Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Májový kultúrny festival prilákal do centra stovky ľudíVytlačiť
 

Tradičné stavanie mája s členmi folklórneho súboru JánošíkMájový kultúrny festival, ktorý sa uskutočnil počas víkendu 30. apríla a 1. mája, aj napriek hroziacemu dažďu, zaplnil Námestie SNP v Partizánskom. Počas dvoch festivalových dní ponúkol návštevníkom tradičné stavanie mája, atrakcie pre deti aj viaceré zaujímavé vystúpenia.
Centrum mesta sa začalo zapĺňať v sobotu pred začiatkom hlavného programu. Kým tí starší si počas čakania na prvé vystúpenie pochutnávali na pečenej klobáske a vínku, deti sa zabávali na skákajúcom hrade, kolotočoch a detských motorkách. Hlavný program odštartovala svojim temperamentným vystúpením hudobná skupina Kmeťoband. Po ňom sa pozornosť návštevníkov sústredila na tradičné stavanie mája, ktoré hudbou a spevom sprevádzali členovia folklórnych súborov Jánošík a Fialka. Po príhovore primátora mesta Jozefa Božika, ktorý oficiálne otvoril Májový kultúrny festival, patrilo pódium vystúpeniu folklórnych súborov Fialka a Jánošík. Krátko pred zotmením rozdali organizátori deťom májové svetielka a Partizánčania v lampiónovom sprievode po námestí symbolicky privítali príchod mesiaca lásky a porozumenia. Program pokračoval vystúpením hudobnej skupiny Zelenáči zo ZUŠ v Partizánskom, ktorá sa starala o dobrú náladu na námestí, kým hudobná skupina Univerz roztancovala v rytme polky návštevníkov pri dome kultúry. Pred 21. hodinou sa rozprúdila na námestí až do polnoci Open diskotéka pod mixážnou taktovkou DJ Beza s vystúpením tanečnej skupiny Ladies Area.
Májový kultúrny festival pokračoval v nedeľu ráno na námestí SNP koncertom dychovej hudby Chynorianka, po ktorom sa v rámci tradičných Májových stretnutí predstaviteľov samosprávy s občanmi, ujal slova primátor mesta Jozef Božik. „Či je piatok a či sviatok, o problémoch so zamestnanosťou, poriadkom a bezpečnosťou v meste musíme hovoriť aj na májových stretnutiach. Nemôžeme si dovoliť odďaľovanie riešenia problémov, ku ktorému dochádzalo v minulosti,“ zdôraznil primátor, ktorý následne informoval prítomných o aktuálnych aktivitách a problémoch mesta. V závere svojho príhovoru pozval všetkých na podujatia, ktoré sa uskutočnia v našom meste v priebehu najbližších dní. Symbolickou bodkou za tohtoročným Májovým kultúrnym festivalom bol koncert speváka Roba Kazíka, ktorý melodickými piesňami o láske rozospievali a roztlieskal publikum.

Fotografie z podujatia nájdete vo Fotogalérii 2011

 


 
 

Kultúra a šport

17.7.2019   20.30 hod.

Vatra_zvrchovanosti_2019_plagat.jpg

v areáli za Mestskou športovou halou v Partizánskom

VATRA ZVRCHOVANOSTI

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Miestna organizácia Matice slo ...


 

8.7. - 23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční 8. júla 2019 a 23. augusta 2019 o 1 ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka