Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

V Partizánskom sa črtá nová bytová výstavbaVytlačiť
 

Ilustračná fotografia - bytovkyV Partizánskom pribudnú nové byty. Na základe záujmu súkromných investorov o výstavbu bytových domov vyhlásilo mesto obchodnú verejnú súťaž na výber investičného zámeru spojenú s prenájmom a budúcim odpredajom častí pozemkov.

 

 „Mesto Partizánske vyhlásením verejnej obchodnej súťaže vytvára priestor na to, aby záujemcovia v oblasti investičnej výstavby mohli zavítať do mesta a pripraviť urbanisticko – architektonické riešenie zóny, ktorá sa nachádza na konci Februárovej ulice smerom k rieke Nitra. Treba povedať, že aj v Územnom pláne mesta sa počíta s budovaním bytových domov. Je to lokalita, kde je možné očakávať, že v prípade príchodu silného investora, sa tam postavia byty, ktoré budú určené na komerčný predaj,“ uviedol primátor Jozef Božik. Návrh obchodnej verejnej súťaže schválili na svojom februárovom rokovaní mestské zastupiteľstvo. Na navrhnutom území v mestskej časti Luhy I musí byť urbanisticko-architektonická štúdia vypracovaná v súlade s Územným plánom mesta Partizánske, pričom uchádzači o výstavbu sa zaväzujú akceptovať pripomienky mesta k štúdii. „Stále platí ambícia, že sa chceme posunúť ďalej, pokiaľ ide aj o nájomné byty. Vytvorili sme priestor na Šípku pre prenájom pozemku, kde nájomca zatiaľ platí nájomné a v tomto roku avizuje, že by chcel začať s výstavbou bytového domu, ktorý po dokončení a kolaudácii bude môcť mesto odkúpiť,“ dodal primátor na margo vzniku nových bytov. V I. etape výstavby je podmienkou, že zároveň s kolaudáciou investor zrekonštruuje asfaltový kryt na Februárovej ulici po križovatku s Družstevnou ulicou. „Bol by som rád, keby okrem cesty pri jednaniach bola preferovaná aj rekonštrukcia chodníkov, ale to je otázka urbanisticko – architektonickej štúdie a ďalších rokovaní. Súčasťou požiadavky mesta je okrem opravy cesty i vybudovanie nového detského ihriska,“ priblížil primátor Jozef Božik s tým, že pri väčšom počte bytových domov sa bude počítať s výstavbou viac ako jedného detského ihriska.

(Tempo)


 
 

Kultúra a šport

28.8. - 30.9.2018   utorok - štvrtok od 14.00 do 18.00 hod., piatok od 13.00 do 17.00 hod.

Vystava_k_SNP_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

29/8/1944

Priatelia histórie kožiarskych a obuvníckych podnikov a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu pod názvom 29/8/1944, ktorú si môžete ...


 

29.9.2018   o 18.00 hod.

Slavnostny_koncert_ZUS.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

SLÁVNOSTNÝ KONCERT ZUŠ PARTIZÁNSKE A HOSTÍ

Mesto Partizánske, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Základná umelecká škola Partizánske vás pozývajú na SLÁVNOSTNÝ KONCERT ZUŠ PARTIZÁNSKE A HOSTÍ, ...


 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 26. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 25. septembra 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Prednáška Kompostovanie – cesta k zdravej pôde

V utorok 25. septembra 2018 o 17.00 hod. sa v Dome kultúry v Partizánskom (1. poschodie) uskutoční prednáška na tému Kompostovanie - cesta k zdravej pôde. Na základe účasti na prednáške si budú môcť občania mesta žijúci v rodinných domoch zdarma prevziať kompostovacie zásobníky.

Zber objemného odpadu

Od 24. septembra do 1. októbra 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 1. do 8. októbra 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka