Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Obyvatelia Štrkovca chcú čistejšie ulice a častejší odvoz odpadu Vytlačiť
 

Verejné stretnutie primátora s občanmi na ŠtrkovciPravidelné verejné stretnutia primátora mesta Jozefa Božika s občanmi pokračovali 14. marca 2011 na Štrkovci. V školskej jedálni ZŠ Rudolfa Jašíka na Obuvníckej ulici odzneli najmä otázky a pripomienky občanov, týkajúce sa životného prostredia a čistoty verejných priestranstiev.

Stretnutie moderoval poslanec mestského zastupiteľstva a predseda výboru mestskej časti Štrkovec Jozef Zajac, ktorý v úvode predstavil novozvolených členov výboru tejto mestskej časti. Po ňom sa slova ujal primátor, ktorý priblížil investičné aktivity a rozvojové zámery mesta, vrátane rozšírenia infraštruktúry a pripravovanej rekonštrukcie križovatky na spojnici ulíc Hrnčírikova, Moyzesova a Jesenského. Primátor tiež pripomenul občanom, že mesto sa snaží vyjsť v ústrety občanom a v tomto duchu už podniklo aj viaceré kroky - úprava stránkových hodín na mestskom úrade, otvorenie zberného dvora, vytvorenie komisie pre ochranu verejného poriadku, vybudovanie pracoviska mestskej polície na sídlisku Šípok, zriadenie občianskych hliadok ako aj pôsobenie policajného preventivistu na školách. Na margo zvýšenia bezpečnosti obyvateľov a poriadku v meste spomenul aj význam spoločného stretnutia s policajnými zložkami v Partizánskom či prípravu všeobecne záväzných nariadení o používaní pyrotechniky a požívaní alkoholu na verejných priestranstvách. „Všetky tieto opatrenia by mali prispieť k čistejšiemu prostrediu, poriadku a väčšej disciplinovanosti menej prispôsobivých občanov v našom meste,“ zdôraznil primátor.
Najväčší okruh pripomienok obyvateľov Štrkovca bol zameraný na životné prostredie, čistenie komunikácií a kanalizácie, výrub stromov a umiestnenie veľkokapacitných kontajnerov. V tejto súvislosti občania požadovali vyprázdňovanie kontajnerov bezprostredne po naložení, čo znamená aj v priebehu víkendov podľa akútnej situácie. Občania však boli upozornení, aby neumiestňovali odpad okolo preplnených kontajnerov, ale počkali na ich vyprázdnenie. Prednostka mestského úradu Dáša Jakubíková ubezpečila občanov, ktorí podávali žiadosti o výrub stromov, že mesto pripravuje nový systém v časovom podávaní, posudzovaní a realizácií žiadostí k spokojnosti všetkých žiadateľov.
Vedenie základnej školy na Obuvníckej ulici v rámci diskusie informovalo občanov, že v rámci prebiehajúcej súťaže môžu prispieť žiakom do zberu nefunkčnými elektrospotrebičmi a batériami.
V ďalších občianskych pripomienkach sa obyvatelia Štrkovca dožadovali opráv poškodených a vybudovania nových chodníkov, úprav priestranstiev a vybudovania nových prechodov pre chodcov na uliciach v okolí Námestia mieru a na Štrkovci. Predovšetkým rodičov detí by zase potešilo, keby sa urobil poriadok s parkovaním osobných vozidiel pred školou na Obuvníckej ulici. „Limitujúcim faktorom v investičnej oblasti mesta je obmedzené množstvo finančných prostriedkov. Z tohto dôvodu môžeme skutočne riešiť len najakútnejšie a havarijné situácie,“ dodal primátor. 

Fotografie zo stretnutia nájdete vo Fotogalérii 2011
 


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka