Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Mesto Partizánske bude mať nových cezhraničných partnerovVytlačiť
 

Erby súčasných štyroch partnerských pri vstupe do veľkej zasadacej miestnosti mestského úradu slávnsotne odhalili v úvode augustového zasadnutia mestského zastupiteľstva. Samospráva v Partizánskom sa snaží vytvárať vzájomné partnerstvá so zahraničnými mestami, ktoré majú podobnú históriu a ktoré majú záujem o rozvoj spolupráce v rôznych oblastiach. Napĺňať túto ambíciu bude aj so srbským mestom Bajina Bašta, chorvátskym Vukovarom a poľskými Krapkowicami.

Dohody o partnerstve a spolupráci medzi Partizánskym a mestami Bajina Bašta, Vukovar a Krapkowice schválilo Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom na svojom rokovaní v utorok 22. augusta 2017. "V prípade miest Vukovar a Krapkowice ide o iniciatívu nášho mesta, a to aj v kontexte Česko-Slovenskej Baťovej spoločnosti, pretože aj v Krapkowiciach, ako i vo Vukovare, realizovala svoju činnosť firma Baťa. V prípade Bajinej Bašty ide o spoluprácu, ktorej iniciátorom bolo toto srbské mesto," ozrejmil primátor Partizánskeho Jozef Božik s tým, že dohody by mali byť slávnostne podpísané zástupcami partnerských miest 8. septembra počas narodeninových osláv mesta. 

Partnerské samosprávy budú v zmysle dohody prehlbovať vzájomné porozumenie a priateľstvo medzi občanmi oboch miest, rozvíjať priateľskú spoluprácu medzi oboma stranami a podporovať vzájomnú prosperitu a rozvoj. Ich spoločné aktivity a zámery budú realizované v oblasti kultúry a umenia, cestovného ruchu, školstva a vzdelávania, športu, ochrany kultúrneho dedičstva, ochrany životného prostredia či ekonomiky.

Partizánske má doposiaľ oficiálne spečatené partnerstvo so Svitom, Náchodom, Benešovom a Valašských Meziříčím. Erby všetkých štyroch partnerských miest, ku ktorým už čoskoro pribudnú ďalšie tri, majú odnedávna svoje čestné miesto pri vstupe do veľkej zasadacej miestnosti Mestské úradu v Partizánskom. Slávnostne ich odhalil primátor v úvode augustového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

(msk)

 

 


 
 

Kultúra a šport

27.5.2018   o 18.00 hod.

Maly_velky_muz_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

RND a SĽUK - MALÝ VEĽKÝ MUŽ

Radošinské naivné divadlo v spolupráci s tanečníkmi a hudobníkmi Slovenského ľudového umeleckého kolektívu vás pozývajú na muzikálový príbeh zo života Mila ...


 

29.5.2018   o 16.00 hod.

Vodny_hrad_cita_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

VODNÝ HRAD ČÍTA

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Výbor mestskej časti Šimonovany pozývajú všetkých, ktorí radi čítajú alebo radi počúvajú čítané príbehy, stráviť pr ...


 

2.6.2018   od 10.00 hod.

Cesta_rozpravkovym_lesom_2018_plagat.jpg

pod Salašom, lúka pri bývalej Ondrej chate

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

Pozývame vás na XIX. ročník CESTY ROZPRÁVKOVÝM LESOM, ktorý sa uskutoční v sobotu 2. júna 2018.

Vstup do rozprávkového lesa je cez Kráľovskú bránu pod ...


 

14.6.2018   o 19.00 hod.

Muzikal_Kubo_plagat.jpg

Mestská športová hala v Partizánskom

Československý muzikál KUBO

Pozývame vás na československý muzikál KUBO, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 14. júna 2018 o 19.00 hod. v Mestskej športovej hale v Partizánskom. Nové česko ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Benu
Gen. Svobodu 1099/58 (Kaufland),
958 01 Partizánske

02/206 341 48

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 25.5.2018

meniny má: Urban

Klientske oddelenia MsÚ otvorené aj v sobotu

Od 12. mája do 2. júna 2018 sú klientske oddelenia Mestského úradu v Partizánskom otvorené pre verejnosť aj každú sobotu, v čase od 9.00 hod. do 11.00 hod.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka