Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Rada starších podporuje razantnejšie riešenie problémov s neprispôsobivými občanmi Vytlačiť
 

Stretnutie primátora s Radou starších V piatok 6. mája 2011 sa primátor mesta Jozef Božik stretol s členmi svojho poradného zboru - Radou starších mesta Partizánske. V úvode stretnutia informoval dôchodcov 12- členného poradného zboru z Jednoty dôchodcov Slovenska v Partizánskom o súčasnom rozvoji mesta a problémoch, ktoré rieši samospráva a poslanecký zbor mesta.
Za najväčší súčasný problém označil primátor ďalšie zabezpečenie fungovania mestskej nemocnice. Zdôraznil, že je v záujme mesta a obyvateľov, urobiť všetko pre to, aby nemocnica naďalej poskytovala primeranú liečebnú starostlivosť. K optimálnemu riešeniu tohto problému sa už uskutočnilo niekoľko stretnutí a zasadnutí vedenia mesta, poslancov i zdravotníckych pracovníkov. Za druhý problém označil primátor nevhodné správanie neprispôsobivých rómskych spoluobčanov, na ktoré sa obyvatelia mesta najviac sťažujú. Na riešenie týchto problémov bude zamerané verejné stretnutie pod názvom Za pokoj a bezpečnosť slušných občanov, ktoré sa uskutoční 17. mája. „Občania budú môcť na stretnutí vyjadriť svoje skúsenosti, postrehy a názory ohľadne svojej bezpečnosti priamo pred zástupcami štátnej polície z krajského a okresného riaditeľstva policajného zboru. Svojim občianskym postojom tak môžu prispieť k posilneniu bezpečnosti života v meste,“ zdôraznil primátor. Členovia poradného zboru primátora sa vyslovili za zachovanie činnosti nemocnice v meste a podporili tiež razantnejšie riešenie problémov s občanmi, ktorí svojim chovaním a správaním znepríjemňujú život svojim spoluobčanom. V tejto súvislosti si zaspomínali ako to bolo v minulosti, kedy mali príslušníci policajného zboru pri udržiavaní poriadku v meste väčšie právomoci.
Členovia Rady starších vyjadrili odhodlanie, prispieť svojimi radami a skúsenosťami k ďalšiemu rozvoju mesta. S primátorom mesta sa dohodli, že sa budú stretávať minimálne jedenkrát za tri mesiace. 

Fotografie zo stretnutia nájdete vo Fotogalérii 2011
 


 
 

Kultúra a šport

17.7.2019   20.30 hod.

Vatra_zvrchovanosti_2019_plagat.jpg

v areáli za Mestskou športovou halou v Partizánskom

VATRA ZVRCHOVANOSTI

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Mestská umelecká agentúra Partizánske a Miestna organizácia Matice slo ...


 

8.7. - 23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční 8. júla 2019 a 23. augusta 2019 o 1 ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka