Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Stratégia nakladania s komunálnymi odpadmi v meste Partizánske - pilotný projekt

Mesto Partizánske sa v lete 2017 pripojilo do realizácie pilotnej schémy participatívnej tvorby verejných politík, ktorá je jedným z pilierov národného projektu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSV ROS) s názvom: Podpora partnerstva a dialógu v oblasti participatívnej tvorby verejných politík.

Pilotnú schému tvorí 12 pilotných projektov, testujúcich nové modely zapájania verejnosti do tvorby verejných politík na národnej, regionálnej, mikroregionálnej a lokálnej úrovni.

Súčasťou pilotnej schémy národného projektu je aj pilotný projekt č. 7 s názvom Stratégia nakladania s komunálnymi odpadmi v meste Partizánske, ktorý bude realizovaný na základe memoranda o spolupráci medzi ÚVS ROS, Mestom Partizánske a Občianskym združením Priatelia Zeme.  

Logá k projektu Stratégia nakladania s komunálnymi odpadmi v meste Partizánske 

Názov projektu: Stratégia nakladania s komunálnymi odpadmi v meste Partizánske

Cieľ projektu: zníženie nákladov na manažment odpadového hospodárstva a súčasne podpora ekologických rozhodnutí pri výkone správy v meste Partizánske. Problematika odpadov je široká agenda. Obce si často nevedia poradiť s hlavným článkom odpadového hospodárstva, ktorým je sám obyvateľ. Na príprave stratégie nakladania s odpadmi je nevyhnutné pracovať s verejnosťou a jednotlivými zložkami populácie v meste tak, aby nastavené opatrenia a riešenia našli pochopenie a odozvu verejnosti. Zámerom je práve v spolupráci s verejnosťou hľadať efektívne environmentálne a ekonomické riešenia nakladania s komunálnym odpadom v meste v zmysle plnenia kompetencií zverených obciam podľa aktuálneho zákona o odpadoch.

Aktivity projektu: budú pozostávať z analýzy súčasného stavu odpadového hospodárstva. Potrebný bude prieskum medzi obyvateľmi, žiakmi a podnikateľmi na území mesta Partizánske. Počas realizácie projektu budú organizované verejné stretnutia so širokou verejnosťou, ale aj so zainteresovanými skupinami a realizované mnohé iné aktivity. Všetky aktivity budú uskutočňované v spolupráci s hlavným partnerom OZ Priatelia Zeme.

Hlavné výstupy:

  • stratégia nakladania s komunálnymi odpadmi v meste Partizánske na obdobie 10 rokov
  • manuál k tvorbe Stratégie s presne popísanou metodikou zrealizovaného participatívneho procesu v elektronickej forme, ktorý bude k dispozícii pre využitie v ďalších mestách a obciach.

 

Kontaktné osoby:

Mesto Partizánske

 

OZ Priatelia Zeme


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka