Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Komunitný participatívny rozpočet

 

  • Komunitný participatívny rozpočet (KPR) mesta umožňuje obyvateľom Partizánskeho spolurozhodovať o využití časti prostriedkov z rozpočtu mesta.  Vychádza z celosvetovo uznávaného konceptu Participatívneho rozpočtu, ktorý bol prvýkrát zavedený v roku 1989 v brazílskom meste Porto Alegre. Upravená verzia sa implementuje už niekoľko rokov aj v Európe. Mesto Partizánske zavádza Komunitný participatívny rozpočet po prvý krát v roku 2016.
  • Cieľom KPR je vytvoriť pre obyvateľov Partizánskeho, ako aj formálne a neformálne organizácie so sídlom v Partizánskom, alebo ktoré pôsobia v Partizánskom, priestor spolupodieľať sa na rozvoji mesta, zlepšiť napĺňanie potrieb a priorít obyvateľov, vťahovať ich do verejného života a diania, napomáhať modernizovať správu vecí verejných, zvýšiť efektívnosť, legitímnosť, kredibilitu a transparentnosť verejného rozhodovania a obmedziť neželané javy ako klientelizmus a korupciu.
  • Zásady pre priebeh procesu navrhovania a spolurozhodovania obyvateľov o použití časti rozpočtu mesta stanovujú Pravidlá Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske, ktoré schvaľuje Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom.  Predmetom týchto pravidiel je úprava harmonogramu, rozhodovacích mechanizmov a funkcií orgánov komunitného participatívneho rozpočtu.

 

Podávanie návrhov pre rok 2019

Vážení spoluobčania,

v zmysle Pravidiel Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske máte možnosť navrhnúť a rozhodnúť o použití prostriedkov z rozpočtu mesta Partizánske, určených na komunitné projekty. Každý občan alebo organizácia môže do 31.3.2019 podať v zmysle stanovených pravidiel návrh komunitného projektu z rôznych oblastí, napr. dopravy a komunikácii, životného prostredia, kultúry, športu, sociálnej pomoci, sociálnych služieb. Maximálna požadovaná suma na financovanie jedného projektu je 2 000 eur.


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka