Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Od Pochodu za práva slušných ľudí uplynulo päť rokovVytlačiť
 

V roku 2012 sa mesto Partizánske spolu s občianskou iniciatívou Daj stop asociálom v tvojom meste! vydalo na boj s neprispôsobivými obyvateľmi. Spomienkou na piate výročie Pochodu a petície za práva slušných ľudí bolo v piatok 29. septembra 2017 diskusné fórum.

„V tom čase vzhľadom na to, že situácia sa 22 rokov nijakým spôsobom neriešila, bolo potrebné povedať a dosť. My sme v Partizánskom povedali dosť, a to nie iba pochodom a petíciou, ktorá bola prerokovaná v NR SR, ale povedali sme dosť aj vo vzťahu k tomu, aby sa začala táto situácia riešiť na území celého Slovenska,“ zmienil sa na úvod primátor Jozef Božik. Pozvanie na diskusiu do veľkej zasadačky Mestského úradu v Partizánskom prijali poslanec NR SR a predseda Výboru pre verejnú správu Boris Kollár a bezpečnostný expert Juraj Zábojník. Boris Kollár podľa vzoru Partizánskeho ešte v minulom roku predložil v parlamente návrh zákona potláčajúceho neprispôsobivé správanie. Plénum NR SR ho však nepodporilo. „My sme ten zákon trošku sprecíznili v záujme toho, ak by bol niekedy v budúcnosti schválený, aby bol účinnou zbraňou v zápase za práva slušných ľudí a v zápase voči neprispôsobivým a asociálnym občanom,“ uviedol primátor. „Niektoré veci sa tam dávajú aj s ohľadu k mestu alebo k obci, aby aj oni boli chránení. V zákone bude jasne definované, kto je neprispôsobivý občan, alebo kto sú neprispôsobiví občania a myslím si, že týmto treba chrániť tú majoritu prispôsobivých, normálnych, slušne žijúcich ľudí. Keď to ide v meste Partizánske, tak to musí ísť na celom Slovensku,“ zdôraznil Boris Kollár. Okrem zhodnotenia doterajšieho úsilia samosprávy v problematike asociálneho správania bol súčasťou diskusie aj pohľad na aktuálnu bezpečnostnú situáciu na Slovensku. Tá sa podľa slov odborníka odvíja od celosvetovej. „Keď sem prídu ľudia s inou kultúrou, ktorí si nevážia ženy, ľudia, ktorí nedodržujú našu legislatívu, ktorí majú úplne inú predstavu o živote, tak ja hovorím, takéto niečo tu naozaj nepotrebujeme, máme dosť svojich starostí a nepotrebujeme, aby sa bezpečnostná situácia začala zhoršovať, aby bolo viacej neznámych trestných činov a aby naši ľudia sa báli aj o vlastný domov,“ skonštatoval Juraj Zábojník. Po pochode za práva slušných ľudí sa aj vďaka ďalším krokom situácia v Partizánskom stabilizovala. Išlo napríklad o zásadu trikrát a dosť či osadenie oplotenia medzi Komenského a Nábrežnou ulicou. Po roku mesto opäť plánuje pristúpiť aj k obnoveniu fungovania tzv. rómskych občianskych hliadok, v ktorých samotní Rómovia v súčinnosti s mestskou políciou dozerali na čistotu a pokoj na Nábrežnej ulici.

(Tempo)


 
 

Kultúra a šport

23.10.2017   o 16.00 hod.

Oslavy_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 99. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slov ...


 

24.10.2017   o 19.00 hod.

Galakoncert_Hana_Zagorova_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

GALAKONCERT HANY ZAGOROVEJ

Pozývame vás na Galakoncert českej populárnej speváčky HANY ZAGOROVEJ, ktorý sa uskutoční v utorok 24. októbra 2017 o 19.00 hod. v Dome kultúry v Partizán ...


 

27.10.2017   o 19.00 hod.

Koncert_LA_gioia_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

KONCERT LA GIOIA – ROCKOVÉ BALADY

Pozývame vás na rockový koncert LA GIOIA, ktorý sa uskutoční v piatok 27. októbra 2017 o 19.00 hod. v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom.

Vs ...


 

12.11.2017   o 18.00 hod.

RND_Besame_mucho_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

RND – BESAME MUCHO

Pozývame vás na divadelnú inscenáciu Stanislava Štepku pod názvom BESAME MUCHO, ktorú odohrajú herci Radošinského naivného divadla v nedeľu 12. novembra 20 ...


 

Kultúra a šport

18.11.2017   od 14.00 hod.

Spinning_maraton_2017_plagat.jpg

Hotel Azul Partizánske

SPINNING MARATÓN PARTIZÁNSKE 2017

Mesto Partizánske a Fit Centrum Olympia Partizánske vás pozývajú na SPINNING MARATÓN PARTIZÁNSKE 2017, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2017 od 14. ...


 

Dnes má službu:

Benu Lekáreň
Gen. Svobodu 1099/58 (Kaufland),
958 01 Partizánske

02/206 341 48

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.10.2017

meniny má: Sergej

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 20. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 24. októbra 2017 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlého oleja v Šimonovanoch

V pondelok 23. októbra 2017 sa v mestskej časti Šimonovany uskutoční zber konárov a použitého jedlého oleja systémom „od domu k domu“.

Zber konárov a jedlého oleja na Štrkovci a v Centre

V utorok 24. októbra 2017 sa v mestských častiach Štrkovec a Centrum uskutoční zber konárov a použitého jedlého oleja systémom „od domu k domu“.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2017 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka