Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Nemocnica v Partizánskom má vynovené rádiodiagnostické oddelenieVytlačiť
 

Nemocnica investovala aj do kúpy nového RTG prístrojaNemocnica v Partizánskom investovala do rekonštrukcie a modernizácie rádiodiagnostického oddelenia. Novinkou je aj digitálny RTG prístroj a zrenovované sonografické pracovisko. Vynovené priestory v piatok 2. februára 2018 slávnostne odovzdali do užívania prestrihnutím pásky prestrihnutím pásky riaditeľ nemocnice Michal Orihel a primátor mesta Jozef Božik.

"Nemocnica pokračuje v naštartovanej rekonštrukcii rádiodiagnostického oddelenia. V roku 2012 prebehla prvá fáza, dnešným dňom otvárame druhú fázu, ktorá pozostávala v zriadení nového pracoviska s primárne digitalizovaným röntgenom, ďalej v zriadení popisovní a nového centrálneho sonografu," uviedol riaditeľ nemocnice Michal Orihel. Pacient touto investíciou podľa neho dostáva novú kvalitu, komfort a zároveň bezpečnosť, keďže ide o nové technológie, snímky majú inú kvalitu a sú umiestňované na takzvaný PACS systém, čím sú dostupné i pre iné zdravotnícke zariadenia. "Pacient je obslúžený na jednom mieste, kde sa zaeviduje a podstúpi vyšetrenia, ktoré sa týkajú RTG oddelenia," doplnil. Rekonštrukcia si vyžiadala finančné prostriedky v celkovej výške 195-tisíc eur, z ktorých 65-tisíc eur predstavovali stavebné práce a 130-tisíc eur stál samotný röntgen. "To, že sa modernizovalo rádiodiagnostické oddelenie je dobrou správou nielen pre občanov mesta, ale celého regiónu. Teší ma, že v roku 80. výročia založenia mesta môžeme konštatovať, že nemocnica sa naďalej rozvíja a proces, ktorý sme odštartovali v roku 2011, súvisiaci so záchranou a stabilizáciou nemocnice sa nám podaril, čoho dôkazom je aj sedemročné kontinuálne pokračovanie činnosti, aj tých oddelení, ktoré nie sú zazmluvnené," skonštatoval primátor Jozef Božik s tým, že nemocnicu tento rok čakajú i ďalšie investície.
Nemocnicu so spádovou oblasťou asi 55 000 obyvateľov, ktorá je v majetku mesta, samospráva prenajala na 20 rokov Svetu zdravia v roku 2011.

Zdroj: TASR (upr.), 2.2.2018

Fotografie zo slávnostného otvorenia zrekonštruovaných priestorov nemocnice nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

4.3.2018   o 15.00 hod.

Koncert_MDZ_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

KOCERT K MDŽ

Mesto Partizánske vás pozýva pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien na koncert hudobnej skupiny VEGA, ktorý sa uskutoční v nedeľu 4. marca 2018 o 1 ...


 

6.3.2018   o 18.00 hod.

Divadelna_hra_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v utorok 6. marca 2018 (pôvodne 17.2.2018) o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

M ...


 

Dnes má službu:

Lekáreň Schneider (HM Tesco)
Nitrianska cesta 1771/118,
958 01 Partizánske

Za obsah zodpovedá
webmaster

dnes je: 25.2.2018

meniny má: Frederik, Frederika

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 22. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 27. februára 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka