Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Obyvatelia mestskej časti Luhy I potrebujú viac parkovacích miestVytlačiť
 

Verejné stretnutie primátora s obyvateľmi mestskej časti Luhy I.Predposlednou mestskou časťou, v ktorej primátor mesta Jozef Božik diskutoval v rámci prvého kola verejných stretnutí s občanmi, boli Luhy I. Obyvatelia tejto mestskej časti priblížili svoje problémy, pripomienky a námety vedeniu mesta v utorok 29. marca 2011 v jedálni ZŠ Nádražná.
V prvej časti stretnutia odzneli z úst primátora informácie o aktuálnych rozvojových a investičných aktivitách mesta, ale aj o problémoch súvisiacich s obmedzenými finančnými prostriedkami mestského rozpočtu. „Veľmi dobre si uvedomujeme, že v každej mestskej časti je do čoho investovať a v každej mestskej časti sú problémy, ktoré by si zaslúžili riešiť okamžite. Treba však povedať, že máme momentálne aj také problémy, ktorých riešenie je dôležité nielen na úrovni mesta, ale aj na úrovni regiónu, a ktoré si vyžadujú nemalé finančné investície. Patrí k nim v prvom rade nemocnica v Partizánskom, na ktorej stabilizáciu potrebujeme podľa slov riaditeľa nemocnice až 200 miliónov korún,“ zdôraznil primátor.
Druhá časť viac ako dve a pol hodinového stretnutia patrila občianskym pripomienkam a námetom. Viaceré z nich sa týkali potreby vybudovania nových parkovacích miest, prípadne rozšírenia existujúcich parkovacích plôch. V tejto súvislosti požadovali obyvatelia vybudovanie parkovacích miest pred výškovými bytovkami č. 927 a 931, rozšírenie parkovacej plochy na ulici Malá okružná pred bytovkou č. 957. Na parkovanie navrhli využívať aj betónovú plochu za bytovkou č. 873 tzv. zeleným činžiakom, pričom by bolo dopravným značím zakázané parkovanie pred týmto obytným blokom zo strany Nádražnej ulice. Obyvateľov mestskej časti Luhy I zaujímali aj možnosti vybudovania nového priechodu pre chodcov na Ulici gen. Svobodu oproti bytovke č. 828 a vybudovanie chodníka na pravej strane Ulice gen. Svobodu od železničného priecestia smerom k supermarketu Lidl. V rámci diskusie odznela aj požiadavka na rozšírenie železničného priecestia, čím by sa zvýšila predovšetkým bezpečnosť chodcov a viaceré požiadavky na úpravu niektorých kríkov a stromov, ktoré zasahujú do chodníkov. Rovnako ako aj v iných častiach mesta sa občania sťažovali aj na znečistené verejné priestranstvá, vrátane detských ihrísk, od psích exkrementov. V tejto súvislosti primátor zhrnul pripravované kroky samosprávy, ktoré sa týkajú zvýšenia čistoty mesta vo všeobecnosti. Medzi nimi je aj zriadenie linky čistoty a poriadku, ktorú budú môcť občania využívať už od apríla a takisto nové VZN nielen o pyrotechnike, ale aj o predaji a požívaní alkoholických nápojov na verejnosti a tiež úpravu nariadenia týkajúcu sa chovu a držania psov. V závere stretnutia odznel aj návrh občianky, aby sa o bývanie v príjemnom a čistom prostredí zaslúžilo nielen mesto, ale samotní obyvatelia, napríklad aj zapájaním sa do jarného upratovania či rôznych brigád. 

Fotografie zo stretnutia nájdete vo Fotogalérii 2011
 


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka