Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z júnového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Júnový kontrolný deň primátora na stavbách – rekonštrukcia chodníka na Gumárenskej ul. Aktuálne investičné aktivity samosprávy predstavujú najmä rekonštrukcie chodníkov a budovanie spevných plôch. Čo konkrétne a v akých lokalitách sa v týchto týždňoch realizuje priblížil júnový kontrolný deň primátora mesta Jozefa Božika na stavbách.  

 

Prvá zastávka bola Šimonovanoch, kde sa na dvoch uliciach začalo s renováciou verejného osvetlenia. „Bude tu osadených dvadsať nových svetiel, budú tu pozinkované stožiare a LED svetlá. Ušetrí to aj náklady a občania budú určite spokojní, že sa na Záhradníckej a Bezručovej ulici táto investícia ide robiť,“ uviedol poslanec MsZ za mestskú časť Šimonovany Andrej Grolmus.

Kontrolná skupina sa zastavila aj na Štrkovci. Na Gumárenskej ulici sa rekonštruuje chodník vedľa komunikácie a tiež prístupový chodník k obytným domom. „Ja som veľmi rada, že sa aj na Štrkovci začalo s tými bežnými investičnými projektmi. Jednou z prvých je práve chodník, ktorý bol značne zdevastovaný a vstupný chodníček do štyroch baťovských dvojdomkov. Myslím si, že ľudia, ktorí to považovali za potrebné riešiť, budú radi,“ skonštatovala Mária Hazuchová, poslankyňa MsZ za danú mestskú časť. Na Obuvníckej ulici buduje mesto v spolupráci s technickými službami novú spevnenú plochu zo zatrávňovacej dlažby, ktorá bude slúžiť pre odstavenie trinástich motorových vozidiel.

Počet parkovacích miest vzrastie vďaka novým odstavným plochám aj na ulici Veľká okružná pri obytných blokoch č. 1030, 1080 a 1086. „Zároveň pri bytovom dome č. 1028 rekonštruujeme chodník v dĺžke 92 metrov, ktorý bude zo zámkovej dlažby. Okrem toho sa renovujú prístupové chodníky ku vchodom, taktiež vybudujeme aj dve vsakovacie mreže na odvodnenie parkoviska,“ informoval Igor Fábry z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ. „Výbor mestskej časti Luhy II rozhodol o rekonštrukcii chodníka na Veľkej okružnej č. 1028 z dôvodu jeho nevyhovujúceho stavu, nakoľko je našou snahou vyjsť v ústrety občanom,“ dodal Ľubomír Beňo, poslanec MsZ za mestskú časť Luhy II.

V súvislosti s blížiacou sa asanáciou výškovej budovy na Námestí SNP sa začalo s čiastkovými demontážnymi prácami. „Kotolňa, ktorú prevádzkovali technické služby, bude zlikvidovaná a diely budú použité pri opravách iných kotolní,“ priblížil námestník TSM Partizánske Tibor Kúdela.

V rámci mestskej časti Centrum pribudnú na Februárovej ulici nové dva spojovacie chodníky. Jeden bude spájať spevnenú plochu pre motorové vozidlá s bytovým domom č. 1033 a druhý s plochou 113 metrov štvorcových prepojí obytný dom s ulicou, ktorá vedie k ZŠ Radovana Kaufmana. Popri chodníku budú osadené nové dva svetelné body. „Mesto realizuje aj lokálne opravy chodníkov a komunikácii, ako napríklad na Školskej ulici pri obytnom bloku č. 193. Odstráni sa tu betónovo-asfaltový kryt, spraví sa debnenie a dobetónuje sa to do roviny tak, aby nevznikali žiadne priehlbiny alebo miesta, kde by sa zadržiavala voda,“ vysvetlil Róbert Dorušinec z TSM Partizánske. 

Jednou z investičných akcií, ktoré boli naplánované na tento rok, je vybudovanie vjazdu a rekonštrukcia výjazdu z parkoviska pri Mestskom 3D kine, čím sa zároveň zjednosmerní premávka na parkovisku. „Súčasťou investície je rozšírenie výjazdu, preto pôvodnú komunikáciu, ktorá mala šírku približne štyri metre, rozširujeme na šesť metrov. Budujeme tiež nový chodník zo zámkovej dlažby s dĺžkou 100 metrov,“ doplnil Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ.

V uplynulých dňoch prechádzali mestské komunikácie obnovou vodorovného dopravného značenia. „Ide o priechody pre chodcov, stop čiary, vodiace čiary, či už stredové alebo na okraji vozoviek a podobne. Na nových asfaltových plochách, ktoré sme rekonštruovali v tomto roku, budeme riešiť nové priechody pre chodcov kvalitnejšou dvojzložkovou farbou, ktorá by mala mať životnosť minimálne trikrát takú, ako majú striekané povrchy,“ ozrejmil Peter Minárik.

Kroky pracovnej skupiny smerovali počas kontrolného dňa do parku pred kostolom, ktorý spestrí nová výsadba. „V tomto roku si pripomíname 70. výročie tajného požehnania a 30. výročie oficiálneho posvätenia Kostola Božského Srdca Ježišovho, preto aj z tohto titulu sa snažíme revitalizovať zeleň na Námestí SNP, aby okolie tejto stavby, ktorá je súčasťou funkcionalizmu a tiež odkazu Baťovych architektov, bolo čo najkrajšie a napĺňalo radosťou všetkých tých, ktorí navštevujú kostol alebo len tadiaľto prechádzajú,“ uviedol primátor.

(Tempo)

Fotografie z júnového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2019


 
 

Kultúra a šport

14.7. - 25.8.2019   o 19.00 hod.

Nedelne_promenadne_koncerty_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY

Pozývame vás na júlové a augustové NEDEĽNÉ PROMENÁDNE KONCERTY, ktoré sa uskutočnia každú nedeľu o 19.00 hod. na Námestí SNP v Partizánskom.

JÚL
14. ...


 

23.8.2019   o 10.00 hod.

Piknikove_citanie_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

PIKNIKOVÉ ČÍTANIE

Mestská umelecká agentúra Partizánske a Mestská knižnica Partizánske vás pozývajú PIKNIKOVÉ ČÍTANIE, ktoré sa uskutoční v piatok 23. augusta 2019 o 10.00 h ...


 

23.8.2019   o 19.30 hod.

Hudobny_piatok_Inverzia_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pred domom kultúry)

HUDOBNÝ PIATOK - INVERZIA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na HUDOBNÝ PIATOK so skupinou INVERZIA, ktorý sa uskutoční v piatok 23. augusta 2019 ...


 

24.8.2019   od 12.00 hod.

Futbalovy_turnaj_Navojovce_plagat.jpg

Futbalové ihrisko Návojovce

Futbalový turnaj O Pohár primátora mesta Partizánske

Mesto Partizánske, Výbor mestskej časti Návojovce, Futbalový klub ŠK Slovan Návojovce a Združenie technických športov Návojovce vás pozývajú na X. futbalov ...


 

30.8.2019   o 19.30 hod.

Hudobny_piatok_Rudy_Goga_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom (pred domom kultúry)

HUDOBNÝ PIATOK – RUDY GOGA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na HUDOBNÝ PIATOK so saxofonistom RUDY GOGOM, ktorý sa uskutoční v piatok 30. august ...


 

31.8.2019   o 15.00 hod.

S_S_S_2019_plagat.jpg

Námestie mieru v mestskej časti Štrkovec

Š Š Š 2019

Pozývame vás na veľké športovo-spoločenské a zábavno-rodinné podujatie troch mestských častí Štrkovec, Šimonovany a Šípok Š Š Š 2019, ktoré sa uskutoční v ...


 

6.9. - 7.9.2019   od 15.30 hod.

Narodeninove_mesto_2019_plagat.jpg

Námestie SNP v Partizánskom

NARODENINOVÉ MESTO PARTIZÁNSKE

Pozývame vás na oslavy 81. výročiu vzniku mesta Partizánske pod názvom NARODENINOVÉ MESTO PARTIZÁNSKE, ktoré sa uskutočnia v dňoch 6. a 7. septembra 2019. ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka