Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Výšková budova v centre mesta je už uzatvorenáVytlačiť
 

Výšková budova na Námestí SNP v PartizánskomMesto Partizánske začiatkom tretieho septembrového týždňa definitívne uzatvorilo výškovú budovu na Námestí SNP. Štrnásťpodlažný objekt, ktorý ostatné roky slúžil na dočasné sociálne bývanie, plánuje samospráva zbúrať.

Výšková budova bola dostavaná v roku 1964 a nasledujúcich takmer tridsať rokov slúžila ako internát pre slobodné zamestnankyne obuvníckej fabriky. Neskôr, v polovici 90-tych rokov, v nej sídlili orgány štátnej správy v rámci novovzniknutého okresu. Po roku 1998 sa začali internátne priestory využívať ako sociálna ubytovňa a stav objektu upadal. V roku 2003 budovu, aj s nájomníkmi, odkúpilo mesto, pričom do čiastočného odstránenia nedostatkov investovalo 450-tisíc eur. Vysoké náklady na údržbu a prevádzka budovy, no najmä neprispôsobiví a neplatiaci nájomníci znamenali pre mesto permanentné problémy. Budovu sa preto rozhodlo uzatvoriť a nájomníkov vysťahovať. „Stále tam boli nájomníci, ktorí sa nevedeli správať a devastovali mestský majetok, čím robili zlé meno aj tým slušným, ktorí v tejto budove bývali. Tým slušným a platiacim sa mesto snažilo a snaží nájsť bývanie v mestských nájomných bytoch. Druhá kategória nájomníkov bola deložovaná bez náhradného ubytovania,“ zdôraznil primátor Jozef Božik s tým, že uzavretie výškovej budovy je pokračovaním zápasu za práva slušných ľudí.

O budúcnosti výškovej budovy rokovalo aj mestské zastupiteľstvo, ktoré jednomyseľne podporilo myšlienku, aby bol objekt po uzatvorení pripravený na asanáciu. Stať by sa tak malo v roku 2019. "Náklady na kompletnú rekonštrukciu by boli vo výške cca 2,5 milióna eur. Náklady na asanáciu sú zhruba vo výške 500-tisíc eur. Týmto krokom sa vrátime k pôvodnému plánu tak, ako to bolo prognózované Jiřím Voženílkom, ktorý bol architektom mesta Baťovany, že už nebude námestie oddelené výškovou budovou. Je vysoká pravdepodobnosť, že v priebehu budúceho volebného obdobia mesto Partizánske získa veľké námestie, kde časť bude mať viac spoločenský, politický a historický význam a druhá časť bude zelená, oddychová v podobe Parku Jana Antonína Baťu," dodal primátor. 

(msk)


 
 

Kultúra a šport

30.4. - 1.5.2018   od 19.00 hod., od 9.30 hod.

Majovy_kulturny_festival_2018_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

XXVIII. MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na XXVIII. MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL, ktorý sa uskutoční v dňoch 30. apríla a 1. mája ...


 

2.5.2018   o 10.30 hod.

Spomienka_na_generala_Stefanika_plagat.jpg

Park M. R. Štefánika v Partizánskom

SPOMIENKA NA MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Spoločnosť M. R. Štefánika a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás ...


 

22.5.2018   o 19.00 hod.

Koncert_Marie_Rottrova_novy_termin_plagat.jpg

Mestská športová hala v partizánskom

KONCERT MÁRIE ROTTROVEJ - ZMENA TERMÍNU!

Pozývame vás na koncert českej lady soul MARIE ROTTROVEJ s Bigbandom a hosťom Petrom Němcom, ktorý sa uskutoční v utorok 22. mája 2018 (pôvodne 15. apríla ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 23. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 24. apríla 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber objemného odpadu

Od 16. do 23. apríla 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zápis detí do MŠ

Zápis detí do MŠ v Partizánskom sa uskutoční v dňoch 2. - 11. mája 2018 počas prevádzky v jednotlivých školách.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 30. apríla 2018 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka