyroch partnerských miest, ku ktorým už čoskoro pribudnú ďalšie tri, majú odnedávna svoje čestné miesto pri vstupe do veľkej zasadacej miestnosti Mestské úradu v Partizánskom. Slávnostne ich odhalil primátor v úvode augustového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

(msk)

 

 


 
 

Kultúra a šport

20.11.2017   o 19.00 hod.

Koncert_La_gioia_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

KONCERT LA GIOIA – ROCKOVÉ BALADY - ZMENA TERMÍNU!

Koncert je zo zdravotných dôvodov účinkujúcich presunutý na pondelok 20. novembra 2017. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Pozývame vás na rocko ...


 

2.12.2017   o 17.00 hod.

Vyrocie_DFS_Fialka_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom (spoločenská sála)

25. VÝROČIE DFS FIALKA

Detský folklórny súbor Fialka oslavuje svoje 25. narodeniny. Pri tejto príležitosti si pre vás v sobotu 2. decembra 2017 o 17.00 hod. v Dome kultúry v Part ...


 

3.12.2017   o 16.30 hod.

Mikulas_a_mesto_detom_2017_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (oproti MsÚ)

MIKULÁŠ A MESTO DEŤOM

Mesto Partizánske vás pozýva na podujatie MIKULÁŠ A MESTO DEŤOM, ktoré sa uskutoční v nedeľu 3. decembra 2017 o 16.30 hod. na pešej zóne Námestia SNP v Par ...


 

Dnes má službu:

Benu Lekáreň
Gen. Svobodu 1099/58 (Kaufland),
958 01 Partizánske

02/206 341 48

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 20.11.2017

meniny má: Félix

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka