Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Výšková budova v centre mesta je už uzatvorenáVytlačiť
 

Výšková budova na Námestí SNP v PartizánskomMesto Partizánske začiatkom tretieho septembrového týždňa definitívne uzatvorilo výškovú budovu na Námestí SNP. Štrnásťpodlažný objekt, ktorý ostatné roky slúžil na dočasné sociálne bývanie, plánuje samospráva zbúrať.

Výšková budova bola dostavaná v roku 1964 a nasledujúcich takmer tridsať rokov slúžila ako internát pre slobodné zamestnankyne obuvníckej fabriky. Neskôr, v polovici 90-tych rokov, v nej sídlili orgány štátnej správy v rámci novovzniknutého okresu. Po roku 1998 sa začali internátne priestory využívať ako sociálna ubytovňa a stav objektu upadal. V roku 2003 budovu, aj s nájomníkmi, odkúpilo mesto, pričom do čiastočného odstránenia nedostatkov investovalo 450-tisíc eur. Vysoké náklady na údržbu a prevádzka budovy, no najmä neprispôsobiví a neplatiaci nájomníci znamenali pre mesto permanentné problémy. Budovu sa preto rozhodlo uzatvoriť a nájomníkov vysťahovať. „Stále tam boli nájomníci, ktorí sa nevedeli správať a devastovali mestský majetok, čím robili zlé meno aj tým slušným, ktorí v tejto budove bývali. Tým slušným a platiacim sa mesto snažilo a snaží nájsť bývanie v mestských nájomných bytoch. Druhá kategória nájomníkov bola deložovaná bez náhradného ubytovania,“ zdôraznil primátor Jozef Božik s tým, že uzavretie výškovej budovy je pokračovaním zápasu za práva slušných ľudí.

O budúcnosti výškovej budovy rokovalo aj mestské zastupiteľstvo, ktoré jednomyseľne podporilo myšlienku, aby bol objekt po uzatvorení pripravený na asanáciu. Stať by sa tak malo v roku 2019. "Náklady na kompletnú rekonštrukciu by boli vo výške cca 2,5 milióna eur. Náklady na asanáciu sú zhruba vo výške 500-tisíc eur. Týmto krokom sa vrátime k pôvodnému plánu tak, ako to bolo prognózované Jiřím Voženílkom, ktorý bol architektom mesta Baťovany, že už nebude námestie oddelené výškovou budovou. Je vysoká pravdepodobnosť, že v priebehu budúceho volebného obdobia mesto Partizánske získa veľké námestie, kde časť bude mať viac spoločenský, politický a historický význam a druhá časť bude zelená, oddychová v podobe Parku Jana Antonína Baťu," dodal primátor. 

(msk)


 
 

Kultúra a šport

15.7. - 26.8.2018   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia od 15. júla 2018 každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánsko ...


 

25.8.2018   o 15.00 hod.

S_S_S_2018_plagat.jpg

areál ZŠ na Malinovského ul. v Partizánskom

Š Š Š 2018

Pozývame vás na veľké športovo-spoločenské a zábavno-rodinné podujatie troch mestských častí Šimonovay, Šípok a Štrkovec Š Š Š 2018, ktoré sa uskutoční v s ...


 

dnes je: 14.8.2018

meniny má: Mojmír

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2018 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

  • Pondelok3218graphic-icon
  • Utorok2816graphic-icon
  • Streda2714graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka