Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Májový kultúrny festival prilákal do centra stovky ľudíVytlačiť
 

Tradičné stavanie mája s členmi folklórneho súboru JánošíkMájový kultúrny festival, ktorý sa uskutočnil počas víkendu 30. apríla a 1. mája, aj napriek hroziacemu dažďu, zaplnil Námestie SNP v Partizánskom. Počas dvoch festivalových dní ponúkol návštevníkom tradičné stavanie mája, atrakcie pre deti aj viaceré zaujímavé vystúpenia.
Centrum mesta sa začalo zapĺňať v sobotu pred začiatkom hlavného programu. Kým tí starší si počas čakania na prvé vystúpenie pochutnávali na pečenej klobáske a vínku, deti sa zabávali na skákajúcom hrade, kolotočoch a detských motorkách. Hlavný program odštartovala svojim temperamentným vystúpením hudobná skupina Kmeťoband. Po ňom sa pozornosť návštevníkov sústredila na tradičné stavanie mája, ktoré hudbou a spevom sprevádzali členovia folklórnych súborov Jánošík a Fialka. Po príhovore primátora mesta Jozefa Božika, ktorý oficiálne otvoril Májový kultúrny festival, patrilo pódium vystúpeniu folklórnych súborov Fialka a Jánošík. Krátko pred zotmením rozdali organizátori deťom májové svetielka a Partizánčania v lampiónovom sprievode po námestí symbolicky privítali príchod mesiaca lásky a porozumenia. Program pokračoval vystúpením hudobnej skupiny Zelenáči zo ZUŠ v Partizánskom, ktorá sa starala o dobrú náladu na námestí, kým hudobná skupina Univerz roztancovala v rytme polky návštevníkov pri dome kultúry. Pred 21. hodinou sa rozprúdila na námestí až do polnoci Open diskotéka pod mixážnou taktovkou DJ Beza s vystúpením tanečnej skupiny Ladies Area.
Májový kultúrny festival pokračoval v nedeľu ráno na námestí SNP koncertom dychovej hudby Chynorianka, po ktorom sa v rámci tradičných Májových stretnutí predstaviteľov samosprávy s občanmi, ujal slova primátor mesta Jozef Božik. „Či je piatok a či sviatok, o problémoch so zamestnanosťou, poriadkom a bezpečnosťou v meste musíme hovoriť aj na májových stretnutiach. Nemôžeme si dovoliť odďaľovanie riešenia problémov, ku ktorému dochádzalo v minulosti,“ zdôraznil primátor, ktorý následne informoval prítomných o aktuálnych aktivitách a problémoch mesta. V závere svojho príhovoru pozval všetkých na podujatia, ktoré sa uskutočnia v našom meste v priebehu najbližších dní. Symbolickou bodkou za tohtoročným Májovým kultúrnym festivalom bol koncert speváka Roba Kazíka, ktorý melodickými piesňami o láske rozospievali a roztlieskal publikum.

Fotografie z podujatia nájdete vo Fotogalérii 2011

 


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

15.10. - 25.10.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Trojnasobny_babinec_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

TROJNÁSOBNÝ BABINEC

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu obrazov a keramiky Julianny Hadvigovej-Vadkerti a jej dcér Eleny a Ivany ...


 

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka