Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z októbrového zasadnutia Mestského zastupiteľstva v PartizánskomVytlačiť
 

Mesto Partizánske požiadalo o nenávratný finančný príspevok zo zdrojov Európskej únie  na realizáciu projektu s názvom Revitalizácia vnútrobloku Luhy I. Návrh povinného spolufinancovania k splneniu podmienok na jeho poskytnutie schválilo Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Partizánskom na svojom októbrovom zasadnutí.

Cieľom projektu Revitalizácia vnútrobloku Luhy I je obnoviť ďalšiu mestskú časť. „Pri stanovovaní si priorít na toto volebné obdobie v rámci virtuálneho investičného rozpočtu bola aj táto lokalita, ktorá je dosť frekventovaná, navštevovaná občanmi. Chodníky, mobiliár a podobne sú v značnom stave poškodenia. Chceli by sme európske peniaze využiť práve na to, aby sme dokázali všetky chodníky opraviť, urobiť terénne úpravy tak, aby sa ľudia cítili komfortne, bezpečne, aby tam boli nové lavičky, nové smetné nádoby,“ uviedol primátor Jozef Božik. V návrhu sa predpokladá aj s výsadbou nových drevín a kríkov. Najväčšiu časť peších trás budú tvoriť chodníky so zámkovou dlažbou a cez riešené územie bola navrhnutá aj cyklotrasa. V rámci revitalizácie sa tiež prevedie čiastočná rekonštrukcia verejného osvetlenia. Celkové náklady projektu predstavujú približne 360-tisíc eur. „Finančné možnosti každého jedného mesta, či je to Partizánske alebo iné mestá, sú obmedzené. A preto, ak sa chceme výraznejšie posunúť z hľadiska plnenia svojich priorít, budeme radi, ak využijeme túto možnosť a ak budeme úspešní a budeme môcť získať nenávratný finančný prostriedok, ktorý nám umožní refundovať náklady súvisiace s realizáciou tejto investície,“ dodal primátor.

Poslanci MsZ prerokovali aj návrh na schválenie Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta. To si vyžadovalo niekoľko zmien. Jedna z nich sa týka dotácií nad 5-tisíc eur. K takýmto žiadostiam je po novom potrebné dodať zápisnicu z poslednej členskej schôdze. Zámerom je najmä sprísniť pohľad na občianske združenia podporované mestom. „Po schválení nového VZN je jednoznačne explicitne dané, že každá organizácia, ktorá chce získať od mesta viac ako 5-tisíc eurovú dotáciu, a to sú najmä väčšie športové kluby, musí preukázať, akým spôsobom pracuje členská základňa, musí ukázať zápisnicu a výsledky z ostatných rokovaní členských schôdzi, aby bolo jasne identifikovateľné, že za tým združením nie je jeden človek, ale výbor, že to kontroluje nie jeden človek, ale nejaká kontrolná komisia. Zároveň, že pravidelne každý rok je členská základňa objektívne informovaná o financovaní daného občianskeho združenia,“ vysvetlil primátor. Dotáciu bude možné použiť aj na stravu pre deti zo športových klubov na súťažiach mimo mesta, ak nie je zabezpečená organizátorom, a to maximálne vo výške určenej pri pracovnej ceste. Vzťahuje sa to tiež na nákup potravín na prípravu občerstvenia maximálne do výšky 30 % z poskytnutej dotácie.

„Zároveň sme rozšírili fond podpory tematického vzdelávania o osemročné gymnázium a o prvý stupeň základných škôl. To znamená, že dnes už aj žiaci 3. alebo 4. ročníkov ZŠ na území mesta Partizánske môžu získať finančnú podporu z titulu exkurzie,“ informoval Jozef Božik.  Pre prvý stupeň základných škôl je zameraná na rodisko Ľudovíta Štúra v Uhrovci a Milana Rastislava Štefánika v Košariskách a tiež na návštevu mohyly v Brezovej pod Bradlom. „Už dnes môžem avizovať, že plánujem navŕšenie finančných prostriedkov na jednu školu z 1200 na 1500 eur, teda bude možné podporiť minimálne štyri exkurzie pre každú základnú ale aj strednú školu v Partizánskom,“ zmienil sa primátor.

(Tempo)


 
 

Kultúra a šport

30.4. - 1.5.2018   od 19.00 hod., od 9.30 hod.

Majovy_kulturny_festival_2018_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

XXVIII. MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na XXVIII. MÁJOVÝ KULTÚRNY FESTIVAL, ktorý sa uskutoční v dňoch 30. apríla a 1. mája ...


 

2.5.2018   o 10.30 hod.

Spomienka_na_generala_Stefanika_plagat.jpg

Park M. R. Štefánika v Partizánskom

SPOMIENKA NA MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Spoločnosť M. R. Štefánika a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás ...


 

22.5.2018   o 19.00 hod.

Koncert_Marie_Rottrova_novy_termin_plagat.jpg

Mestská športová hala v partizánskom

KONCERT MÁRIE ROTTROVEJ - ZMENA TERMÍNU!

Pozývame vás na koncert českej lady soul MARIE ROTTROVEJ s Bigbandom a hosťom Petrom Němcom, ktorý sa uskutoční v utorok 22. mája 2018 (pôvodne 15. apríla ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 23. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 24. apríla 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber objemného odpadu

Od 16. do 23. apríla 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zápis detí do MŠ

Zápis detí do MŠ v Partizánskom sa uskutoční v dňoch 2. - 11. mája 2018 počas prevádzky v jednotlivých školách.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 30. apríla 2018 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka