Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Aj Partizánske bude mať svoju eurobankovkuVytlačiť
 

Má nulovú hodnotu, no predsa je o ňu veľký záujem. Reč je o bankovke s hodnotou 0 eur, ktorá je obľúbenou pamiatkou pre turistov i zberateľov. Takáto eurobankovka bude vydaná aj pri príležitosti 80. narodenín mesta Partizánske a predávať sa bude počas septembrových osláv.   

Pamätná eurobankovka mesta Partizánske

Ak máte záujem o tento suvenír, budete si naň musieť vystať radu. Nedá sa totiž objednať dopredu, ani rezervovať a poslať na dobierku. Zoženiete ju len osobne. Predaj pamätnej eurobankovky sa začne v piatok 7. septembra 2018 o 15.00 hod. v pokdlani (miestnosti č. 5, prízemie) Mestského úradu v Partizánskom, a potrvá do 18.00 hod. Ak sa v tento deň nevypredá, v pokladni mestského úradu ju zoženiete ešte v sobotu 8. septembra od 13. 00 hod. Hoci má nulovú hodnotu, jej predajná cena je tri eurá. Zakúpiť sa však dajú jednorazovo len dva kusy na osobu. Bankovky budú predávané v číselnom poradí a nebude možné žiadať o konkrétne poradové číslo. Pre urýchlenie predaja bude najlepšie, ak si dopredu pripravíte presnú hotovosť podľa toho, či máte záujem o jeden alebo rovno o dva kusy.

Bankovka s názvom Baťovany – Partizánske 1938 - 2018, na ktorej je vyobrazený symbol mesta – kvetinová topánka, sa tlačí vo francúzskej spoločnosti Oberthur Technologies, ktorý vyrába aj pravé eurové bankovky. Farbou by ste si ju mohli ľahko pomýliť s 500-eurovou bankovkou, vyzerá totiž veľmi podobe, a dokonca obsahuje aj všetky ochranné prvky ako vodoznak, hologram a tiež UV prvky.

(MsÚ)


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 25.1.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kulltúry v Partizánskom (výstavná sieň)

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

dnes je: 19.1.2019

meniny má: Drahomíra, Mário

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 2. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. januára 2019 o 15.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

  • Sobota2-5graphic-icon
  • Nedeľa2-9graphic-icon
  • Pondelok2-9graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka