Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Nárok na zľavu v MHD majú už aj ocenení darcovia krviVytlačiť
 

Darovanie krvi - ilustračný obrázokOcenení viacnásobní darcovia krvi v Partizánskom cestujú od septembra mestskou hromadnou dopravou (MHD) výhodnejšie. Držitelia Zlatej Janského plakety si môžu uplatniť zľavu z cestovného vo výške 0,20 eura, darcovia s Diamantovou Janského plaketou a Kňazovického medailou majú prepravu zadarmo.

Novú kategóriu cestovných zliav pre viacnásobných darcov krvi zahŕňa aktualizácia Tarify MHD v Partizánskom, ktorú schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom augustovom rokovaní. "Je to jedna z ďalších foriem, ktorou som sa snažil spoločne s poslancami iniciovať aspoň symbolické morálne ocenenie vo vzťahu k ľuďom, ktorí minimálne viac ako 80-krát darovali to najcennejšie z dôvodu záchrany ľudského zdravia, ľudského života, a to je krv," uviedol primátor Jozef Božik s tým, že v Partizánskom v súčasnosti registrujú troch držiteľov Kňazovického medaily, 42 držiteľov Zlatej a 11 držiteľov Diamantovej Janského plakety. Zľavnené cestovné platí len pre cestovný lístok zakúpený na dopravnú kartu.

Tržby pri platení plného cestovného cez dopravnú kartu za 100 prepráv pre 56 držiteľov týchto kariet odhaduje mesto na sumu 2 072 eur. Po uplatnení navrhovaných zliav dosiahli čiastku 756 eur. Celková odhadovaná výška straty teda predstavuje čiastku 1316 eur, o ktorú mesto navýšilo príspevok do MHD.

(msk, Tempo)


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 26.1.2018   od 9.00 do 16.00 hod.

Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

10.2.2018   od 9.00 hod.

Fasiangy_v_meste_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

FAŠIANGY V MESTE

Mesto Partizánske vás pozýva na podujatie FAŠIANGY V MESTE, ktoré sa uskutoční v sobotu 10. februára 2018 od 9.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

P ...


 

17.2.2018   o 18.00 hod.

Divadelna_hra_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v sobotu 17. februára 2018 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a n ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.1.2018

meniny má: Zora

POZVÁNKA na mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 4. mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 23. januára 2018 o 16.00 hod. v malej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka