Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Pozvánka na prednášku: Kompostovanie – cesta k zdravej pôdeVytlačiť
 

Vážení občania,

každý pôvodca a držiteľ odpadu vznikajúceho v záhradách a pri údržbe súkromnej a verejnej zelene je povinný triediť ho oddelene od iných zložiek komunálneho odpadu a prednostne predchádzať vzniku odpadu formou svojpomocného domáceho kompostovania na vlastnom pozemku. V tejto súvislosti vás pozývame na prednášku s názvom: „KOMPOSTOVANIE – cesta k zdravej pôde“, ktorá sa uskutoční v utorok 18. júna 2019 o 17.00 hod. v zasadačke Mestského úradu Partizánske  Branislav Moňok z OZ Priatelia Zeme - SPZ vám porozpráva, ako správne kompostovať biologický odpad vznikajúci na záhradke i v kuchyni a ako z neho získať kvalitné hnojivo v podobe kompostu.

Mesto Partizánske pre tieto účely zabezpečí pre občanov mesta žijúcich v rodinných domoch kompostovacie zásobníky. Nárok na kompostovací zásobník majú iba tí, ktorí si ho doposiaľ neprevzali  od mesta.

Domácnosť, ktorá si od mesta neprevezme kompostovací zásobník, je povinná v prípade vyzvania preukázať (formou čestného vyhlásenia) využívanie vlastného kompostovacieho zásobníka.

Na základe účasti na prednáške si môžete prevziať kompostér zdarma. Stačí, ak sa za domácnosť zúčastní aspoň 1 osoba.


 
 

Kultúra a šport

8.7. - 23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční 8. júla 2019 a 23. augusta 2019 o 1 ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka