Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Rada starších podporuje razantnejšie riešenie problémov s neprispôsobivými občanmi Vytlačiť
 

Stretnutie primátora s Radou starších V piatok 6. mája 2011 sa primátor mesta Jozef Božik stretol s členmi svojho poradného zboru - Radou starších mesta Partizánske. V úvode stretnutia informoval dôchodcov 12- členného poradného zboru z Jednoty dôchodcov Slovenska v Partizánskom o súčasnom rozvoji mesta a problémoch, ktoré rieši samospráva a poslanecký zbor mesta.
Za najväčší súčasný problém označil primátor ďalšie zabezpečenie fungovania mestskej nemocnice. Zdôraznil, že je v záujme mesta a obyvateľov, urobiť všetko pre to, aby nemocnica naďalej poskytovala primeranú liečebnú starostlivosť. K optimálnemu riešeniu tohto problému sa už uskutočnilo niekoľko stretnutí a zasadnutí vedenia mesta, poslancov i zdravotníckych pracovníkov. Za druhý problém označil primátor nevhodné správanie neprispôsobivých rómskych spoluobčanov, na ktoré sa obyvatelia mesta najviac sťažujú. Na riešenie týchto problémov bude zamerané verejné stretnutie pod názvom Za pokoj a bezpečnosť slušných občanov, ktoré sa uskutoční 17. mája. „Občania budú môcť na stretnutí vyjadriť svoje skúsenosti, postrehy a názory ohľadne svojej bezpečnosti priamo pred zástupcami štátnej polície z krajského a okresného riaditeľstva policajného zboru. Svojim občianskym postojom tak môžu prispieť k posilneniu bezpečnosti života v meste,“ zdôraznil primátor. Členovia poradného zboru primátora sa vyslovili za zachovanie činnosti nemocnice v meste a podporili tiež razantnejšie riešenie problémov s občanmi, ktorí svojim chovaním a správaním znepríjemňujú život svojim spoluobčanom. V tejto súvislosti si zaspomínali ako to bolo v minulosti, kedy mali príslušníci policajného zboru pri udržiavaní poriadku v meste väčšie právomoci.
Členovia Rady starších vyjadrili odhodlanie, prispieť svojimi radami a skúsenosťami k ďalšiemu rozvoju mesta. S primátorom mesta sa dohodli, že sa budú stretávať minimálne jedenkrát za tri mesiace. 

Fotografie zo stretnutia nájdete vo Fotogalérii 2011
 


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

15.10. - 25.10.2019   od 9.00 do 16.00 hod.

Vystava_Trojnasobny_babinec_plagat.jpg

Dom kultúry Partizánske

TROJNÁSOBNÝ BABINEC

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu obrazov a keramiky Julianny Hadvigovej-Vadkerti a jej dcér Eleny a Ivany ...


 

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka