Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Školáci a predškoláci sa budú učiť korčuľovať Vytlačiť
 

Žiaci základných škôl (ZŠ) a predškoláci z materských škôl (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti Partizánskeho absolvujú kurz korčuľovania. Ten zabezpečí mesto v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) a Hokejovým klubom Iskra Partizánske v rámci projektu Športové centrum pri základnej škole, ktorého súčasťou bude i zriadenie miest športových ambasádorov.

Partizánske na spoluprácu oslovil práve SZĽH. "Vzhľadom na to, že mesto sa snaží vytvárať maximálne podporné aktivity smerom k hokeju, ale i iným športom, tak práve SZĽH si vybral tri mestá, a to Trenčín, Partizánske a Gelnicu na pilotný projekt, ktorého cieľom je rozhýbať deti a vytvoriť podmienky pre ďalší rozvoj nielen hokeja, ale všetkých športových aktivít a činností na území týchto miest," uviedol primátor Jozef Božik.

Mesto podľa neho vďaka pilotnému projektu získa 250-tisíc eur, ktoré chce použiť na ďalšiu modernizáciu mestského zimného štadióna a zároveň vynaloží 60-tisíc eur na podporu projektu. "Chceme, aby malé deti, či už v materských alebo základných školách, sa viac korčuľovali a zároveň, aby v popoludňajších hodinách v telocvični ambasádori športu, ktorých zaplatí mesto, spolu s deťmi vytvárali priestor na aktívne využitie voľného času. Jednoducho, aby sme deti motivovali k športovaniu," priblížil.

Do projektu, ktorý má trvať dva roky, sa v Partizánskom zapoja už v nadchádzajúcom školskom roku stovky detí. Rovnako v nasledujúcich dvoch rokoch mesto zabezpečí modernizáciu zimného štadióna. "Chceme riešiť otázku rolby, ozvučenia a v neposlednom rade nás v budúcnosti čaká i rekonštrukcia celého chladiaceho systému," dodal primátor.

Zmluvu o spolupráci medzi SZĽH a Iskrou Partizánske schválili na svojom rokovaní v utorok 21. augusta 2018 mestskí poslanci. Odobrili i podporu projektu z rozpočtu mesta na nasledujúce dva školské roky v sume maximálne 60-tisíc eur. Financie pôjdu na úhradu výdavkov spojených so školským korčuliarskym programom a zamestnaním ambasádorov športových aktivít.

(TASR, 21.8.2018)


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 25.1.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kulltúry v Partizánskom (výstavná sieň)

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 2. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. januára 2019 o 15.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

  • Sobota2-5graphic-icon
  • Nedeľa2-9graphic-icon
  • Pondelok2-9graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka