Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Partizánske

Z augustového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Augustový kontrolný deň primátora na stvabách - výstavba multifunkčného ihriska v ŠimonovanochDvojmesačné prázdniny sú pre školy ideálnym obdobím na menšie i väčšie renovácie a úpravy svojich priestorov. Do tých sa už v júli pustili aj v niektorých základných školách (ZŠ) v Partizánskom. Ako to v nich vyzerá krátko pred začiatkom nového školského roka, zisťoval primátor mesta Jozef Božik počas svojho augustového kontrolného dňa na stavbách.

V ZŠ Rudolfa Jašíka začali v týchto dňoch s veľkým upratovaním kompletne zrekonštruovanej školskej kuchyne a jedálne. Rozsiahlu prestavbu týchto priestorov počas prázdnin si vyžiadal očakávaný nárast počtu stravníkov od septembra, súvisiaci so schválením štátnej dotácie na stravovanie predškolákov a žiakov základných škôl. „V súlade so stanovenými predpismi došlo k rozšíreniu kuchyne, ku ktorej sme pripojili bývalé šatne. Tie sme museli nanovo dorobiť, rovnako ako aj hygienické zariadenie pre dievčatá. Tiež sme zrekonštruovali kanceláriu vedúcej, šatňu, toaletu a sprchu pre zamestnancov. Vytvorili sme aj nový koridor pre stravníkov pri návšteve jedálne počas obedných prestávok,“ priblížila práce riaditeľka školy Dagmar Pučeková.

Prerobené stravovacie priestory však nie sú v škole jedinou novinkou. Žiakov budú čakať po nástupe do školy aj štyri zrekonštruované učebne. „V jazykovej učebni, počítačovej učebni, školskej dielni a cvičnej kuchynke máme novú elektroinštaláciu, vykurovanie, osvetlenie, podlahy a nové moderné vybavenie. V prípade prvých troch učební ide o rekonštrukciu financovanú v rámci europrojektu, na cvičnú kuchynku sme použili prostriedky z normatívu,“ doplnila Dagmar Pučeková.

Na vynovení školskej kuchyne sa v letných mesiacoch pracovalo i v ZŠ na ulici Športovcov vo Veľkých Bieliciach. „Rekonštrukčné práce zahŕňali kompletnú výmenu elektroinštalácie, taktiež výmenu obkladov a vymaľovanie stien. Momentálne ešte čakáme na niekoľko nových spotrebičov, ktoré budeme musieť zapojiť a začali sme s čistením a prípravou kuchyne na prevádzku,“ uviedla riaditeľka školy Eva Gvotová.

Od konca júla je rušno aj v budove ZŠ na Veľkej okružnej. Ako ozrejmil riaditeľ školy Juraj Guniš, dôvodom je ďalšia etapa rekonštrukcie elektroinštalácie v bloku A na poschodí: „Vymenili sme elektrické rozvody v učebni a v kabinete výtvarnej výchovy, na chodbe, v hygienických zariadeniach a v učebni hudobnej výchovy. Následne sme aj vymaľovali učebňu výtvarnej výchovy a kabinet výtvarnej výchovy, kde sme položili i novú podlahu. Zároveň sme v triedach vymenili staré umývadlá za nové a dali nové obklady.“

Popri renovácii a modernizácii školských zariadení sa samospráva za ostatný mesiac venovala aj svojím ďalším investičným aktivitám. V priebehu augusta nadobudla nový vzhľad schátraná prístavba bytového domu č. 945 na Februárovej ulici. „Na objekte bývalej kotolne sme zamurovali otvory, opravili vonkajšie steny zatepľovacím systémom, urobila sa nová fasáda a nová je aj strecha s odvedením dažďových vôd,“ informoval Róbert Dorušinec z Technických služieb mesta Partizánske, ktoré rekonštrukciu realizovali.

Tesne pred dokončením bola počas kontrolného dňa renovácia strechy na centre voľného času - pavilón F. „Robili sme kompletnú rekonštrukciu strešného plášťa, vrátane novej tepelnej izolácie, povrchovej hydroizolácie, tesárskych a klampiarskych konštrukcií, plus lokálne vysprávky fasády, ktorá bola poškodená,“ vysvetlil konateľ realizačnej spoločnosti Michal Kováčik s tým, že práce trvali zhruba osem dní.

Najnovšou investičnou akciou mesta je výstavba multifunkčného ihriska v areáli futbalového ihriska v Šimonovanoch, ktorá je aj na zozname priorít tejto mestskej časti. Viacúčelové ihrisko s umelým povrchom a celkovou rozlohou 924 metrov štvorcových bude možné využívať na futbal, volejbal, nohejbal a tenis. Stavebné práce by mali byť ukončené koncom septembra.

Začiatkom septembra je naplánovaná výmena podlahy v spoločenskej sále Domu kultúry na Námestí SNP v Partizánskom, ktorá je súčasťou jej celkovej modernizácie. „Celá sála bola nedávno vymaľovaná, steny sú vyspravené a čoskoro pribudne i nová podlaha. Plánujeme sem tiež zakúpiť pekné nové stoličky, aby sa tieto priestory stali dôstojným a príjemným miestom na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí,“ dodal primátor.

Fotografie z augustového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2019


 
 

Kultúra a šport

20.9. - 29.10.2019   od 14.00 do 18.00 hod., utorok a štvrtok

Klub_filatelistov_vystava_plagat.jpg

Vodný hrad v Šimonovanoch

75. KF

Mesto Partizánske, Klub filatelistov 52-40 Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na výstavu 75. KF, ktorú pripravil miestny klub ...


 

27.9.2019   o 18.00 hod.

Koncert_La_Gioia_plagat.jpg

Dom kultúry v Partizánskom

Galakoncert LA GIOIA

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na galakoncert LA GIOIA v doprovode Simple Lounge Quartet, ktorý sa uskutoční v piat ...


 

28.9.2019   o 10.00 hod.

Petangovy_turnaj_plagat.jpg

Petangové ihrisko na Luhoch II

TURNAJ V PETANGU

VMČ Luhy I a LUHY II vás pozývajú na Memoriál Jaroslava Palana a Jozefa Kečkemétiho – II. ročník turnaja v petangu o majstra mestskej časti Luhy I a Luhy I ...


 

28.9. - 29.9.2019   sobota 15.00 - 23.00 h, nedeľa 10.00 - 20.00 h

Vystava_ovocia_zeleniny_plagat.jpg

Kultúrny dom vo Veľkých Bieliciach

VÝYSTAVA OVICIA A ZELENINY

Veľkobielickí záhradkári, o.z. vás pozývajú na VÝYSTAVU OVICIA A ZELENINY, ktorú si môžete pozrieť v dňoch 28. a 29. septembra 2019 v Kultúrnom dome vo Veľ ...


 

5.10.2019   od 9.00 hod.

MO_varenie_gulasu_2019_plagat.jpg

priestranstvo pri pivárni Kotolňa (Luhy II)

X. MAJSTROVSTVÁ OKRESU PARTIZÁNSKE VO VARENÍ GULÁŠU

Pozývame vás na X. MAJSTROVSTVÁ OKRESU PARTIZÁNSKE VO VARENÍ GULÁŠU – O primátorskú zlatú varešku, ktoré sa uskutočnia v sobotu 5. októbra 2019 od 9.00 hod ...


 

6.10.2019   o 15.00 hod.

Koncert_ucty_k_starsim_plagat.jpg

Mestská športová hala v Partizánskom

KONCERT ÚCTY K STARŠÍM – KARTINA

Primátor mesta Partizánske, Poslanecký zbor Mestského zastupiteľstva v Partizánskom a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na KONCERT ÚCTY K ...


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka