Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z marcového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Marcový kontrolný deň primátora na stavbách - nové zábradlie na cintoríne v ŠimonovanochV Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS) na Družstevnej ulici v Partizánskom odštartovala začiatkom marca rozsiahla rekonštrukcia. Všetky dôležité informácie o stavebných zámeroch v tomto objekte, ako aj o ďalších aktuálnych aktivitách samosprávy, zazneli v utorok 20. marca 2018 počas kontrolného dňa primátora Jozefa Božika na stavbách.

Rekonštrukčné práce v ZOS prioritne súvisia s napĺňaním štandardov kvality poskytovaných sociálnych služieb. „Naším cieľom je zachovať pôvodnú kapacitu zariadenia, čo je 25 klientov, a zároveň poskytnúť týmto klientom dostatočný priestor a náležitý komfort. Z tohto dôvodu bolo potrebné pristúpiť k stavebným úpravám,“ zdôraznila Petra Zubatá, poverená vedením ZOS. Prestavbou kancelárií, skladov a ďalších priestorov, ktoré boli presťahované do susedného zariadenia sociálnych služieb Domov, sa zvýši počet izieb, ktoré budú po novom 1 a 2-lôžkové, namiesto pôvodných 2 a 3-lôžkových. Renováciou sa tiež dispozične zmenia priestory kuchynky s jedálňou. Rekonštrukcia, ktorá by mala byť dokončená začiatkom júna, si vyžiadala aj kompletnú výmenu elektroinštalácie v celom zariadení. 

Rekonštruuje sa v týchto dňoch aj v budove Základnej školy na Veľkej okružnej. V bloku C na poschodí, kde sú triedy prvého stupňa, finišuje kompletná renovácia elektroinštalácie. „Vymenili sme všetky elektrické rozvody, zásuvkové i svetelné, a takisto sme všade namontovali nové svietidlá. Aj vysprávky už máme takmer hotové, takže práce skončíme asi v týždennom predstihu,“ konštatoval konateľ realizačnej firmy Jozef Belák. „V nadväznosti na tieto práce všetky triedy vymaľujeme a rozhodli sme dať aj nový obklad okolo umývadiel, ktoré budú takisto vymenené za nové, vrátane batérií,“ doplnil riaditeľ školy Juraj Guniš.

Doposiaľ posledné zrealizované investície v Základnej škole na Malinovského ulici súviseli so stavebnými úpravami a modernizáciou telocviční, ktoré boli v centre pozornosti na februárovom kontrolnom dni. „Medzičasom bola dokončená výmena okien na malej telocvični, čo sme už aj pocítili. Taktiež máme nové okná aj na medziposchodí a v umyvárni. Začali sme s renováciou chodbových častí v bloku, kde sa nachádzajú telocvične. V rámci týchto prác sme vymenili starú podlahu s linoleom za dlažbu a teraz opravujeme a maľujeme steny, “ uviedla riaditeľka školy Alena Barancová.

Na cintoríne v Šimonovanoch pribudlo začiatkom marca 100 metrov dlhé kovové zábradlie, ktoré má napomáhať bezpečnejšiemu pohybu návštevníkov po strmom chodníku. Už onedlho dostane nový vzhľad aj ďalšia časť vonkajšieho oplotenia cintorína. „Zhruba 60 metrov oplotenia sme opravili už v priebehu minulého roka. Teraz by sme chceli pokračovať na úseku ďalších 100 metrov, a to opäť kompletne, čo znamená nový náter železnej konštrukcie a renováciu oporného múrika,“ informoval správca cintorína Miroslav Dvonč. 

Poslednou zastávkou kontrolnej skupiny bol Park Milana Rastislava Štefánika, kde sa aktuálne frézujú pne po vypílených stromoch. „Na základe posudku zo Štátnej ochrany prírody v Nitre, ako i posudku dendrológa, sme ešte v januári pristúpili k opíleniu a v niekoľkých prípadoch aj k vypíleniu stromov, ktoré boli prestarnuté a napadnuté imelom bielym. Je to parazit, ktorý prerastá do konárov stromov, oslabuje ho a dochádza k odumieraniu tkanív stromu,“ vysvetlil Marián Omelka z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ s tým, že v jarných mesiacoch sa bude v zmysle zákona realizovať v meste náhradná výsadba v počte zhruba 200 kusov stromov.

(msk)

Fotografie z marcového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

22.3.2019   o 18.00 hod.

Vecer_sportovcov_plagat.jpg

Mestská športová hala v Partizánskom

VEČER ŠPORTOVCOV MESTA PARTIZÁNSKE

Pozývame vás na VEČER ŠPORTOVCOV MESTA PARTIZÁNSKE, ktorý sa uskutoční v piatok 22. marca 2019 o 18.00 hod. v Mestskej športovej hale v Partizánskom. Súťaž ...


 

22.3.2019   od 17.00 hod.

Hviezdny_hudobny_vecer_plagat.jpg

Hvezdáreň Partizánske

HVIEZDY HUDOBNÝ VEČER

Hvezdáreň Partizánske a Základná umelecká škola Partizánske vás pozývajú na HVIEZDY HUDOBNÝ VEČER pri príležitosti jarnej rovnodennosti, ktorý sa uskutoční ...


 

26.3.2019   od 9.00 hod.

Oslobodenie_mesta_Partizanske_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

OSLAVY 74. VÝROČIA OSLOBODENIA MESTA PARTIZÁNSKE

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a Spoločnosť M. R. Štefáni ...


 

30.3.2019   od 20.30 hod.

Hodina_zeme_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

HODINA ZEME 2019

Partizánske sa po roku opäť pripája k celosvetovému environmentálnemu hnutiu HODINA ZEME.
Buďte jeho súčasťou aj vy!
V sobotu 30. marca 2019 od 20.30 do ...


 

31.3.2019   o 18.00 hod.

Divadelna_komedia_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v nedeľu 31. marca 2019 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a nemi ...


 

6.4.2019   o 17.00 hod.

Koncert_Fragile_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

Koncert skupiny FRAGILE

Pozývame vás na koncert vokálnej skupiny FRAGILE, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. apríla 2019 o 17.00 hod. v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Obmedzenie parkovania na Nádražnej ul.

V dňoch 26. až 28. marca 2019 bude realizovaný výrub topoľov na Nádražnej ulici. Z tohto dôvodou žiadame obyvateľov bytových domov č. 943 a 957, aby uvoľnili parkovacie miesta od vstupu k športovému centru pri ZŠ až po pätnásty topoľ v tomto rade. Dňa 25.3.2019 bude priestor vyznačený dopravným značením a bielo-červenou páskou. Ďakujeme za pochopenie.

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 18. do 25. marca 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 25. marca do 1. apríla 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

dnes je: 22.3.2019

meniny má: Beňadik

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka