Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Samospráva potešila predškolákov v Partizánskom knižným darčekom Vytlačiť
 

Predškoláci v Partizánskom dostali ilustrovanú knižku Terezkina pokladničkaPredškoláci v Partizánskom dostávajú už niekoľko rokov pri nástupe do posledného ročníka materskej školy od miestnej samosprávy ilustrovanú knižku. Na darček, ktorý má motivovať k čítaniu, no zároveň bude i spomienkou na bezstarostné časy, si tento raz budúcoroční prváci počkali až do marca.

Podľa primátora Jozefa Božika, ktorý je iniciátorom tejto milej tradície, je práve marec tým najvhodnejším mesiacom pre darček v podobe knihy. „Tento rok sme rozhodli pre malú zmenu a aj týmto spôsob trošku zviditeľniť marec ako mesiac knihy. Práve oblasť čítania a čítania s porozumením si zasluhuje našu pozornosť a týmito aktivitami sa snažíme, aby mesto aj v tomto smere čo najviac v rámci svojich možností pomáhalo a zároveň aj potešilo,“ uviedol.

Knižky pre predškolákov sú každý rok nielen bohato ilustrované, ale i tematicky zamerané. „V minulosti to boli napríklad záchranári, či železnice. Tentokrát je to finančná gramotnosť. Detičky sa z knižky dozvedia ako s peniažkami narábať, ale aj ako ich ušetriť,“ dodal primátor.

(msk)

Fotografie z odovzdávania knižiek predškolákom nájdete vo Fotogalérii 2019

 


 
 

Kultúra a šport

24.6. - 29.6.2019   čas - viď program

Tyzden_zdravia_2019_plagat.jpg

miesto - viď program

TÝŽDEŇ ZDRAVIA 2019

Mesto Partizánske v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prievidzi, Úniou nevidiacich a slabozrakých, Zväzom postihnutých civilizačným ...


 

29.6.2019   o 19.00 hod.

Vitaj_leto_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

VITAJ LETO

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na podujatie VITAJ LETO s kapelami FUERA FONDO a SIX FOXES, ktoré sa uskutoční v sob ...


 

5.7.2019   o 15.30 hod.

Folklorny_festival_plagat.jpg

Park M. R. Štefánika v Partizánskom

FOLKLÓRNY FESTIVAL

Pozývame vás na FOLKLÓRNY FESTIVAL, ktorý sa uskutoční v piatok 5. júla 2019 o 15.30 hod. v Parku Milana Rastislava Štefánika v Partizánskom.

Účinkujú: ...


 

12.7.2019   o 18.00 hod.

Koncert_pre_nadej_plagat.jpg

Areál Vodného hradu v Šimonovanoch

KONCERT PRE NÁDEJ

OZ Ambrelo a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na KONCERT PRE NÁDEJ, ktorý sa uskutoční v piatok 12. júla 2019 o 18.00 hod. v areáli Vodné ...


 

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 5. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 25. júna 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka