Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Bieloruský spisovateľ napísal knihu o živote Rudolfa JašíkaVytlačiť
 

Alexander Usovskij  venoval záujemcom svoju najnovšiu knihu s podpisomBieloruský spisovateľ Alexander Usovskij prišiel v piatok 20. apríla 2012 predstaviť do Partizánskeho svoju najnovšiu knihu Slovanské srdce s podtitulom Povesť o Rudolfovi Jašíkovi. Pri tejto príležitosti ho na pôde mestského úradu prijal primátor mesta Jozef Božik. O svojej 14 knihe porozprával aj na krátkej besede so žiakmi a učiteľmi ruského jazyka.

Alexander Usovskij, ktorého knihy boli preložené do 34 jazykov, sa vo svojej literárnej tvorbe venuje histórii slovanských národov a obdobiu II. svetovej vojny. O tom, aby napísal knihu o slovenskom spisovateľovi Rudolfovi Jašíkovi, ktorý bol členom národného výboru, redaktorom závodného časopisu Slobodná práca i vedúcim kultúrno-propagačného oddelenia v Závodoch 29. Augusta, sa rozhodol už dávnejšie. O jeho tvorbe a živote napísal niekoľko článkov a esejí. Navštívil miesta, kde sa narodil, žil a pracoval. Preto prišiel aj do Partizánskeho, v ktorom Jašík žil v predvojnovom i povojnovom období. Tu sa Usovskij stretol aj s Jašíkovým spolubojovníkom Pavlom Havaldom, riaditeľom Základnej školy Rudolfa Jašíka na Obuvníckej ulici Rudolfom Ivanovičom, pedagógmi a žiakmi základných škôl. Navštívil aj spisovateľove rodisko Turzovku a Múzeum SNP v Banskej Bystrici i jeho hrob na cintoríne v Šimonovanoch. Ako zdôraznil, knihami v ruskom jazyku, ktoré priniesol z Bieloruska do Partizánskeho, chce obohatiť rozhľad mladých ľudí, pretože ako sa vyznal - dejiny sa opakujú a ľudia by sa mali z chýb z minulosti poučiť.
Fotografie z návštevy bieloruského spisovateľa v Partizánskom nájdete vo Fotogalérii 2012
 


 
 

Kultúra a šport

15.7. - 26.8.2018   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia od 15. júla 2018 každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánsko ...


 

28.7.2018   o 16.00 hod.

Country_leto_Sipok_plagat.jpg

areál ZŠ na Malinovského ul. v Partizánskom

COUNTRY LETO ŠÍPOK

Pozývame vás na VIII. ročník sídliskového festivalu COUNTRY LETO ŠÍPOK, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. júla 2018 o 16.00 hod. v športovom areáli ZŠ Malino ...


 

dnes je: 19.7.2018

meniny má: Dušana

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2018 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

  • Streda2016graphic-icon
  • Štvrtok2316graphic-icon
  • Piatok2613graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka