Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z decembrového kontrolného dňa primátora na stavbách Vytlačiť
 

Decembrový kontrolný deň primátora na stavbách - výstavba spevnených odstavných plôch na Šimovianskej ul.Prvý v novom volebnom období a zároveň posledný v tomto kalendárnom roku bol kontrolný deň primátora Jozefa Božika na stavbách, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 6. decembra 2018. Aktuálne investičné aktivity samosprávy predstavujú najmä rekonštrukcie chodníkov a výstavba spevnených odstavných plôch.

Vyšliapaný chodník vedúci cez veľkobielický park je už minulosťou, nahradil ho nový zo zámkovej dlažby. „Stavebné práce sa začali v polovici októbra a trvali päť týždňov. Chodník má dĺžku 92 metrov a šírku 1,5 metra, pričom bolo položených 137 metrov štvorcových zámkovej dlažby,“ zhrnul v krátkosti Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy mestského úradu (MsÚ). Do tohtoročného zoznamu zrealizovaných investičných projektov mesta sa už čoskoro zapíše aj výstavba časti chodníka na Víťaznej ulici vo Veľkých Bieliciach. Novovybudovaný úsek pešej komunikácie, od mosta na štátnej ceste I/64 až po rodinné domy oproti Novej ulici, má dĺžku 158 metrov. „Súčasťou stavebných prác je tiež vybudovanie oporných múrikov pri chodníku a piatich vpustí na priľahlej ceste II/593, ktoré zabezpečia jej odvodnenie,“ doplnil vedúci oddelenia územného rozvoja a výstavby MsÚ Milan Kráľ.

Vo fáze záverečných terénnych úprav bola v čase kontrolného dňa rekonštrukcia chodníka pri dennom centre Frézia, ktoré sídli v mestskej budove bývalej materskej školy na Veľkej okružnej. „Prístup do tohto zariadenia sociálnych služieb, ktoré navštevujú aj klienti na invalidných vozíkoch, bolo v dezolátnom stave a bolo potrebné dať ho do poriadku. Išlo o investíciu vo výške približne 8-tisíc eur, “ uviedla prednostka MsÚ Dáša Jakubíková.

Renovácie sa v posledných týždňoch tohto roka dočkali aj chodníky v areáli dvoch materských škôl (MŠ). „V areáli MŠ na Makarenkovej ulici sa realizovala druhá etapa rekonštrukcie chodníkov v celkovej dĺžke 177,7 metrov. Pri MŠ na Malinovského ulici sme opravili chodník od vstupnej brány po vchod do budovy školy a dobudovanie časť chodníka ku kotolni,“ priblížil práce Peter Ridzik z oddelenia územného rozvoja a výstavby MsÚ.

Začiatkom decembra bola dokončená rekonštrukcia tréningového ihriska Futbalového klubu Tempo Partizánske. „V rámci nej bola postavená krytá tribúna so 117 miestami na sedenie a osadené boli štyri osvetľovacie stožiare, ktoré zabezpečia využívanie ihriska aj po zotmení,“ informoval Milan Kráľ.

Na mieste po zbúranej nefunkčnej výmenníkovej stanici na Horskej ulici pokračuje výstavba spevnenej odstavnej plochy. „Plocha o rozlohe viac ako 600 metrov štvorcových bude zo zátravňovacích betónových tvárnic a ponúkne tunajším obyvateľom 20 miest na odstavenie osobných motorových vozidiel,“ uviedol primátor. Približne 600 metrov štvorcových bude mať aj spevnená štrková plocha pre odstavenie 22 motorových vozidiel, ktorú buduje mesto na Šimonovianskej ulici oproti kaštieľu Vodný hrad. „Projekt zahŕňa aj rozšírenie prístupovej komunikácie a osadenie stĺpov verejného osvetlenia,“ dodal Milan Kráľ.

(msk)

Fotografie z decembrového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2018


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

24.10.2019   o 16.00 hod.

Oslavy_vyrocia_vzniku_CSR_plagat.jpg

Mestské panoramatické 3D kino Partizánske

OSLAVY 101. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY

Česko-Slovenská Baťova spoločnosť, primátor mesta Partizánske, poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, Občianske združenie Spolu sme Slove ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka