Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Výšková budova v centre mesta je už uzatvorenáVytlačiť
 

Výšková budova na Námestí SNP v PartizánskomMesto Partizánske začiatkom tretieho septembrového týždňa definitívne uzatvorilo výškovú budovu na Námestí SNP. Štrnásťpodlažný objekt, ktorý ostatné roky slúžil na dočasné sociálne bývanie, plánuje samospráva zbúrať.

Výšková budova bola dostavaná v roku 1964 a nasledujúcich takmer tridsať rokov slúžila ako internát pre slobodné zamestnankyne obuvníckej fabriky. Neskôr, v polovici 90-tych rokov, v nej sídlili orgány štátnej správy v rámci novovzniknutého okresu. Po roku 1998 sa začali internátne priestory využívať ako sociálna ubytovňa a stav objektu upadal. V roku 2003 budovu, aj s nájomníkmi, odkúpilo mesto, pričom do čiastočného odstránenia nedostatkov investovalo 450-tisíc eur. Vysoké náklady na údržbu a prevádzka budovy, no najmä neprispôsobiví a neplatiaci nájomníci znamenali pre mesto permanentné problémy. Budovu sa preto rozhodlo uzatvoriť a nájomníkov vysťahovať. „Stále tam boli nájomníci, ktorí sa nevedeli správať a devastovali mestský majetok, čím robili zlé meno aj tým slušným, ktorí v tejto budove bývali. Tým slušným a platiacim sa mesto snažilo a snaží nájsť bývanie v mestských nájomných bytoch. Druhá kategória nájomníkov bola deložovaná bez náhradného ubytovania,“ zdôraznil primátor Jozef Božik s tým, že uzavretie výškovej budovy je pokračovaním zápasu za práva slušných ľudí.

O budúcnosti výškovej budovy rokovalo aj mestské zastupiteľstvo, ktoré jednomyseľne podporilo myšlienku, aby bol objekt po uzatvorení pripravený na asanáciu. Stať by sa tak malo v roku 2019. "Náklady na kompletnú rekonštrukciu by boli vo výške cca 2,5 milióna eur. Náklady na asanáciu sú zhruba vo výške 500-tisíc eur. Týmto krokom sa vrátime k pôvodnému plánu tak, ako to bolo prognózované Jiřím Voženílkom, ktorý bol architektom mesta Baťovany, že už nebude námestie oddelené výškovou budovou. Je vysoká pravdepodobnosť, že v priebehu budúceho volebného obdobia mesto Partizánske získa veľké námestie, kde časť bude mať viac spoločenský, politický a historický význam a druhá časť bude zelená, oddychová v podobe Parku Jana Antonína Baťu," dodal primátor. 

(msk)


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 26.1.2018   od 9.00 do 16.00 hod.

Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

10.2.2018   od 9.00 hod.

Fasiangy_v_meste_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

FAŠIANGY V MESTE

Mesto Partizánske vás pozýva na podujatie FAŠIANGY V MESTE, ktoré sa uskutoční v sobotu 10. februára 2018 od 9.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

P ...


 

17.2.2018   o 18.00 hod.

Divadelna_hra_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v sobotu 17. februára 2018 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a n ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 23.1.2018

meniny má: Miloš

POZVÁNKA na mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 4. mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 23. januára 2018 o 16.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Dopravné obmedzenia na Hrnčírikovej ul.

Z dôvodu ošetrovania drevín v Parku M. R. Štefánika bude v utorok 23. januára 2018 v čase od 7.30 do 16.00 hod. uzavretá Hrnčíriková ulica.

Matričný úrad v Partizánskom bude v utorok 23. januára 2018 od 8.00 do 13.00 hod. z organizačných dôvodov zatvorený.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka