Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Parkovanie pred mestským úradom bude časovo obmedzenéVytlačiť
 

Parkovisko pred Mestským úradom v PartizánskomOd 1. decembra 2017 bude možné parkovať pred Mestským úradom (MsÚ) v Partizánskom už len dve hodiny. Dodržiavanie tohto časového obmedzenia bude kontrolované mestskou políciou a pri jeho porušení musia motoristi počítať s pokutami.

Na základe dohody medzi Mestom Partizánske a Dopravným inšpektorátom OR PZ v Prievidzi bude od. 1. decembra zotrvanie na parkovisku pred mestským úradom časovo obmedzené na dve hodiny. Každý, kto bude chcieť parkovať pred mestským úradom, bude musieť jednorazovo investovať približne 1 euro na kúpu parkovacích hodín, ktoré bude v prípade parkovania na námestí opätovne využívať. Parkovacie hodiny bude možné zakúpiť aj v Informačnej kancelárii MsÚ. „Po príchode na parkovisko si vodič vyznačí hodinu príchodu. Po dvoch hodinách bude musieť vodič parkovisko opustiť a prenechať parkovacie miesto ďalšiemu záujemcovi. Dodržiavanie tohto ustanovenia bude kontrolovať mestská polícia,“ v skratke opísal princíp fungovania parkoviska s časovým obmedzením Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ.

Pre tento spôsob regulácie statickej dopravy sa radnica rozhodla na základe požiadaviek a sťažností občanov. „Snahou je, aby sme vyšli v ústrety občanom, ktorí kritizujú stav, že na námestí je počas pracovných dní problém zaparkovať. Ako experiment dávame od začiatku decembra  do užívania regulované státie pred mestským úradom, kde bude zabezpečené využívať jednotlivé odstavné plochy vo väčšej dynamike,“ zdôraznil primátor mesta Jozef Božik. Takýmto spôsobom bude regulovaných približne 30 parkovacích miest. Tie boli doteraz využívané predovšetkým úradníkmi a ľuďmi pracujúcimi v okolí námestia, ktorí tu nechali svoje vozidlá odstavené počas celej pracovnej doby. „Ak však parkovisko bude môcť jeden vodič počas pracovného dňa využívať len po dobu dvoch hodín, denne sa na ňom v čase od 8. do 16. hodiny vystrieda minimálne 120 áut. V prípade, že parkujúci budú miesta využívať po dobu kratšiu ako dve hodiny, toto číslo ešte porastie. Takto uľahčíme život najmä ľuďom, ktorí si potrebujú na námestí niečo vybaviť,“ dodal primátor.

Mestská polícia bude v prvých dňoch k vodičom tolerantná. „Dáme im určitý čas, aby si na nové ustanovenie zvykli. Zo začiatku budeme priestupky riešiť upozornením, následne začneme so sankcionovaním vo výške blokovej pokuty,“ uviedol náčelník mestskej polície Jozefa Piterka.  


 
 

Kultúra a šport

3.12. - 22.12.2017   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Betlehemy_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom (výstavná sieň)

Výstava BETLEHEMOV

Pozývame vás na výstavu BETLEHEMOV zo súkromnej zbierky Jozefa Krasulu, ktorú si môžete pozrieť od 3. do 22. decembra 2017 vo výstavnej sieni Domu kultúry ...


 

7.12. - 14.12.2017   od 12.00 do 16.00 hod.

Vystava_Pozdrav_plagat.jpg

Základná škola Radovana Kaufmana v Partizánskom

POZDRAV

Mesto Partizánske a Základná škola Radovana Kaufmana v Partizánskom vás pozývajú na autorskú výstavu diel sochára Jána Ťapáka a výtvarníka Stanislava Trepá ...


 

16.12.2017   o 20.00 hod.

Vianocny_koncert_PJUR_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

Predvianočný koncert kapely PJUR

Pozývame vás na predvianočný koncert kapely PJUR, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. decembra 2017 o 20.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Vstupné: 3 € ...


 

26.12.2017   o 16.00 hod.

Vianocne_soiree_2017_plagat.jpg

Kostol Božského srdca Ježišovho v Partizánskom

VIANOČNÉ SOIRÉE

Mesto Partizánske, Základná umelecká škola Partizánske a Farský úrad Partizánske vás srdečne pozývajú na VIANOČNÉ SOIRÉE - slávnostný koncert žiakov a peda ...


 

dnes je: 12.12.2017

meniny má: Otília

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 21. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 12. decembra 2017 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka