Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Od Pochodu za práva slušných ľudí uplynulo päť rokovVytlačiť
 

V roku 2012 sa mesto Partizánske spolu s občianskou iniciatívou Daj stop asociálom v tvojom meste! vydalo na boj s neprispôsobivými obyvateľmi. Spomienkou na piate výročie Pochodu a petície za práva slušných ľudí bolo v piatok 29. septembra 2017 diskusné fórum.

„V tom čase vzhľadom na to, že situácia sa 22 rokov nijakým spôsobom neriešila, bolo potrebné povedať a dosť. My sme v Partizánskom povedali dosť, a to nie iba pochodom a petíciou, ktorá bola prerokovaná v NR SR, ale povedali sme dosť aj vo vzťahu k tomu, aby sa začala táto situácia riešiť na území celého Slovenska,“ zmienil sa na úvod primátor Jozef Božik. Pozvanie na diskusiu do veľkej zasadačky Mestského úradu v Partizánskom prijali poslanec NR SR a predseda Výboru pre verejnú správu Boris Kollár a bezpečnostný expert Juraj Zábojník. Boris Kollár podľa vzoru Partizánskeho ešte v minulom roku predložil v parlamente návrh zákona potláčajúceho neprispôsobivé správanie. Plénum NR SR ho však nepodporilo. „My sme ten zákon trošku sprecíznili v záujme toho, ak by bol niekedy v budúcnosti schválený, aby bol účinnou zbraňou v zápase za práva slušných ľudí a v zápase voči neprispôsobivým a asociálnym občanom,“ uviedol primátor. „Niektoré veci sa tam dávajú aj s ohľadu k mestu alebo k obci, aby aj oni boli chránení. V zákone bude jasne definované, kto je neprispôsobivý občan, alebo kto sú neprispôsobiví občania a myslím si, že týmto treba chrániť tú majoritu prispôsobivých, normálnych, slušne žijúcich ľudí. Keď to ide v meste Partizánske, tak to musí ísť na celom Slovensku,“ zdôraznil Boris Kollár. Okrem zhodnotenia doterajšieho úsilia samosprávy v problematike asociálneho správania bol súčasťou diskusie aj pohľad na aktuálnu bezpečnostnú situáciu na Slovensku. Tá sa podľa slov odborníka odvíja od celosvetovej. „Keď sem prídu ľudia s inou kultúrou, ktorí si nevážia ženy, ľudia, ktorí nedodržujú našu legislatívu, ktorí majú úplne inú predstavu o živote, tak ja hovorím, takéto niečo tu naozaj nepotrebujeme, máme dosť svojich starostí a nepotrebujeme, aby sa bezpečnostná situácia začala zhoršovať, aby bolo viacej neznámych trestných činov a aby naši ľudia sa báli aj o vlastný domov,“ skonštatoval Juraj Zábojník. Po pochode za práva slušných ľudí sa aj vďaka ďalším krokom situácia v Partizánskom stabilizovala. Išlo napríklad o zásadu trikrát a dosť či osadenie oplotenia medzi Komenského a Nábrežnou ulicou. Po roku mesto opäť plánuje pristúpiť aj k obnoveniu fungovania tzv. rómskych občianskych hliadok, v ktorých samotní Rómovia v súčinnosti s mestskou políciou dozerali na čistotu a pokoj na Nábrežnej ulici.

(Tempo)


 
 

Kultúra a šport

15.7. - 26.8.2018   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia od 15. júla 2018 každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánsko ...


 

25.8.2018   o 15.00 hod.

S_S_S_2018_plagat.jpg

areál ZŠ na Malinovského ul. v Partizánskom

Š Š Š 2018

Pozývame vás na veľké športovo-spoločenské a zábavno-rodinné podujatie troch mestských častí Šimonovay, Šípok a Štrkovec Š Š Š 2018, ktoré sa uskutoční v s ...


 

dnes je: 14.8.2018

meniny má: Mojmír

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2018 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

  • Pondelok3218graphic-icon
  • Utorok2816graphic-icon
  • Streda2714graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka