Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Aj Partizánske bude mať svoju eurobankovkuVytlačiť
 

Má nulovú hodnotu, no predsa je o ňu veľký záujem. Reč je o bankovke s hodnotou 0 eur, ktorá je obľúbenou pamiatkou pre turistov i zberateľov. Takáto eurobankovka bude vydaná aj pri príležitosti 80. narodenín mesta Partizánske a predávať sa bude počas septembrových osláv.   

Pamätná eurobankovka mesta Partizánske

Ak máte záujem o tento suvenír, budete si naň musieť vystať radu. Nedá sa totiž objednať dopredu, ani rezervovať a poslať na dobierku. Zoženiete ju len osobne. Predaj pamätnej eurobankovky sa začne v piatok 7. septembra 2018 o 15.00 hod. v pokdlani (miestnosti č. 5, prízemie) Mestského úradu v Partizánskom, a potrvá do 18.00 hod. Ak sa v tento deň nevypredá, v pokladni mestského úradu ju zoženiete ešte v sobotu 8. septembra od 13. 00 hod. Hoci má nulovú hodnotu, jej predajná cena je tri eurá. Zakúpiť sa však dajú jednorazovo len dva kusy na osobu. Bankovky budú predávané v číselnom poradí a nebude možné žiadať o konkrétne poradové číslo. Pre urýchlenie predaja bude najlepšie, ak si dopredu pripravíte presnú hotovosť podľa toho, či máte záujem o jeden alebo rovno o dva kusy.

Bankovka s názvom Baťovany – Partizánske 1938 - 2018, na ktorej je vyobrazený symbol mesta – kvetinová topánka, sa tlačí vo francúzskej spoločnosti Oberthur Technologies, ktorý vyrába aj pravé eurové bankovky. Farbou by ste si ju mohli ľahko pomýliť s 500-eurovou bankovkou, vyzerá totiž veľmi podobe, a dokonca obsahuje aj všetky ochranné prvky ako vodoznak, hologram a tiež UV prvky.

(MsÚ)


 
 

Kultúra a šport

28.8. - 30.9.2018   utorok - štvrtok od 14.00 do 18.00 hod., piatok od 13.00 do 17.00 hod.

Vystava_k_SNP_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

29/8/1944

Priatelia histórie kožiarskych a obuvníckych podnikov a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu pod názvom 29/8/1944, ktorú si môžete ...


 

29.9.2018   o 18.00 hod.

Slavnostny_koncert_ZUS.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

SLÁVNOSTNÝ KONCERT ZUŠ PARTIZÁNSKE A HOSTÍ

Mesto Partizánske, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Základná umelecká škola Partizánske vás pozývajú na SLÁVNOSTNÝ KONCERT ZUŠ PARTIZÁNSKE A HOSTÍ, ...


 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 26. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 25. septembra 2018 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Prednáška Kompostovanie – cesta k zdravej pôde

V utorok 25. septembra 2018 o 17.00 hod. sa v Dome kultúry v Partizánskom (1. poschodie) uskutoční prednáška na tému Kompostovanie - cesta k zdravej pôde. Na základe účasti na prednáške si budú môcť občania mesta žijúci v rodinných domoch zdarma prevziať kompostovacie zásobníky.

Zber objemného odpadu

Od 24. septembra do 1. októbra 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 1. do 8. októbra 2018 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

  • Pondelok153graphic-icon
  • Utorok131graphic-icon
  • Streda163graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka