Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Obyvatelia mestskej časti Luhy II majú vytýčené štyri základné priorityVytlačiť
 

V jedálni ZŠ s MŠ Veľká okružná sa v utorok 22. marca 2011 uskutočnilo siedme verejné stretnutie primátora mesta Jozefa Božika a zástupcov samosprávy s občanmi. O aktuálnych problémoch a otázkach rozvoja mesta diskutovali s vedením mesta obyvatelia mestskej časti Luhy II.

Predsedníčka VMČ Luhy II Mária Jančová po privítaní hostí a predstavení členov výboru predostrela štyri najväčšie problémy, ktoré trápia obyvateľov tejto mestskej časti. Tie sa týkajú potreby zvýšenia bezpečnosti na sídlisku, vybudovania nových parkovacích miest a rekonštrukcie komunikácií, možnosti využitia stredného traktu bývalej materskej školy a tiež potreby oplotenia športového areálu pri základnej škole. Na jej slová nadviazal primátor informáciou nielen o prebiehajúcich a plánovaných investičných zámeroch samosprávy, ale aj informáciou a o aktivitách, ktoré mesto v poslednej dobe podniklo najmä v súvislosti so zvýšením bezpečnosti a poriadku v meste, medzi ktorými je vytvorenie komisie pre ochranu verejného poriadku, vybudovanie pracoviska mestskej polície na Šípku, zriadenie občianskych hliadok či pôsobenie policajného preventivistu na školách. „V každej mestskej časti sa snažíme aj prostredníctvom týchto interaktívnych stretnutí monitorovať problémy, ktoré trápia občanov. Vzhľadom na obmedzené finančné prostriedky sa však snažíme riešiť v prvom rade tie, ktoré sú z pohľadu občanov danej mestskej časti najprioritnejšie,“ vysvetlil primátor.
Potreba vybudovania nových parkovacích miest a nutnosť rekonštrukcie miestnych komunikácií rezonovali aj v diskusií. „Pri najbližšom zostavovaní mestského rozpočtu budem iniciovať návrh, aby sa financie jednotlivým mestským častiam prerozdeľovali s prihliadnutím na počet ich obyvateľov, ktorí rozhodnú aj o ich použití. Pokiaľ sa väčšina občanov na Luhoch II rozhodne, že sa tieto peniaze použijú práve na rekonštrukciu komunikácií, tak to budeme rešpektovať,“ zdôraznil primátor.
Občania v rámci diskusie upozornili okrem iného aj na údajnú čiernu stavbu pri kaviarni, ktorá komplikuje zásobovanie susedného objektu pekárne. Pripomienkovali tiež neosvetlenú plochu medzi novovybudovanými garážami pred bývalým obvodným oddelením štátnej polície a tiež neosvetlený priestor pred týmto objektom, kde sa vo večerných hodinách stretáva mládež a dochádza tu k častému rušeniu nočného pokoja. Občianske pripomienky smerovali aj k problematike znečistených verejných priestranstiev od psích exkrementov a popíjaniu alkoholu pri potravinách. „V tejto súvislosti pripravujeme na aprílovom zasadnutí okrem nových všeobecných nariadení o predaji bytových a nebytových priestorov aj nové všeobecne záväzné nariadenia o predaji a požívaní alkoholu na verejných priestranstvách, ale aj o pyrotechnike. Takisto v apríli chceme zriadiť linku čistoty a poriadku, kde budú môcť občania nahlasovať čierne skládky a upozorňovať na neporiadok v meste. V súvislosti so znečistenými priestranstvami od psích exkrementov zorganizujeme stretnutie so psičkármi, ktorým ponúkneme viaceré možnosti, ako tento veľký problém riešiť,“ dodal primátor. 
 

Fotografie zo stretnutia nájdete vo Fotogalérii 2011

 


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka