Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

V Partizánskom sa po voľbách primátor nemení, svoj mandát obhájila aj väčšina súčasných poslancov mestského zastupiteľstva

V Partizánskom sa po voľbách primátor nemení, svoj mandát obhájila aj väčšina súčasných poslancov mestského zastupiteľstvaVytlačiť
 

Partizánske povedie aj nasledujúce volebné obdobie úradujúci primátor Jozef Božik. V Mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Partizánskom bude nadchádzajúce štyri roky hájiť záujmy obyvateľov väčšina terajších poslancov. Vyplýva to z výsledkov volieb do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa konali v sobotu 10. novembra 2018. 

Staronový primátor Partizánskeho Jozef Božik (nezávislý) porazil svojho jediného protikandidáta, invalidného dôchodcu Miroslava Hanzelyho (Kotleba- ĽSNS) s obrovským náskokom. Z celkovo 6651 platných hlasov ich získal 6314, Hanzely dostal od voličov 337 hlasov.

MsZ v Partizánskom bude mať nasledujúce volebné obdobie po novom menej členov, z 25 sa ich počet znížil na 21. Svoj mandát obhájilo v komunálnych voľbách 13 súčasných poslancov. V mestskom parlamente bude sedieť osem nezávislých poslancov, osem bude mať koalícia KDH, OĽaNO a SaS. Obyvatelia tiež zvolili troch poslancov za Smer-SD, po jednom získali strany Boris Kollár- Sme rodina a Starostovia a nezávislí kandidáti.

Volebná účasť v Partizánskom dosiahla 35,90%.

(TASR, 11.11.2018)

Zápisnica mestskej volebnej komisie o výsledku volieb v meste Partizánske vo voľbách do orgánov samosprávy obcí 2018 Zapisnica_vysledky_volby_Partizanske.pdf Zapisnica_vysledky_volby_Partizanske.pdf (59.2 kB)

 
 

dnes je: 26.5.2019

meniny má: Dušan

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka