Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Parkovanie pred mestským úradom bude časovo obmedzenéVytlačiť
 

Parkovisko pred Mestským úradom v PartizánskomOd 1. decembra 2017 bude možné parkovať pred Mestským úradom (MsÚ) v Partizánskom už len dve hodiny. Dodržiavanie tohto časového obmedzenia bude kontrolované mestskou políciou a pri jeho porušení musia motoristi počítať s pokutami.

Na základe dohody medzi Mestom Partizánske a Dopravným inšpektorátom OR PZ v Prievidzi bude od. 1. decembra zotrvanie na parkovisku pred mestským úradom časovo obmedzené na dve hodiny. Každý, kto bude chcieť parkovať pred mestským úradom, bude musieť jednorazovo investovať približne 1 euro na kúpu parkovacích hodín, ktoré bude v prípade parkovania na námestí opätovne využívať. Parkovacie hodiny bude možné zakúpiť aj v Informačnej kancelárii MsÚ. „Po príchode na parkovisko si vodič vyznačí hodinu príchodu. Po dvoch hodinách bude musieť vodič parkovisko opustiť a prenechať parkovacie miesto ďalšiemu záujemcovi. Dodržiavanie tohto ustanovenia bude kontrolovať mestská polícia,“ v skratke opísal princíp fungovania parkoviska s časovým obmedzením Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ.

Pre tento spôsob regulácie statickej dopravy sa radnica rozhodla na základe požiadaviek a sťažností občanov. „Snahou je, aby sme vyšli v ústrety občanom, ktorí kritizujú stav, že na námestí je počas pracovných dní problém zaparkovať. Ako experiment dávame od začiatku decembra  do užívania regulované státie pred mestským úradom, kde bude zabezpečené využívať jednotlivé odstavné plochy vo väčšej dynamike,“ zdôraznil primátor mesta Jozef Božik. Takýmto spôsobom bude regulovaných približne 30 parkovacích miest. Tie boli doteraz využívané predovšetkým úradníkmi a ľuďmi pracujúcimi v okolí námestia, ktorí tu nechali svoje vozidlá odstavené počas celej pracovnej doby. „Ak však parkovisko bude môcť jeden vodič počas pracovného dňa využívať len po dobu dvoch hodín, denne sa na ňom v čase od 8. do 16. hodiny vystrieda minimálne 120 áut. V prípade, že parkujúci budú miesta využívať po dobu kratšiu ako dve hodiny, toto číslo ešte porastie. Takto uľahčíme život najmä ľuďom, ktorí si potrebujú na námestí niečo vybaviť,“ dodal primátor.

Mestská polícia bude v prvých dňoch k vodičom tolerantná. „Dáme im určitý čas, aby si na nové ustanovenie zvykli. Zo začiatku budeme priestupky riešiť upozornením, následne začneme so sankcionovaním vo výške blokovej pokuty,“ uviedol náčelník mestskej polície Jozefa Piterka.  


 
 

Kultúra a šport

13.12. - 16.12.2018   začiatok podľa programu

Vianocny_cas_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

VIANOČNÝ ČAS

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú stráviť VIANOČNÝ ČAS na Námestí SNP v Partizánskom, kde pre vás v dňoch 13. – 16. de ...


 

31.12.2018   o 22.30 hod.

Silvester_v_meste_2018_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

SILVESTER V MESTE

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na oslavy SILVESTR ...


 

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka