Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z novembrového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Novembrový kontrolný deň primátora na stavbách - výstavba spevnených odstavných plôch na Družstevnej uliciRekonštrukcie chodníkov, výstavba odstavných spevnených plôch, modernizácia priestorov základných škôl. Tieto, ale i ďalšie investičné aktivity samosprávy v Partizánskom boli vo štvrtok 23. novembra 2017 v centre pozornosti primátora Jozefa Božika počas jeho predposledného kontrolného dňa na stavbách v tomto roku.

Kaplnka na cintoríne v Návojovciach, využívaná ako dom smútku,  môže po viac ako štvormesačnej prestávke opäť plniť svoj účel. Rekonštrukcia objektu postaveného v roku 1899, ktorá bola prioritne zameraná na odstránenie problémov s vlhnutím muriva a so zabezpečením odvádzania dažďových vôd, je dokončená. „Chcem sa veľmi pekne poďakovať vedeniu mesta i poslancom, že umožnili zachovať historickosť i účelovosť najstaršej budovy v našej mestskej časti, ktorá navyše získala aj nový estetický vzhľad,“ zdôraznila predsedníčka Výboru mestskej časti Návojovce Iveta Matejovová. Rozsiahle stavebné úpravy boli rozdelené do niekoľkých etáp a boli v réžii viacerých firiem. Ako prvé bolo riešené premiestnenie stĺpu verejného osvetlenia pred kaplnkou a rozšírenie elektroinštalácie vo vnútri objektu. Ďalším krokom bola výmena okien, po ktorej nasledovala injektáž muriva, nahodenie vnútorných sanačných omietok a novej vonkajšej fasády. Súbežne s týmito prácami sa realizovala  renovácia strechy s odvodňovacím systémom a presun časti vonkajšieho prístrešku. Vo finálnej fáze bol pri kaplnke vybudovaný kamienkový odkvapový chodník.

Tesne pred Sviatkom všetkých svätých bola na cintoríne Šípok dokončená výstavba pietneho miesta pre nenarodené deti. Z mestského rozpočtu bola financovaná výstavba chodníkov a terénne úpravy, vrátane výsadby zelene. Na samotné pietne miesto, kameň so soškou Fatimskej Panny Márie, darovali peniaze sponzori.

Zrekonštruované chodníky a nové odstavné miesta

Situáciu s problematickým parkovaním áut pri niektorých bytovkách sa snaží mesto optimalizovať výstavbou spevnených plôch. Tá najnovšia, určená na odstavenie siedmich áut, bola začiatkom novembra vybudovaná na Obuvníckej ulici pred bytovým domom č. 422. Ďalšia spevnená odstavná plocha, s kapacitou 26 miest, vyrastá medzi bytovými domami č. 643 a 644 na Družstevnej ulici. Do užívania tamojším obyvateľom by mala byť odovzdaná v polovici decembra.

V uplynulých týždňoch sa mesto venovalo aj rekonštrukciám chodníkov. „Pred bytovým domom č. 1014 na Malej okružnej sme zrekonštruovali spojovací chodník a prístupy ku vchodom. Takmer hotová je už aj rekonštrukcia prístupových a spojovacích chodníkov pred bytovým domom č. 662 na Lesnej ulici, kde ešte treba urobiť niektoré dokončovacie práce ako úpravy terénu, užabovanie a vyspárovanie dlažby,“ informoval Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ. Nový povrch zo zámkovej dlažby má aj časť chodníka v Parku Jana Antonína Baťu pri výškovej budove ako i protiľahlý chodník, spájajúci Červenú a Slovanskú ulicu. „Na tieto úpravy bude nadväzovať nové vyznačenie priechodu pre chodcov, ktorý bude posunutý tak, aby sa zvýšila bezpečnosť v križovatke ulíc Námestie SNP a Jesenského,“ dodal Minárik.

Novinky v základných školách

Permanentný záujem samosprávy podporovať modernizáciu mestských škôl sa aj tento mesiac odzrkadlil v konkrétnych výsledkoch. „V spolupráci s mestom sa nám podarilo vymeniť podlahu a zakúpiť nové stoličky v školskej klubovni, ktorá nám slúži ako spoločenská miestnosť, či už na stretnutia žiackej školskej rady, zasadnutia slávnostnej pedagogickej rady a podobne,“ uviedla riaditeľka školy Jana Somogyiová. Renovovalo sa aj v školskom klube detí. Miestnosť, v ktorej bol pôvodne sklad, sme prerobili na kanceláriu pre vychovávateľky. Priestory sme vymaľovali, vymenili svietidlá, podlahy a postupne ich zariaďujeme novým nábytkom,“ priblížila zmeny vedúca klubu Ľudmila Štangová.

V areáli Základnej školy s materskou školou na Veľkej okružnej pribudla nedávno učebňa v prírode v podobe dreveného altánku, a tiež dva nové hracie prvky detského ihriska. „Učebňu v prírode, ktorú budeme využívať počas vyučovania, ale i na mimoškolské aktivity, sme vybudovali vďaka prostriedkom z komunitného participatívneho rozpočtu nášho mesta. Druhý projekt, ktorý má názov S deťmi pre radosť a pre zdravie, bol realizovaný v rámci komunitného participatívneho rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja,“ ozrejmil riaditeľ školy Juraj Guniš, ktorý spoločne s primátorom spečatili úspešnú realizáciu oboch projektov prestrihnutím pásky.

Začiatkom novembra bola dokončená výstavba detského ihriska v areáli Vodného hradu v Šimonovanoch. „Je to v poradí ôsme nové detské ihrisko, ktoré sme v našom meste vybudovali od roku 2011,“ podotkol primátor.

(msk)

Fotografie z novembrového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2017


 
 

Kultúra a šport

22.6.2018   o 16.00 hod.

Detsky_svet_radosti_2018_plagat.jpg

Centrum voľného času v Partizánskom

DETSKÝ SVET RADOSTI

Pozývame vás na podujatie DETSKÝ SVET RADOSTI, ktoré sa uskutoční v piatok 22. júna 2018 o 16.00 hod. v areáli Centra voľného času v Partizánskom. Vstup vo ...


 

12.6. - 22.6.2018   od 9.00 do 16.00 hod.

Detska_paleta_2018_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom (výstavná sieň)

DETSKÁ PALETA 2018

Mesto Partizánske, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Základná umelecká škola v Partizánskom vás pozývajú na koncoročnú výstavu prác žiakov výtvarného ...


 

25.6.2018   o 12.00 hod.

Kacer_na_bicykli_2018_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

KÁČER NA BICYKLI

Mesto Partizánske vás pozýva na charitatívnu akciu KÁČER NA BICYKLI , ktorá sa uskutoční v pondelok 25. júna 2018 o 12.00 hod. na Námestí SNP v Partizánsko ...


 

25.6. - 30.6.2018   začiatok podľa programu

Tyzden_zdravia_2018_plagat.jpg

miesto podľa pogramu

TÝŽDEŇ ZDRAVIA 2018

Pozývame vás na TÝŽDEŇ ZDRAVIA V PARTIZÁNSKOM, ktorý sa uskutoční v dňoch 25. až 30. júna 2018.

PROGRAM:

25. jún 2018 (pondelok)

8.30 - 11.30 hod. ...


 

27.6.2018   od 9.15 hod.

Den_Radovana_Kaufmana_Den_mladych_ 2018.jpg

Námestie SNP v Partizánskom, ZŠ Radovana Kaufmana v Partizánskom

DEŇ MLADÝCH - DEŇ RADOVANA KAUFMANA 2018

Slovenský paralympijský výbor, Mesto Partizánske a Základná škola Radovana Kaufmana v Partizánskom vás pozývajú na podujatie DEŇ MLADÝCH - DEŇ RADOVANA KAU ...


 

30.6. - 1.7.2018   od 15.15 hod.

Dychfest_2018_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

DYCHFEST 2018

Združenie dychových hudieb Slovenska (ZDHS) a Mesto Partizánske vás pozývajú na DYCHFEST 2018, ktorý sa uskutoční v dňoch 30. júna a 1. júla 2018 na Námest ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Benu
Gen. Svobodu 1099/58 (Kaufland),
958 01 Partizánske

02/206 341 48

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 22.6.2018

meniny má: Paulína

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 24. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 26. júna 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

  • Piatok188graphic-icon
  • Sobota198graphic-icon
  • Nedeľa199graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka