Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Rozvoj školstva v Partizánskom je jednou z priorít samosprávyVytlačiť
 

Ďalšie smerovanie a rozvoj školstva, výchovno-vzdelávacie a prevádzkové problémy škôl, ale aj hľadanie spoločných východísk boli témami, o ktorých sa hovorilo v pondelok 31. januára na konferencii Školstvo na území mesta v roku 2011.
Konferencia sa uskutočnila vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom na pozvanie primátora Jozefa Božika a poslaneckého zboru mestského zastupiteľstva. Ako povedal primátor v úvodnom príhovore, hlavným cieľom konferencie je oboznámenie sa so skutkovým stavom, analýza silných a slabých stránok ako aj hľadanie spoločného kľúča k riešeniu prioritných problémov školstva na území nášho mesta prostredníctvom pravidelných stretnutí zástupcov škôl a predstaviteľov samosprávy.
V rámci konferencie vystúpili zástupcovia materských, základných, stredných škôl a školských zariadení v Partizánskom. V krátkych prezentáciách prítomných oboznámili so zameraním, výsledkami, ale aj úspechmi dosiahnutými v rámci vzdelávania, výchovy a mimoškolskej činnosti ako napr. umiestnenie školy v rámci krajského hodnotenia, umiestnenie jednotlivcov a kolektívov na rôznych olympiádach, súťažiach či nadviazanie spolupráce so školami a školskými zariadeniami v zahraničí. Vo svojej prezentácií informovali aj o problémoch v oblasti výchovy a vzdelávania, ale o problémoch súvisiacich s technicko-materiálnym zabezpečením škôl a školských zariadení. Medzi spomínané problémy týkajúce sa výchovno-vzdelávacieho procesu patril predovšetkým zvyšujúci sa počet integrovaných žiakov a s ním spojené zabezpečenie špeciálnych pedagogicko-vzdelávacích potrieb, s ktorým súvisí aj nedostatok špeciálnych pedagógov. V oblasti technicko-materiálneho zabezpečenia to boli predovšetkým problémy súvisiace so zlým technickým stavom budov a nedostatočnou vybavenosťou. Väčšina prezentujúcich zdôrazňovala najmä potrebu zateplenia budov, výmenu okien, rekonštrukciu kotolní a sociálnych zariadení, opravy striech a pod.
V závere prezentácií pripomenul primátor aj význam detašovaného pracoviska Vysokej školy sv. Alžbety v Partizánskom z pohľadu možností štúdia v našom meste v odboroch zdravotníctvo a sociálna práca. Takisto spomenul aj víziu rozšírenia štúdia z doterajšieho 1. stupňa vysokoškolského vzdelania (Bc) na 2. stupeň vysokoškolského štúdia (Mgr.). „Mojou ambíciou, ale aj ambíciou poslaneckého zboru a vedenia mesta je, aby sme takýmito pravidelnými konferenciami prispeli k rozvoju školstva v našom meste a vážne sa zaoberali problémami, ktoré v oblasti výchovy a vzdelávania trápia nielen učiteľov, ale aj širokú verejnosť,“ zdôraznil v závere konferencie primátor.

Fotografie z konferencie nájdete vo Fotogalérii 2011


 


 
 

Kultúra a šport

11.6. - 21.6.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Detska_paleta_2019_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

DETSKÁ PALETA 2019

Mesto Partizánske, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Základná umelecká škola v Partizánskom vás pozývajú na koncoročnú výstavu prác žiakov výtvarného ...


 

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 5. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 25. júna 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

dnes je: 18.6.2019

meniny má: Vratislav

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka