Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z januárového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Januárový kontrolný deň primátora na stavbách - náučno-poznávacie tabule v areáli MŠ na Obuvníckej ul.Primátor Partizánskeho Jozef Božik pokračuje aj v novom kalendárnom roku v pravidelných kontrolných dňoch na stavbách. Prvý tohtoročný sa uskutočnil v posledný januárový deň a bol zameraný na projekty realizované v rámci komunitných participatívnych rozpočtov miestnej samosprávy a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).  

Základná škola na Malinovského ulici získala finančné prostriedky z mestského komunitného participatívneho rozpočtu na vybudovanie keramickej dielne, ktorá slúži najmä na rozvíjanie motorických a umeleckých zručností žiakov. Zakúpené do nej boli keramická pec, hlina, glazúra a ďalšie potrebné pomôcky. „Sen o keramickej dielni sme s pani učiteľkou Zuzkou Vaňovou nosili v hlavách už dlho. Sme veľmi radi a tešíme sa z toho, že sme si ho mohli splniť. Deti chodia do dielničky veľmi rady, zatiaľ sa iba zoznamujú s hlinou, ale myslíme si, že to má pre ne obrovský význam,“ prezradila riaditeľka školy Alena Barancová. „Súčasťou dielne sú pec, kruh na točenie, s ktorým sa budeme ešte učiť robiť, máme tu glazúry, rôzne sklá na tavenie, engoby, ktoré sú na to, aby deti črepy, ktoré urobia, spracovali, a potom aby z toho vynikol pekný výrobok, ktorý sa dá použiť kdekoľvek,“ doplnila učiteľka Zuzanna Vaňová.

Materskej škole na Malinovského ulici sa vďaka verejnému hlasovaniu podarilo získať financie z Komunitného participatívneho rozpočtu TSK na projekt Športujeme s modrým delfínom. Športová miestnosť bola vybavená dvadsiatimi cvičiacimi strojmi a jej súčasťou je i germicídny žiarič, ktorý dezinfikuje priestory materskej školy. Projekt tiež umožnil skvalitniť vybavenie bazéna plaveckými a hracími pomôckami. „Som rád, že ako podpredseda TSK som svojho času mohol iniciovať a presadiť vznik tohto rozpočtu, ktorý vytvára priestor na to, aby školy, základné, materské, ale aj občianske združenia mohli získavať alternatívne zdroje na financovanie svojich aktivít, či už v kontexte programových zámerov, alebo takých aktivít, ktoré vyplývajú z ich činností, ako je to aj v prípade Materskej školy na Malinovského ulici,“ uviedol primátor Jozef Božik.

Občianske združenie Batania predložilo v rámci Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske projekt s názvom Bezpečné školské ihrisko, ktoré sa vybudovalo v areáli Cirkevnej základnej školy Jána Krstiteľa. „Z mesta sme získali príspevok na podlahovú krytinu, ktorú sme použili, je to bezpečnostná pogumovaná podlaha, ktorá zabraňuje ublíženiu si detí. Na dofinancovanie sme použili vlastné zdroje,“ informovala riaditeľka CZŠ Jána Krstiteľa Daniela Gubková. Z prostriedkov Komunitného participatívneho rozpočtu TSK bolo ihrisko vybavené sieťami a lavičkami.

Vďaka finančným prostriedkom z mestského komunitného rozpočtu zmodernizoval FBK Harvard Partizánske priestory na 2. poschodí mestskej športovej haly, ktoré sú využívané ako zasadacia miestnosť prevažne na tímové porady. „V prvom rade sa miestnosť vypratala od starého nábytku, vymaľovala sa, upravili sa nejaké praskliny na stenách a bola vybavená novým nábytkom, stolom a stoličkami,“ uviedla podpredsedníčka klubu Lenka Ďuríčková.

Úspešným predkladateľom projektu bola aj Základná škola Radovana Kaufmana. K altánku, ktorý slúži ako učebňa v prírode, pribudlo nové vybavenie. „V tretej etape sme skomfortizovali toto prostredie o záhradné lavičky, stromovú lavičku, zakúpili sme smetné nádoby, stojany na bicykle i na kolobežky, deti sa veľmi tešia novému pingpongovému stolu, takisto prenosnému grilu a novému nábytku, ktorý sme kúpili do učebne v prírode,“ zrekapitulovala riaditeľka školy Jana Somogyiová.

Finančné prostriedky z mestského komunitného participatívneho rozpočtu boli použité aj na označenie turistického chodníka, ktorý začína od Dolného pomníka. Súčasťou projektu bolo i doplnenie turistického značenia z Hlbokého k sedlu Plešovica cez Skalnú bránu.

Základná škola s materskou školou na Veľkej okružnej získala financie z mestského komunitného participatívneho rozpočtu na realizáciu projektu Bezpečná škola. „Pri vstupe do areálu školy sme umiestnili bezpečnostnú závoru, ktorá je ovládaná mobilným telefónom. Prístup k nej majú učitelia školy. Vodiči tak neohrozia deti na školskom dvore v čase najväčšieho pohybu. Na projekt prispelo financiami aj rodičovské združenie,“ povedal riaditeľ školy Juraj Guniš.

Umeleckým spôsobom prispieť k ochrane životného prostredia a k čistote mesta bolo cieľom projektu s názvom Krajšie mesto Partizánske (smeti patria do koša), ktorý v rámci komunitného participatívneho rozpočtu mesta predložila Súkromná základná umelecká škola Ateliér vo Veľkých Bieliciach. „Zatiaľ sú kompletné dve veľké keramické nádoby, ktoré budú slúžiť ako veľké kvetináče so symbolmi mesta, a ďalšie dve budú v tvare zvierat, ktoré sa budú využívať ako odpadkové koše. Verím, že do jari sa nám ich podarí dokončiť a umiestniť do centra mesta,“ skonštatoval Štefan Janco, riaditeľ školy.

Z prostriedkov župného komunitnému participatívnemu rozpočtu bolo v areáli Materskej školy na Obuvníckej ulici osadených šesť náučno – poznávacích pohyblivých tabúľ. Úspešný projekt nesie názov Cesta za poznaním a ochranou prírody. „TSK v tomto roku v rozpočte pre rok 2019 má kvantifikovaných o 100 % viac zdrojov na participatívny komunitný rozpočet, takže opäť sa bude mesto uchádzať o finančné prostriedky a je možné, že podobne ako v Materskej škole na Obuvníckej ulici aj v ďalších materských školách, ale aj základných školách, uspejeme a budeme môcť robiť ďalšie projekty v rámci štruktúry participatívneho komunitného rozpočtu,“ informoval primátor.

Financie z komunitného participatívneho rozpočtu mesta získalo aj Vydavateľstvo Tempo na zriadenie a vybavenie kontaktnej miestnosti s prístupom do archívu v priestoroch redakcie. Občanom mesta i ostatným záujemcom tak bude bezplatne sprístupnený kompletný archív (fotoalbumy, archív novín) mapujúci históriu mesta aj všetky dôležité udalosti od jeho vzniku.

V rámci kontrolného dňa si primátor so svojimi spolupracovníkmi obzrel aj zrenovovaný byt školníka v Základnej škole Rudolfa Jašíka. „Teší nás, že táto rekonštrukcia bola zrealizovaná, nakoľko do tohto bytu sa neinvestovalo vyše 50 rokov, bol vybývaný, v zlom stave z hygienického aj estetického hľadiska. Kompletnou rekonštrukciou prešla kúpeľňa, čiastočnou kuchyňa, rekonštruovali sa steny, nakoľko ich bolo treba povyrovnávať, vymaľovať a vymenila sa podlahová krytina,“ vysvetlila riaditeľka školy Dagmar Pučeková.

(Tempo)

Fotografie z januárového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2019


 
 

Kultúra a šport

14.7. - 25.8.2019   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

JÚL
14. ...


 

23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční v piatok 23. augusta 2019 o 10.00 h ...


 

23.8.2019   o 19.30 hod.

Hudobny_piatok_Inverzia_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pred domom kultúry)

HUDOBNÝ PIATOK - INVERZIA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na HUDOBNÝ PIATOK so skupinou INVERZIA, ktorý sa uskutoční v piatok 23. augusta 2019 ...


 

24.8.2019   od 12.00 hod.

Futbalovy_turnaj_Navojovce_plagat.jpg

Futbalové ihrisko Návojovce

Futbalový turnaj O Pohár primátora mesta Partizánske

Mesto Partizánske, Výbor mestskej časti Návojovce, Futbalový klub ŠK Slovan Návojovce a Združenie technických športov Návojovce vás pozývajú na X. futbalov ...


 

30.8.2019   o 19.30 hod.

Hudobny_piatok_Rudy_Goga_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pred domom kultúry)

HUDOBNÝ PIATOK – RUDY GOGA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na HUDOBNÝ PIATOK so saxofonistom RUDY GOGOM, ktorý sa uskutoční v piatok 30. august ...


 

31.8.2019   o 15.00 hod.

S_S_S_2019_plagat.jpg

Námestie mieru v mestskej časti Štrkovec

Š Š Š 2019

Pozývame vás na veľké športovo-spoločenské a zábavno-rodinné podujatie troch mestských častí Štrkovec, Šimonovany a Šípok Š Š Š 2019, ktoré sa uskutoční v ...


 

6.9. - 7.9.2019   od 15.30 hod.

Narodeninove_mesto_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NARODENINOVÉ MESTO PARTIZÁNSKE

Pozývame vás na oslavy 81. výročiu vzniku mesta Partizánske pod názvom NARODENINOVÉ MESTO PARTIZÁNSKE, ktoré sa uskutočnia v dňoch 6. a 7. septembra 2019. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka