Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Zo septembrového kontrolného dňa primátora na stavbách Vytlačiť
 

Septembrový kontrolný deň primátora na stavbách - výstavba spevnených odstavných plôch na Cintorínskej ul.  Vo svojich investičných aktivitách pokračuje samospráva aj s príchodom jesene. Výkyvy počasia, ktoré nástup nového ročného obdobia sprevádzajú, však príliš neprajú projektom realizovaných pod holým nebom. Do akej miery za ostatné týždne ovplyvnili poveternostné podmienky práce na stavbách, zisťoval primátor Jozef Božik počas kontrolného dňa v piatok 22. septembra 2017.

V mestskej časti Návojovce sa už niekoľko týždňov rekonštruuje kaplnka na cintoríne, ktorá slúži ako dom smútku. “Dokončili sme injektaáž muriva a začali nahadzovať sanačné omietky vonku i vo vnútri objektu. Zároveň boli pri pokládke novej strešnej krytiny odkryté niektoré časti fasády, ktoré teraz vyspravujeme. Jedným z posledným krokov budú nové nátery, čo je ale v prípade vonkajšej fasády podmienené dobrým počasím,“ vysvetlil Štefan Hamara z realizačnej firmy s tým, že ukončenie prác je zatiaľ plánované podľa harmonogramu, a to koncom októbra.

Dážď a vietor v uplynulých dňoch skomplikovali opravu strechy pergoly (spojovacej chodby) v Materskej škole na Malej okružnej.  „Z tohto dôvodu museli byť práce načas prerušené. Dodávateľ nám však prisľúbil, že stavba bude hotová do konca septembra, čiže v zmluvne stanovenom termíne,“ zdôraznil Peter Ridzik z oddelenia územného rozvoja a výstavby MsÚ.

Kvôli nepriaznivému počasiu je oproti pôvodnému plánu v niekoľkodňovom sklze výstavba spevnenej plochy medzi bytovými domami č. 199 a 216 na Komenského ulici. „Ide o plochu cca 250 metrov štvorcových, ktorej súčasťou sú chodníky, odstavné miesta pre autá a časť je vyhradená ako stojisko pre kontajnery na komunálny a separovaný odpad,“ informoval Róbert Dorušinec z Technických služieb mesta Partizánske, v réžii ktorých bol nedávno zrekonštruovaný aj chodník pred neďalekým bytovým domom č. 204.

Ďalší rozpracovaný projekt pod holým nebom má mesto na Cintorínskej ulici v Šimnonovanoch. „Snažíme sa o to, aby boli aj v tejto lokalite vytvorené optimálne podmienky z hľadiska statickej dopravy. Pokiaľ sa nevyskytnú žiadne problémy, v polovici októbra budú mať motoristi na tomto mieste k dispozícii 19 odstavných plôch,“ uviedol primátor.

Do finálnej fázy sa postupne dostáva projekt rekonštrukcie a modernizácie Materskej školy na Malinovského ulici, na ktorý mesto získalo z Európskej únie finančnú podporu vo výške 600-tisíc eur. I keď sa gro aktuálnych stavebných prác realizuje najmä v exteriéri, dodávateľ neavizuje žiadne väčšie problémy. Najväčšiu investičnú akciu samosprávy v tomto roku dokonca plánuje ukončiť s predstihom. „Stavbu máme hotovú z 90 percent. Interiér škôlky je spravený a odovzdaný do užívania, okrem bazénovej časti, kde sa dorábajú obklady a dlažba. Vonku nám zostáva dorobiť ešte približne 300 metrov štvorcových fasády,“ zhrnul v krátkosti výrobný riaditeľ realizačnej spoločnosti Gustáv Krchlík.

Renovuje sa v týchto dňoch aj v dvoch pavilónoch Centra voľného času v Partizánskom. „Komplet sme menili okná, zasekávali elektroinštaláciu, robíme nové stropné omietky a maľujeme. Jeden blok už máme hotový a druhý finalizujeme,“ povedal Ján Španko z realizačnej spoločnosti.

Investície z mestského rozpočtu si vyžiadalo aj riešenie havarijného stavu tepelných rozvodov v Materskej škole na Obuvníckej ulici. V rámci rekonštrukcie boli vymenené všetky tepelné rozvody v priestoroch budovy, a taktiež rozvody v tepelnom kanáli, ktorý spája školu s kotolňou.

Vďaka podpore samosprávy má dnes úspešne za sebou prvú sezónu viacúčelové ihrisko pri zimnom štadióne. Pre potreby svojich hráčov ho koncom roka 2016 vybudoval Hokejový klub (HK) Iskra Partizánske. „Mesto nám pomohlo jednak zabezpečením prostriedkov v čiastočnom rozpočte, vo výške 5-tisíc eur, ale hlavne nám vyšlo v ústrety v administratívnych krokoch, a to konkrétne, že hokejovému klubu prenajalo pozemok na 30 rokov, a takisto, že nám pomohlo pri stavebnom povolení,“ zdôraznil Matúš Martiška z HK Iskra Partizánske.

Náklady na výstavbu ihriska predstavovali 36-tisíc eur. Klub ju financoval z vlastných prostriedkov s využitím účelovej dotácie ministerstva financií a dotácie mesta.

Poslednou zastávkou kontrolnej skupiny bolo Mestské 3D kino v Partizánskom, ktoré už dva mesiace využíva novú klimatizačnú jednotku. Oceniť ju mohol nejeden návštevník filmového predstavenia počas horúcich letných dní. „Okrem klimatizovania priestoru kinosály slúži toto zariadenie aj na jej vykurovanie, taktiež na rekuperáciu vzduchu ,“ uviedol prevádzkar kina Ľubomír Beňo. Nová je aj technológia tepelného zdroja, ktorá pozostáva z kondenzačných kotlov a rozvodov kúrenia. Rozvod je urobený na celej budove kina, každé teleso je termostatickým ventilom osadené, to znamená, kotolňa a vykurovací systém je plne automatizovaný, zregulovaný, čí dosahujeme vyššiu efektívnosť aj úsporu,“ dodal Beňo.

(msk)

Fotografie zo septembrového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2017


 
 

Kultúra a šport

30.4. - 1.5.2018   od 19.00 hod., od 9.30 hod.

Majovy_kulturny_festival_2018_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

XXVIII. MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na XXVIII. MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL, ktorý sa uskutoční v dňoch 30. apríla a 1. mája ...


 

2.5.2018   o 10.30 hod.

Spomienka_na_generala_Stefanika_plagat.jpg

Park M. R. Štefánika v Partizánskom

SPOMIENKA NA MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Spoločnosť M. R. Štefánika a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás ...


 

22.5.2018   o 19.00 hod.

Koncert_Marie_Rottrova_novy_termin_plagat.jpg

Mestská športová hala v partizánskom

KONCERT MÁRIE ROTTROVEJ - ZMENA TERMÍNU!

Pozývame vás na koncert českej lady soul MARIE ROTTROVEJ s Bigbandom a hosťom Petrom Němcom, ktorý sa uskutoční v utorok 22. mája 2018 (pôvodne 15. apríla ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 23. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 24. apríla 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber objemného odpadu

Od 16. do 23. apríla 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zápis detí do MŠ

Zápis detí do MŠ v Partizánskom sa uskutoční v dňoch 2. - 11. mája 2018 počas prevádzky v jednotlivých školách.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 30. apríla 2018 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka