Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Bieloruský spisovateľ napísal knihu o živote Rudolfa JašíkaVytlačiť
 

Alexander Usovskij  venoval záujemcom svoju najnovšiu knihu s podpisomBieloruský spisovateľ Alexander Usovskij prišiel v piatok 20. apríla 2012 predstaviť do Partizánskeho svoju najnovšiu knihu Slovanské srdce s podtitulom Povesť o Rudolfovi Jašíkovi. Pri tejto príležitosti ho na pôde mestského úradu prijal primátor mesta Jozef Božik. O svojej 14 knihe porozprával aj na krátkej besede so žiakmi a učiteľmi ruského jazyka.

Alexander Usovskij, ktorého knihy boli preložené do 34 jazykov, sa vo svojej literárnej tvorbe venuje histórii slovanských národov a obdobiu II. svetovej vojny. O tom, aby napísal knihu o slovenskom spisovateľovi Rudolfovi Jašíkovi, ktorý bol členom národného výboru, redaktorom závodného časopisu Slobodná práca i vedúcim kultúrno-propagačného oddelenia v Závodoch 29. Augusta, sa rozhodol už dávnejšie. O jeho tvorbe a živote napísal niekoľko článkov a esejí. Navštívil miesta, kde sa narodil, žil a pracoval. Preto prišiel aj do Partizánskeho, v ktorom Jašík žil v predvojnovom i povojnovom období. Tu sa Usovskij stretol aj s Jašíkovým spolubojovníkom Pavlom Havaldom, riaditeľom Základnej školy Rudolfa Jašíka na Obuvníckej ulici Rudolfom Ivanovičom, pedagógmi a žiakmi základných škôl. Navštívil aj spisovateľove rodisko Turzovku a Múzeum SNP v Banskej Bystrici i jeho hrob na cintoríne v Šimonovanoch. Ako zdôraznil, knihami v ruskom jazyku, ktoré priniesol z Bieloruska do Partizánskeho, chce obohatiť rozhľad mladých ľudí, pretože ako sa vyznal - dejiny sa opakujú a ľudia by sa mali z chýb z minulosti poučiť.
Fotografie z návštevy bieloruského spisovateľa v Partizánskom nájdete vo Fotogalérii 2012
 


 
 

Kultúra a šport

15.1. - 25.1.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Tvorivostou_k_umeniu_plagat.jpg

Dom kulltúry v Partizánskom (výstavná sieň)

TVORIVOSŤOU K UMENIU

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu TVORIVOSŤOU K UMENIU, ktorú si môžete ...


 

dnes je: 19.1.2019

meniny má: Drahomíra, Mário

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 2. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. januára 2019 o 15.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

  • Sobota2-5graphic-icon
  • Nedeľa2-9graphic-icon
  • Pondelok2-9graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka