Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Nemocnica v Partizánskom má vynovené rádiodiagnostické oddelenieVytlačiť
 

Nemocnica investovala aj do kúpy nového RTG prístrojaNemocnica v Partizánskom investovala do rekonštrukcie a modernizácie rádiodiagnostického oddelenia. Novinkou je aj digitálny RTG prístroj a zrenovované sonografické pracovisko. Vynovené priestory v piatok 2. februára 2018 slávnostne odovzdali do užívania prestrihnutím pásky prestrihnutím pásky riaditeľ nemocnice Michal Orihel a primátor mesta Jozef Božik.

"Nemocnica pokračuje v naštartovanej rekonštrukcii rádiodiagnostického oddelenia. V roku 2012 prebehla prvá fáza, dnešným dňom otvárame druhú fázu, ktorá pozostávala v zriadení nového pracoviska s primárne digitalizovaným röntgenom, ďalej v zriadení popisovní a nového centrálneho sonografu," uviedol riaditeľ nemocnice Michal Orihel. Pacient touto investíciou podľa neho dostáva novú kvalitu, komfort a zároveň bezpečnosť, keďže ide o nové technológie, snímky majú inú kvalitu a sú umiestňované na takzvaný PACS systém, čím sú dostupné i pre iné zdravotnícke zariadenia. "Pacient je obslúžený na jednom mieste, kde sa zaeviduje a podstúpi vyšetrenia, ktoré sa týkajú RTG oddelenia," doplnil. Rekonštrukcia si vyžiadala finančné prostriedky v celkovej výške 195-tisíc eur, z ktorých 65-tisíc eur predstavovali stavebné práce a 130-tisíc eur stál samotný röntgen. "To, že sa modernizovalo rádiodiagnostické oddelenie je dobrou správou nielen pre občanov mesta, ale celého regiónu. Teší ma, že v roku 80. výročia založenia mesta môžeme konštatovať, že nemocnica sa naďalej rozvíja a proces, ktorý sme odštartovali v roku 2011, súvisiaci so záchranou a stabilizáciou nemocnice sa nám podaril, čoho dôkazom je aj sedemročné kontinuálne pokračovanie činnosti, aj tých oddelení, ktoré nie sú zazmluvnené," skonštatoval primátor Jozef Božik s tým, že nemocnicu tento rok čakajú i ďalšie investície.
Nemocnicu so spádovou oblasťou asi 55 000 obyvateľov, ktorá je v majetku mesta, samospráva prenajala na 20 rokov Svetu zdravia v roku 2011.

Zdroj: TASR (upr.), 2.2.2018

Fotografie zo slávnostného otvorenia zrekonštruovaných priestorov nemocnice nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

15.7. - 26.8.2018   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia od 15. júla 2018 každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánsko ...


 

25.8.2018   o 15.00 hod.

S_S_S_2018_plagat.jpg

areál ZŠ na Malinovského ul. v Partizánskom

Š Š Š 2018

Pozývame vás na veľké športovo-spoločenské a zábavno-rodinné podujatie troch mestských častí Šimonovay, Šípok a Štrkovec Š Š Š 2018, ktoré sa uskutoční v s ...


 

dnes je: 14.8.2018

meniny má: Mojmír

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2018 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

  • Pondelok3218graphic-icon
  • Utorok2816graphic-icon
  • Streda2714graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka