Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Z marcového kontrolného dňa primátora na stavbách

Z marcového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Marcový kontrolný deň primátora na stavbách - rekonštrukcia budovy OV 3000Budova OV 3000 na Šípku prechádza veľkou rekonštrukciou. V akom stave sú stavebné práce a aká bude budúcnosť bývalého nákupného centra zisťoval primátor Jozef Božik a jeho spolupracovníci posledný pracovný marcový deň počas kontrolného dňa na stavbách.

Rozsiahle stavebné práce na budove OV 3000 sú v plnom prúde, trvať by mali do konca júna. „Rekonštrukcia zahŕňa novú zateplenú strechu, vonkajšiu fasádu, vynovené budú aj všetky vnútorné obchodné priestory, ktoré by sme chceli zároveň ponúkať nájomcom,“ informoval vedúci technického úseku realizačnej firmy Vladimír Velič s tým, že potraviny a pošta ostanú zachované. Po renovácii bude budova niesť názov obchodné centrum Globus. Služby bude poskytovať nielen miestnym, ale aj obyvateľom zo širšieho okolia. „Obyvatelia Šípku privítali rekonštrukciu tejto budovy, lebo už dlhé roky bolo očividné, že si pýta nový šat. Očakávajú, že tu v prvom rade budú lekáreň a lekári. Uvidíme však, aký bude záujem z ich strany,“ uviedla poslankyňa za mestskú časť Šípok Mária Bielešová.

Na Februárovej ulici, na mieste po zbúranom objekte, vybudovalo mesto spevnenú plochu na odstavenie 39 motorových vozidiel. „Výrazne pomôže z hľadiska statickej dopravy pre občanov žijúcich v lokalite na Februárovej ulici, ale pomôže aj z hľadiska odťaženia v prípade, že sa organizujú podujatia v športovej hale,“ zdôraznil primátor s tým, že nový vzhľad nadobudne aj objekt bývalej vrátnice, ktorý sa nachádza v tomto priestore. 

Jednou z ďalších zastávok kontrolnej skupiny bol areál ZŠ Radovana Kaufmana, kde boli počas marca vypílené suché topole. „Téma topoľov bola veľmi rozsiahle riešená na sociálnych sieťach a treba povedať, že mesto Partizánske sa snaží v rámci údržby zelene riešiť veci tak, aby boli zákonné a aby sa postupovalo v zmysle platnej legislatívy. V kontexte opatrení, ktoré boli prijaté, po odporúčaní štátnou ochranou prírody bolo vypílených celkovo 11 topoľov,“ vysvetlil primátor. Nasledovať bude vyfrézovanie pňov. Zároveň mesto pripravuje na jeseň náhradnú výsadbu. „Pokiaľ ide o zvyšné topole, mesto pripravuje ich údržbu tak, aby odbornými arboristami boli urobené také zásahy, ktoré by eliminovali akékoľvek pády suchých konárov,“ dodal.

V budove Základnej školy na Veľkej okružnej sa počas jarných prázdnin vymieňala elektroinštalácia. Práce prebiehali v učebniach slovenského a anglického jazyka, knižnici, kabinete cudzích jazykov a hygienických zariadeniach. „V rámci tejto opravy sme zrekonštruovali elektrické rozvody, všetky rozvody sme schovali pod omietku, vymenili sme vypínače, zásuvky, staré svetlá za LED svietidlá, umývadlá s batériami a v spolupráci s rodičovským združením sme dali vymaľovať triedy,“ priblížil riaditeľ školy Juraj Guniš.

Nový vzhľad nadobudne už čoskoro park pred Kostolom Božského Srdca Ježišovho v Partizánskom. „V rámci revitalizácie parku bolo vyrúbaných 1530 m2 plôch. Po vyrovnaní terénu tam, kde boli zrušené záhony s listnatými krami, pôjde nová výsadba,“ uviedol Marián Omelka z oddelenia životného prostredia a dopravy MsÚ. Z troch návrhov sadovníckych úprav, ktoré predstavila architektonická kancelária z Nitry, bol vybraný jeden. „Ten bude pozostávať z výsadby 27 druhov listnatých stromov s podsadbou trvalkových záhonov, v popredí kostola na týchto plochách budú zmiešané trvalkové záhony zhruba asi z 13 druhov trvaliek,“ vysvetlil. „V prípade zelene pri kostole, rovnako ako v prípade zelene v areáli ZŠ Radovana Kaufmana, sme postupovali v zmysle odporúčaní štátnej ochrany prírody,“ podotkol primátor.

(Tempo)

Fotografie z marcového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2019


 
 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka