Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Samospráva ocenila pri príležitosti Dňa učiteľov štrnásť pedagógovVytlačiť
 

Ocenenia pri príležitosti Dňa učiteľov si prevzalo 14 učiteliek z materských i základných škôl a ZUŠ v Partizánskom.Pri príležitosti Dňa učiteľov pripravila samospráva v piatok 25. marca 2011 v Dome kultúry v Partizánskom slávnostný program pod názvom Učiteľom z lásky. Jeho súčasťou bolo už tradične aj oceňovanie pedagógov z materských, základných škôl mesta i okresu a učiteľov ZUŠ v Partizánskom.

 „Vzdelanie je po zdraví druhou najväčšou devízou každého človeka. Spoločnosť by si preto mala prácu učiteľov a zamestnancov v školstve vážiť, ctiť a vytvárať podmienky pre ďalší rozvoj pedagogickej činnosť na území každej samosprávy. Verím, že v budúcnosti sa nám podarí vytvoriť podmienky na trvalý rozvoj každej pedagogickej činnosti kontinuálne vykonávanej v jednotlivých inštitúciách školstva od materských škôl, cez základné a stredné školy, až po vysokú školu, ktorá v spolupráci s mestom po prvýkrát otvorí brány detskej univerzity a univerzity tretieho veku aj v našom meste,“ povedal v slávnostnom príhovore primátor mesta Jozef Božik, ktorý v závere poďakoval pedagogickým pracovníkom za všetku obetavú prácu vykonanú v oblasti výchovy a vzdelávania na pôde mesta a celého okresu.
Na primátorove slová nadviazal prednosta Krajského školského úradu (KŠÚ) v Trenčíne Ondrej Divínsky, ktorý vyzdvihol najmä čestnosť, pracovitosť a obetavosť pedagogických pracovníkov pri napĺňaní svojho povolania aj v čase, kedy školstvo prechádza ťažkým obdobím premien a hľadania novej koncepcie práce, didaktických a výchovných postupov.
Po slávnostných príhovoroch si z rúk primátora mesta a prednostu KŠÚ prebralo Ďakovné listy štrnásť učiteliek zo základných a materských škôl i ZUŠ z Partizánskeho, ale i učiteľky z Chynorian a Kolačna.
Darčekom pre všetkých pedagógov k ich sviatku bol v závere programu umelecký koncert učiteľov ZUŠ v Partizánskom.
 

Ocenení pedagógovia:
Gabriela Dragulová zo ZŠ Veľké Bielice, Helena Šimončičová zo ZŠ a Zuzana Kágerová z MŠ Veľká okružná, Mária Šmatláková zo ZŠ R. Jašíka, Sylvia Šuňalová zo ZUŠ, Eva Ustinovová zo ZŠ Malinovského, Miriam Zurabovová zo ZŠ Nádražná, Alica Kluková z MŠ Obuvnícka , Ľudmila Šalgová z MŠ Malá okružná, Božena Schronerová z MŠ Makarenkova, Andrea Doktorová a Mária Koláriková zo ZŠ V. Beniaka a MŠ Chynorany a Mária Laurincová a Daniela Tirschelová z MŠ Kolačno.

Fotografie zo slávnostného programu nájdete vo Fotogalérii 2011

 

 


 
 

Kultúra a šport

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

15.10. - 25.10.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Trojnasobny_babinec_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

TROJNÁSOBNÝ BABINEC

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu obrazov a keramiky Julianny Hadvigovej-Vadkerti a jej dcér Eleny a Ivany ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Matričný úrad v Partizánskom bude v dňoch 23. a 24. októbra 2019 z dôvodu školenia zatvorený.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka