Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Od Pochodu za práva slušných ľudí uplynulo päť rokovVytlačiť
 

V roku 2012 sa mesto Partizánske spolu s občianskou iniciatívou Daj stop asociálom v tvojom meste! vydalo na boj s neprispôsobivými obyvateľmi. Spomienkou na piate výročie Pochodu a petície za práva slušných ľudí bolo v piatok 29. septembra 2017 diskusné fórum.

„V tom čase vzhľadom na to, že situácia sa 22 rokov nijakým spôsobom neriešila, bolo potrebné povedať a dosť. My sme v Partizánskom povedali dosť, a to nie iba pochodom a petíciou, ktorá bola prerokovaná v NR SR, ale povedali sme dosť aj vo vzťahu k tomu, aby sa začala táto situácia riešiť na území celého Slovenska,“ zmienil sa na úvod primátor Jozef Božik. Pozvanie na diskusiu do veľkej zasadačky Mestského úradu v Partizánskom prijali poslanec NR SR a predseda Výboru pre verejnú správu Boris Kollár a bezpečnostný expert Juraj Zábojník. Boris Kollár podľa vzoru Partizánskeho ešte v minulom roku predložil v parlamente návrh zákona potláčajúceho neprispôsobivé správanie. Plénum NR SR ho však nepodporilo. „My sme ten zákon trošku sprecíznili v záujme toho, ak by bol niekedy v budúcnosti schválený, aby bol účinnou zbraňou v zápase za práva slušných ľudí a v zápase voči neprispôsobivým a asociálnym občanom,“ uviedol primátor. „Niektoré veci sa tam dávajú aj s ohľadu k mestu alebo k obci, aby aj oni boli chránení. V zákone bude jasne definované, kto je neprispôsobivý občan, alebo kto sú neprispôsobiví občania a myslím si, že týmto treba chrániť tú majoritu prispôsobivých, normálnych, slušne žijúcich ľudí. Keď to ide v meste Partizánske, tak to musí ísť na celom Slovensku,“ zdôraznil Boris Kollár. Okrem zhodnotenia doterajšieho úsilia samosprávy v problematike asociálneho správania bol súčasťou diskusie aj pohľad na aktuálnu bezpečnostnú situáciu na Slovensku. Tá sa podľa slov odborníka odvíja od celosvetovej. „Keď sem prídu ľudia s inou kultúrou, ktorí si nevážia ženy, ľudia, ktorí nedodržujú našu legislatívu, ktorí majú úplne inú predstavu o živote, tak ja hovorím, takéto niečo tu naozaj nepotrebujeme, máme dosť svojich starostí a nepotrebujeme, aby sa bezpečnostná situácia začala zhoršovať, aby bolo viacej neznámych trestných činov a aby naši ľudia sa báli aj o vlastný domov,“ skonštatoval Juraj Zábojník. Po pochode za práva slušných ľudí sa aj vďaka ďalším krokom situácia v Partizánskom stabilizovala. Išlo napríklad o zásadu trikrát a dosť či osadenie oplotenia medzi Komenského a Nábrežnou ulicou. Po roku mesto opäť plánuje pristúpiť aj k obnoveniu fungovania tzv. rómskych občianskych hliadok, v ktorých samotní Rómovia v súčinnosti s mestskou políciou dozerali na čistotu a pokoj na Nábrežnej ulici.

(Tempo)


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 26.1.2018   od 9.00 do 16.00 hod.

Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

10.2.2018   od 9.00 hod.

Fasiangy_v_meste_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

FAŠIANGY V MESTE

Mesto Partizánske vás pozýva na podujatie FAŠIANGY V MESTE, ktoré sa uskutoční v sobotu 10. februára 2018 od 9.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

P ...


 

17.2.2018   o 18.00 hod.

Divadelna_hra_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v sobotu 17. februára 2018 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a n ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 23.1.2018

meniny má: Miloš

POZVÁNKA na mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 4. mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 23. januára 2018 o 16.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Dopravné obmedzenia na Hrnčírikovej ul.

Z dôvodu ošetrovania drevín v Parku M. R. Štefánika bude v utorok 23. januára 2018 v čase od 7.30 do 16.00 hod. uzavretá Hrnčíriková ulica.

Matričný úrad v Partizánskom bude v utorok 23. januára 2018 od 8.00 do 13.00 hod. z organizačných dôvodov zatvorený.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka