Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z marcového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Marcový kontrolný deň primátora na stavbách - nové zábradlie na cintoríne v ŠimonovanochV Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS) na Družstevnej ulici v Partizánskom odštartovala začiatkom marca rozsiahla rekonštrukcia. Všetky dôležité informácie o stavebných zámeroch v tomto objekte, ako aj o ďalších aktuálnych aktivitách samosprávy, zazneli v utorok 20. marca 2018 počas kontrolného dňa primátora Jozefa Božika na stavbách.

Rekonštrukčné práce v ZOS prioritne súvisia s napĺňaním štandardov kvality poskytovaných sociálnych služieb. „Naším cieľom je zachovať pôvodnú kapacitu zariadenia, čo je 25 klientov, a zároveň poskytnúť týmto klientom dostatočný priestor a náležitý komfort. Z tohto dôvodu bolo potrebné pristúpiť k stavebným úpravám,“ zdôraznila Petra Zubatá, poverená vedením ZOS. Prestavbou kancelárií, skladov a ďalších priestorov, ktoré boli presťahované do susedného zariadenia sociálnych služieb Domov, sa zvýši počet izieb, ktoré budú po novom 1 a 2-lôžkové, namiesto pôvodných 2 a 3-lôžkových. Renováciou sa tiež dispozične zmenia priestory kuchynky s jedálňou. Rekonštrukcia, ktorá by mala byť dokončená začiatkom júna, si vyžiadala aj kompletnú výmenu elektroinštalácie v celom zariadení. 

Rekonštruuje sa v týchto dňoch aj v budove Základnej školy na Veľkej okružnej. V bloku C na poschodí, kde sú triedy prvého stupňa, finišuje kompletná renovácia elektroinštalácie. „Vymenili sme všetky elektrické rozvody, zásuvkové i svetelné, a takisto sme všade namontovali nové svietidlá. Aj vysprávky už máme takmer hotové, takže práce skončíme asi v týždennom predstihu,“ konštatoval konateľ realizačnej firmy Jozef Belák. „V nadväznosti na tieto práce všetky triedy vymaľujeme a rozhodli sme dať aj nový obklad okolo umývadiel, ktoré budú takisto vymenené za nové, vrátane batérií,“ doplnil riaditeľ školy Juraj Guniš.

Doposiaľ posledné zrealizované investície v Základnej škole na Malinovského ulici súviseli so stavebnými úpravami a modernizáciou telocviční, ktoré boli v centre pozornosti na februárovom kontrolnom dni. „Medzičasom bola dokončená výmena okien na malej telocvični, čo sme už aj pocítili. Taktiež máme nové okná aj na medziposchodí a v umyvárni. Začali sme s renováciou chodbových častí v bloku, kde sa nachádzajú telocvične. V rámci týchto prác sme vymenili starú podlahu s linoleom za dlažbu a teraz opravujeme a maľujeme steny, “ uviedla riaditeľka školy Alena Barancová.

Na cintoríne v Šimonovanoch pribudlo začiatkom marca 100 metrov dlhé kovové zábradlie, ktoré má napomáhať bezpečnejšiemu pohybu návštevníkov po strmom chodníku. Už onedlho dostane nový vzhľad aj ďalšia časť vonkajšieho oplotenia cintorína. „Zhruba 60 metrov oplotenia sme opravili už v priebehu minulého roka. Teraz by sme chceli pokračovať na úseku ďalších 100 metrov, a to opäť kompletne, čo znamená nový náter železnej konštrukcie a renováciu oporného múrika,“ informoval správca cintorína Miroslav Dvonč. 

Poslednou zastávkou kontrolnej skupiny bol Park Milana Rastislava Štefánika, kde sa aktuálne frézujú pne po vypílených stromoch. „Na základe posudku zo Štátnej ochrany prírody v Nitre, ako i posudku dendrológa, sme ešte v januári pristúpili k opíleniu a v niekoľkých prípadoch aj k vypíleniu stromov, ktoré boli prestarnuté a napadnuté imelom bielym. Je to parazit, ktorý prerastá do konárov stromov, oslabuje ho a dochádza k odumieraniu tkanív stromu,“ vysvetlil Marián Omelka z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ s tým, že v jarných mesiacoch sa bude v zmysle zákona realizovať v meste náhradná výsadba v počte zhruba 200 kusov stromov.

(msk)

Fotografie z marcového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

28.8. - 30.9.2018   utorok - štvrtok od 14.00 do 18.00 hod., piatok od 13.00 do 17.00 hod.

Vystava_k_SNP_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

29/8/1944

Priatelia histórie kožiarskych a obuvníckych podnikov a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu pod názvom 29/8/1944, ktorú si môžete ...


 

29.9.2018   o 18.00 hod.

Slavnostny_koncert_ZUS.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

SLÁVNOSTNÝ KONCERT ZUŠ PARTIZÁNSKE A HOSTÍ

Mesto Partizánske, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Základná umelecká škola Partizánske vás pozývajú na SLÁVNOSTNÝ KONCERT ZUŠ PARTIZÁNSKE A HOSTÍ, ...


 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 26. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 25. septembra 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Prednáška Kompostovanie – cesta k zdravej pôde

V utorok 25. septembra 2018 o 17.00 hod. sa v Dome kultúry v Partizánskom (1. poschodie) uskutoční prednáška na tému Kompostovanie - cesta k zdravej pôde. Na základe účasti na prednáške si budú môcť občania mesta žijúci v rodinných domoch zdarma prevziať kompostovacie zásobníky.

Zber objemného odpadu

Od 24. septembra do 1. októbra 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 1. do 8. októbra 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

  • Pondelok153graphic-icon
  • Utorok131graphic-icon
  • Streda163graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka