Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Nemocnica v Partizánskom má vynovené rádiodiagnostické oddelenieVytlačiť
 

Nemocnica investovala aj do kúpy nového RTG prístrojaNemocnica v Partizánskom investovala do rekonštrukcie a modernizácie rádiodiagnostického oddelenia. Novinkou je aj digitálny RTG prístroj a zrenovované sonografické pracovisko. Vynovené priestory v piatok 2. februára 2018 slávnostne odovzdali do užívania prestrihnutím pásky prestrihnutím pásky riaditeľ nemocnice Michal Orihel a primátor mesta Jozef Božik.

"Nemocnica pokračuje v naštartovanej rekonštrukcii rádiodiagnostického oddelenia. V roku 2012 prebehla prvá fáza, dnešným dňom otvárame druhú fázu, ktorá pozostávala v zriadení nového pracoviska s primárne digitalizovaným röntgenom, ďalej v zriadení popisovní a nového centrálneho sonografu," uviedol riaditeľ nemocnice Michal Orihel. Pacient touto investíciou podľa neho dostáva novú kvalitu, komfort a zároveň bezpečnosť, keďže ide o nové technológie, snímky majú inú kvalitu a sú umiestňované na takzvaný PACS systém, čím sú dostupné i pre iné zdravotnícke zariadenia. "Pacient je obslúžený na jednom mieste, kde sa zaeviduje a podstúpi vyšetrenia, ktoré sa týkajú RTG oddelenia," doplnil. Rekonštrukcia si vyžiadala finančné prostriedky v celkovej výške 195-tisíc eur, z ktorých 65-tisíc eur predstavovali stavebné práce a 130-tisíc eur stál samotný röntgen. "To, že sa modernizovalo rádiodiagnostické oddelenie je dobrou správou nielen pre občanov mesta, ale celého regiónu. Teší ma, že v roku 80. výročia založenia mesta môžeme konštatovať, že nemocnica sa naďalej rozvíja a proces, ktorý sme odštartovali v roku 2011, súvisiaci so záchranou a stabilizáciou nemocnice sa nám podaril, čoho dôkazom je aj sedemročné kontinuálne pokračovanie činnosti, aj tých oddelení, ktoré nie sú zazmluvnené," skonštatoval primátor Jozef Božik s tým, že nemocnicu tento rok čakajú i ďalšie investície.
Nemocnicu so spádovou oblasťou asi 55 000 obyvateľov, ktorá je v majetku mesta, samospráva prenajala na 20 rokov Svetu zdravia v roku 2011.

Zdroj: TASR (upr.), 2.2.2018

Fotografie zo slávnostného otvorenia zrekonštruovaných priestorov nemocnice nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

8.10. - 19.10.2018   od 9.00 do 16.00 hod.

AS_po_UZ_horod_vystava_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske (výstavná sieň)

AŠ po UŽ/horod

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu Ateliéru textilného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave p ...


 

25.10.2018   o 16.00 hod.

Oslavy_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské 3D kino Partizánske

OSLAVY 100. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

dnes je: 18.10.2018

meniny má: Lukáš

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch od 15. do 18. októbra 2018 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2018 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

  • Streda1911graphic-icon
  • Štvrtok217graphic-icon
  • Piatok225graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka