Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Komunitný participatívny rozpočet

 

  • Komunitný participatívny rozpočet (KPR) mesta umožňuje obyvateľom Partizánskeho spolurozhodovať o využití časti prostriedkov z rozpočtu mesta.  Vychádza z celosvetovo uznávaného konceptu Participatívneho rozpočtu, ktorý bol prvýkrát zavedený v roku 1989 v brazílskom meste Porto Alegre. Upravená verzia sa implementuje už niekoľko rokov aj v Európe. Mesto Partizánske zavádza Komunitný participatívny rozpočet po prvý krát v roku 2016.
  • Cieľom KPR je vytvoriť pre obyvateľov Partizánskeho, ako aj formálne a neformálne organizácie so sídlom v Partizánskom, alebo ktoré pôsobia v Partizánskom, priestor spolupodieľať sa na rozvoji mesta, zlepšiť napĺňanie potrieb a priorít obyvateľov, vťahovať ich do verejného života a diania, napomáhať modernizovať správu vecí verejných, zvýšiť efektívnosť, legitímnosť, kredibilitu a transparentnosť verejného rozhodovania a obmedziť neželané javy ako klientelizmus a korupciu.
  • Zásady pre priebeh procesu navrhovania a spolurozhodovania obyvateľov o použití časti rozpočtu mesta stanovujú Pravidlá Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske, ktoré schvaľuje Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom.  Predmetom týchto pravidiel je úprava harmonogramu, rozhodovacích mechanizmov a funkcií orgánov komunitného participatívneho rozpočtu.

 
Pravidlá Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske
 Pravidla_Komunitneho_participativneho_rozpoctu_mesta_Partizanske.pdf (200.4 kB) (200.4 kB)

 
Jednotná tabuľka projektového zámeru pre Komunitný participatívny rozpočet mesta Partizánske (.xlsx)
 Jednotna_tabulka_projektoveho_zameru_KPR.xlsx (12.4 kB) (12.4 kB)

 
Jednotná tabuľka projektového zámeru pre Komunitný participatívny rozpočet mesta Partizánske (.ods)
 Jednotna_tabulka_projektoveho_zameru_KPR.ods (6.4 kB) (6.4 kB)

 

Podávanie návrhov pre rok 2018

Vážení spoluobčania,

v zmysle Pravidiel Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske máte možnosť navrhnúť a rozhodnúť o použití prostriedkov z rozpočtu mesta Partizánske, určených na komunitné projekty. Každý občan alebo organizácia môže do 31.3.2018 podať v zmysle stanovených pravidiel návrh komunitného projektu z rôznych oblastí, napr. dopravy a komunikácii, životného prostredia, kultúry, športu, sociálnej pomoci, sociálnych služieb. Maximálna požadovaná suma na financovanie jedného projektu je 2 000 eur.


 

dnes je: 19.1.2019

meniny má: Drahomíra, Mário

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 2. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. januára 2019 o 15.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

  • Sobota2-5graphic-icon
  • Nedeľa2-9graphic-icon
  • Pondelok2-9graphic-icon
webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka