Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Novozvolení poslanci voliliVytlačiť
 

Prvé zasadnutie novozvoleného Mestského zastupiteľstva v Partizánskom sa uskutočnilo 18. januára 2011 za účasti 23 z celkového počtu 25 novozvolených poslancov. Rokovanie, ktoré otvoril a viedol primátor mesta Jozef Božik, sa nieslo v pokojnej atmosfére za početnej účasti občanov mesta. Novinkou v tomto volebnom období je tzv. pracovné predsedníctvo rokovania, ktoré sa volí na začiatku zasadnutia a tvoria ho dvaja poslanci z pléna.


Poslanci na svojom prvom riadnom rokovaní zvolili 8-člennú mestskú radu ako poradný orgán primátora mesta. Jej členmi sa stali poslanci Erich Dvonč, Mária Hazuchová, Mária Jančová, Juraj Krasula, Tomáš Merašický, Sergej Talár, Jozef Zajac a Vladimír Ladziansky, ktorý je členom rady z titulu svojej funkcie zástupcu primátora mesta. Zastupiteľstvo zvolilo aj predsedov a členov 9 komisií mestského zastupiteľstva. K pôvodným 7 komisiám z predchádzajúceho volebného obdobia pribudli komisia kultúry a cestovného ruchu, ktorej predsedom sa stal Sergej Talár a komisia pre ochranu verejného poriadku s predsedom Miroslavom Kohútom. Predsedom ekonomickej komisie a podnikateľských aktivít je Erich Dvonč, predsedom komisie výstavby a územného plánovania Jaroslav Tkáč, predsedom komisie školstva, mládeže a vzdelávania Tibor Csollár, predsedníčkou komisie životného prostredia a verejných služieb Mária Jančová, predsedníčkou sociálnej a bytovej komisie Mária Hazuchová a predsedom komisie športu a spoločenských organizácií Vladimír Karásek. Zvolených bolo aj sedem členov komisie, ktorá dohliada na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcie verejných funkcionárov.
Ďalej boli na programe voľby správnych i dozorných rád neziskových organizácií a valných zhromaždení mestských organizácií. Zastupiteľstvo schválilo tiež delegovanie poslancov mestského zastupiteľstva do jednotlivých rád škôl a školských zariadení a vzalo na vedomie zloženie 9 výborov mestských častí. Poslanci stanovili aj plat primátora mesta v sume 3 406 €, čo je o 11,46 % menej ako plat predchádzajúceho primátora, odsúhlasili poskytovanie mesačnej odmeny vo výške 20% hlavnému kontrolórovi mesta a preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2010 odídenému primátorovi vo výške 4213 €.
Schválený bol tiež nový poriadok odmeňovania poslancov mestského zastupiteľstva i členov jednotlivých komisií a členov výborov jednotlivých mestských častí. Zainteresovaní budú odmeňovaní podľa vykonávaných funkcií v orgánoch samosprávy a účasti na zasadnutiach. Prijali tiež prvú zmenu rozpočtu mesta a plán zasadnutí mestského zastupiteľstva a mestskej rady v tomto roku. Pred interpeláciami poslancov primátor mesta oboznámil prítomných s organizačnými zmenami na Mestskom úrade v Partizánskom a predstavil nových spolupracovníkov. Interpelácie poslancov sa týkali predovšetkým zverejňovania informácií na webovej stránke mesta (zmluvy, výročné správy, štatúty organizácií a pod.), evidencie pridelených bytov za posledných 12 rokov, zverejňovania dlžníkov mesta a schvaľovania príspevkov pre športové kluby v meste. 
 


 
 

Kultúra a šport

22.3.2019   o 18.00 hod.

Vecer_sportovcov_plagat.jpg

Mestská športová hala v Partizánskom

VEČER ŠPORTOVCOV MESTA PARTIZÁNSKE

Pozývame vás na VEČER ŠPORTOVCOV MESTA PARTIZÁNSKE, ktorý sa uskutoční v piatok 22. marca 2019 o 18.00 hod. v Mestskej športovej hale v Partizánskom. Súťaž ...


 

26.3.2019   od 9.00 hod.

Oslobodenie_mesta_Partizanske_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

OSLAVY 74. VÝROČIA OSLOBODENIA MESTA PARTIZÁNSKE

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a Spoločnosť M. R. Štefáni ...


 

30.3.2019   od 20.30 hod.

Hodina_zeme_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

HODINA ZEME 2019

Partizánske sa po roku opäť pripája k celosvetovému environmentálnemu hnutiu HODINA ZEME.
Buďte jeho súčasťou aj vy!
V sobotu 30. marca 2019 od 20.30 do ...


 

31.3.2019   o 18.00 hod.

Divadelna_komedia_Klamstvo_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

KLAMSTVO

Pozývame vás na divadelnú komédiu KLAMSTVO, ktorá sa uskutoční v nedeľu 31. marca 2019 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Partizánskom.

Milosrdná lož a nemi ...


 

6.4.2019   o 17.00 hod.

Koncert_Fragile_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

Koncert skupiny FRAGILE

Pozývame vás na koncert vokálnej skupiny FRAGILE, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. apríla 2019 o 17.00 hod. v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 18. do 25. marca 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 25. marca do 1. apríla 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka