Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z októbrového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Októbrový kontrolný deň primátora na stavbách - výstavba chodníka na Víťaznej ul. Samospráva v Partizánskom realizuje aj v týchto jesenných dňoch viaceré investičné projekty. Jedným z nich je občanmi požadovaná výstavba chýbajúceho úseku chodníka na Víťaznej ulici vo Veľkých Bieliciach, na ktorú sa sústredila pozornosť v úvode októbrového kontrolného dňa primátora Jozefa Božika na stavbách.

Nová pešia komunikácia na Víťaznej ulici, s výstavbou ktorej začalo mesto v prvý októbrový týždeň, má priniesť v prvom rade bezpečnejší pohyb chodcov popri frekventovanej ceste II/593 smerom na Brodzany. „Chodník budujeme od mosta na štátnej ceste I/64 až po rodinné domy oproti Novej ulici, čo je zhruba 160 metrov. Snažíme sa pritom vychádzať v ústrety aj jednotlivým domácnostiam, aby mohli po výstavbe nového chodníka bez problémov vchádzať autami do nádvoria či z neho vychádzať,“ zdôraznil Peter Ridzik z oddelenia územného rozvoja a výstavby mestského úradu (MsÚ). Stavebné práce by mali trvať tri mesiace.

Bezpečnejší pre peších vo Veľkých Bieliciach je už chodník na Hlavnej ulici, vedúci popri štátnej ceste 1/64. „V rámci bežnej údržby sme opravili najmä prepadnuté úseky. Celkovo išlo o približne 105 metrov štvorcových chodníkov, pričom zámkovú dlažbu sme rozobrali, urobil sa nový základ a nanovo sa uložila dlažba do roviny,“ vysvetlil Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ. 

Ďalšou aktuálnou investičnou akciou mesta vo Veľkých Bieliciach je rekonštrukcia pôvodného mlatového chodníka v miestnom parku, ktorý sa bude napájať na súčasný chodník zo zámkovej dlažby. „Nový chodník bude taktiež zo zámkovej dlažby, bude mať dĺžku 92 metrov a šírku 1,5 metra,“ spresnil Róbert Dorušinec z Technických služieb mesta Partizánske, ktoré sú realizátorom prác.

Obnovou pôvodného dopravného značenia na vozovke sa už o niekoľko dní definitívne zavŕši rekonštrukcia križovatky ulíc Družstevná a Nádražná. „Na stavbe bolo použitých takmer 2000 metrov štvorcových nového asfaltu. Súčasťou projektu bola aj nová prídlažba, vybudovanie 15 nových a rekonštrukcia 9 kanalizačných vpustí, a tiež vybudovanie bezbariérových častí chodníkov,“ ozrejmil Peter Minárik.

Minulosťou sa už stala bývalá výmenníková stanica na Horskej ulici na sídlisku Šípok. Na mieste po asanovanej chátrajúcej budove pripravuje mesto výstavbu odstavných plôch pre cca 20 motorových vozidiel.

Možnosti na zaparkovanie motorových vozidiel sa rozšíria aj na Šimonovianskej ulici v najstaršej mestskej časti. Pre tento účel bude slúžiť nová spevnená plocha, ktorú samospráva buduje oproti kaštieľu Vodný hrad. „Stavebné práce by mali byť ukončené do konca novembra, pričom tento priestor ponúkne dvadsať odstavných miest,“ doplnil vedúci oddelenia územného rozvoja a výstavby MsÚ Milan Kráľ.

V uplynulých týždňoch boli zrealizované úpravy a renovácie na viacerých pohrebiskách v meste. Na cintoríne Šípok pribudlo na jednom z najstrmších chodníkov kovové zábradlie v dĺžke 50 metrov, na cintoríne v Šimonovanoch dokončil jeho správca v minulom roku začatú opravu a rekonštrukciu betónových múrikov a oplotenia areálu pohrebiska. „Na Dome smútku vo Veľkých Bieliciach sme opravili časť vonkajšej fasády, ktorá bola najviac poškodená zatekajúcou strechou, ktorá je už taktiež opravená. V obnove fasády domu smútku budeme pokračovať budúci rok,“ informoval správca pohrebiska Miroslav Dvonč.

Na tréningovom ihrisku pri Futbalovom štadióne Karola Jokla prebieha výstavba tribúny a osvetlenia. „Robili sa výkopové práce, položili sme základové pätky, na ktorých bude postavená tribúna, dookola ktorej bude zámková dlažba a pod tribúnou bude vybetónovaná plocha. Kapacita tribúny bude sto miest na sedenie v štyroch radoch,“ doplnil konateľ realizačnej firmy Jozef Loviška.

Už dokončená je v týchto dňoch rekonštrukcia asfaltového ihriska vo vnútrobloku na ulici Janka Kráľa. Osadené boli basketbalové koše, stĺpiky na sieť pre volejbal a nohejbal a ochranná sieť za bránkami.

Na sídlisku Šípok vybudovalo mesto v poradí druhé workoutové ihrisko. Využívať ho môže široká verejnosť na cvičenie s vlastnou váhou tela. Jeho zriadenie ocenili aj mladí športovci, ktorí si ho vyskúšali. „Spĺňa všetky kritériá, či už pre tie mladšie aj staršie kategórie, ale aj nižšie alebo vyššie váhové kategórie, je to dobré ihrisko, takže sme veľmi spokojní,“ zaznelo od športovca Matúša.

(msk, sč)

Fotografie z októbrového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

14.7. - 25.8.2019   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

JÚL
14. ...


 

23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční v piatok 23. augusta 2019 o 10.00 h ...


 

23.8.2019   o 19.30 hod.

Hudobny_piatok_Inverzia_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pred domom kultúry)

HUDOBNÝ PIATOK - INVERZIA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na HUDOBNÝ PIATOK so skupinou INVERZIA, ktorý sa uskutoční v piatok 23. augusta 2019 ...


 

24.8.2019   od 12.00 hod.

Futbalovy_turnaj_Navojovce_plagat.jpg

Futbalové ihrisko Návojovce

Futbalový turnaj O Pohár primátora mesta Partizánske

Mesto Partizánske, Výbor mestskej časti Návojovce, Futbalový klub ŠK Slovan Návojovce a Združenie technických športov Návojovce vás pozývajú na X. futbalov ...


 

30.8.2019   o 19.30 hod.

Hudobny_piatok_Rudy_Goga_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pred domom kultúry)

HUDOBNÝ PIATOK – RUDY GOGA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na HUDOBNÝ PIATOK so saxofonistom RUDY GOGOM, ktorý sa uskutoční v piatok 30. august ...


 

31.8.2019   o 15.00 hod.

S_S_S_2019_plagat.jpg

Námestie mieru v mestskej časti Štrkovec

Š Š Š 2019

Pozývame vás na veľké športovo-spoločenské a zábavno-rodinné podujatie troch mestských častí Štrkovec, Šimonovany a Šípok Š Š Š 2019, ktoré sa uskutoční v ...


 

6.9. - 7.9.2019   od 15.30 hod.

Narodeninove_mesto_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NARODENINOVÉ MESTO PARTIZÁNSKE

Pozývame vás na oslavy 81. výročiu vzniku mesta Partizánske pod názvom NARODENINOVÉ MESTO PARTIZÁNSKE, ktoré sa uskutočnia v dňoch 6. a 7. septembra 2019. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka