Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Samospráva potešila predškolákov v Partizánskom knižným darčekom

Samospráva potešila predškolákov v Partizánskom knižným darčekom Vytlačiť
 

Predškoláci v Partizánskom dostali ilustrovanú knižku Terezkina pokladničkaPredškoláci v Partizánskom dostávajú už niekoľko rokov pri nástupe do posledného ročníka materskej školy od miestnej samosprávy ilustrovanú knižku. Na darček, ktorý má motivovať k čítaniu, no zároveň bude i spomienkou na bezstarostné časy, si tento raz budúcoroční prváci počkali až do marca.

Podľa primátora Jozefa Božika, ktorý je iniciátorom tejto milej tradície, je práve marec tým najvhodnejším mesiacom pre darček v podobe knihy. „Tento rok sme rozhodli pre malú zmenu a aj týmto spôsob trošku zviditeľniť marec ako mesiac knihy. Práve oblasť čítania a čítania s porozumením si zasluhuje našu pozornosť a týmito aktivitami sa snažíme, aby mesto aj v tomto smere čo najviac v rámci svojich možností pomáhalo a zároveň aj potešilo,“ uviedol.

Knižky pre predškolákov sú každý rok nielen bohato ilustrované, ale i tematicky zamerané. „V minulosti to boli napríklad záchranári, či železnice. Tentokrát je to finančná gramotnosť. Detičky sa z knižky dozvedia ako s peniažkami narábať, ale aj ako ich ušetriť,“ dodal primátor.

(msk)

Fotografie z odovzdávania knižiek predškolákom nájdete vo Fotogalérii 2019

 


 
 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 6. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 27. augusta 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka