Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Školáci a predškoláci sa budú učiť korčuľovať Vytlačiť
 

Žiaci základných škôl (ZŠ) a predškoláci z materských škôl (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti Partizánskeho absolvujú kurz korčuľovania. Ten zabezpečí mesto v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) a Hokejovým klubom Iskra Partizánske v rámci projektu Športové centrum pri základnej škole, ktorého súčasťou bude i zriadenie miest športových ambasádorov.

Partizánske na spoluprácu oslovil práve SZĽH. "Vzhľadom na to, že mesto sa snaží vytvárať maximálne podporné aktivity smerom k hokeju, ale i iným športom, tak práve SZĽH si vybral tri mestá, a to Trenčín, Partizánske a Gelnicu na pilotný projekt, ktorého cieľom je rozhýbať deti a vytvoriť podmienky pre ďalší rozvoj nielen hokeja, ale všetkých športových aktivít a činností na území týchto miest," uviedol primátor Jozef Božik.

Mesto podľa neho vďaka pilotnému projektu získa 250-tisíc eur, ktoré chce použiť na ďalšiu modernizáciu mestského zimného štadióna a zároveň vynaloží 60-tisíc eur na podporu projektu. "Chceme, aby malé deti, či už v materských alebo základných školách, sa viac korčuľovali a zároveň, aby v popoludňajších hodinách v telocvični ambasádori športu, ktorých zaplatí mesto, spolu s deťmi vytvárali priestor na aktívne využitie voľného času. Jednoducho, aby sme deti motivovali k športovaniu," priblížil.

Do projektu, ktorý má trvať dva roky, sa v Partizánskom zapoja už v nadchádzajúcom školskom roku stovky detí. Rovnako v nasledujúcich dvoch rokoch mesto zabezpečí modernizáciu zimného štadióna. "Chceme riešiť otázku rolby, ozvučenia a v neposlednom rade nás v budúcnosti čaká i rekonštrukcia celého chladiaceho systému," dodal primátor.

Zmluvu o spolupráci medzi SZĽH a Iskrou Partizánske schválili na svojom rokovaní v utorok 21. augusta 2018 mestskí poslanci. Odobrili i podporu projektu z rozpočtu mesta na nasledujúce dva školské roky v sume maximálne 60-tisíc eur. Financie pôjdu na úhradu výdavkov spojených so školským korčuliarskym programom a zamestnaním ambasádorov športových aktivít.

(TASR, 21.8.2018)


 
 

Kultúra a šport

26.3.2019   od 9.00 hod.

Oslobodenie_mesta_Partizanske_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

OSLAVY 74. VÝROČIA OSLOBODENIA MESTA PARTIZÁNSKE

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a Spoločnosť M. R. Štefáni ...


 

30.3.2019   od 20.30 hod.

Hodina_zeme_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

HODINA ZEME 2019

Partizánske sa po roku opäť pripája k celosvetovému environmentálnemu hnutiu HODINA ZEME.
Buďte jeho súčasťou aj vy!
V sobotu 30. marca 2019 od 20.30 do ...


 

31.3.2019   o 18.00 hod.

Divadelna_komedia_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v nedeľu 31. marca 2019 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a nemi ...


 

3.4.2019   o 10.00 hod.

Spomienka_Tomas_Bata_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pri soche T. Baťu)

SPOMIENKA NA TOMÁŠA BAŤU

Mesto Partizánske, Klub ABŠ v Partizánskom, Česko-Slovenská Baťova spoločnosť a Mestské múzeum Partizánske vás pozývajú na spomienkové zhromaždenie pri prí ...


 

5.4.2019   o 16.00 hod.

Den_ucitelov_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

DEŇ UČITEĽOV

Mesto Partizánske pozýva pedagogických i nepedagogických zamestnancov škôl v Partizánskom na oslavy Dňa učiteľov, ktoré sa uskutočnia v piatok 5. apríla 20 ...


 

6.4.2019   o 17.00 hod.

Koncert_Fragile_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

Koncert skupiny FRAGILE

Pozývame vás na koncert vokálnej skupiny FRAGILE, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. apríla 2019 o 17.00 hod. v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Obmedzenie parkovania na Nádražnej ul.

V dňoch 26. až 28. marca 2019 bude realizovaný výrub topoľov na Nádražnej ulici. Z tohto dôvodou žiadame obyvateľov bytových domov č. 943 a 957, aby uvoľnili parkovacie miesta od vstupu k športovému centru pri ZŠ až po pätnásty topoľ v tomto rade. Dňa 25.3.2019 bude priestor vyznačený dopravným značením a bielo-červenou páskou. Ďakujeme za pochopenie.

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 18. do 25. marca 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 25. marca do 1. apríla 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 30. apríla 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 1. až 4. apríla 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka