Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Brigádnici na Šípku vyzbierali tridsať vriec odpaduVytlačiť
 

Brigáda na sídlisku ŠípokPod názvom Tri hodiny pre čistejší Šípok sa v sobotu 30. apríla 2011 uskutočnila brigáda na najväčšom sídlisku v meste. Zorganizoval ju VMČ Šípok ako generálku pred veľkým čistením mesta, ktoré sa uskutoční v sobotu 7. mája.
Už po 8. hodine čakali na brigádnikov na parkovisku pred supermarketom poslanci VMČ Šípok Tomáš Merašický a Hana Vanková. K nim sa neskôr pridali aj členovia VMČ manželia Katarína a Róbert Hartmanovci, Daniela Kaksová, Mária Bielešová, ale aj ďalší, prevažne mladí ľudia. Brigádnici si prevzali plastové vrecia, textilné rukavice a rozdelili sa do menších skupiniek. Nevyhnutné vybavenie na upratovanie si prevzali aj niektorí spoluobčania, ktorí sa vracali z nákupov. Tí sa rozhodli poupratovať okolie svojich činžiakov individuálne. Prvé skupinky brigádnikov sa potom rozišli do hornej a dolnej časti sídliska. Hoci to na prvý pohľad vyzeralo, že hlavne v centrálnej časti sídliska je okolo Malinovského ulice pomerne čisto, v okrajových častiach bolo čo čistiť i upratovať. Najviac odpadu bolo neďaleko cintorína, vo svahu nad nákupným centrom, za areálom základnej školy i v priľahlom lesíku. V priebehu sobotňajšieho dopoludnia viac ako tridsať brigádnikov vyzbieralo odpad, ktorý umiestnili do tridsiatich odpadových vriec. Časť odpadu podľa zloženia umiestnili v priebehu brigády aj do odpadových kontajnerov na sídlisku. Odvoz vyzbieraného odpadu vo vreciach zabezpečili pracovníci Technických služieb mesta. 

Fotografie z brigády nájdete vo Fotogalérii 2011
 


 
 

Kultúra a šport

17.7.2019   20.30 hod.

Vatra_zvrchovanosti_2019_plagat.jpg

v areáli za Mestskou športovou halou v Partizánskom

VATRA ZVRCHOVANOSTI

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Miestna organizácia Matice slo ...


 

8.7. - 23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční 8. júla 2019 a 23. augusta 2019 o 1 ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka