Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Z aprílového kontrolného dňa primátora na stavbách

Z aprílového kontrolného dňa primátora na stavbáchVytlačiť
 

Aprílový kontrolný deň primátora na stavbách - novovybudovaný chodník vedľa tréningového ihriska FK TempoSamospráva v Partizánskom má vo svojom investičnom pláne pre tento rok realizáciu viac ako päťdesiatich projektov. Tie najaktuálnejšie z nich boli zahrnuté v harmonograme aprílového kontrolného dňa primátora Jozefa Božika na stavbách.  

 

Verejnosť môže už niekoľko dní využívať novovybudovanú spevnenú plochu na Februárovej ulici pri bytovom dome č. 945. K dispozícii je 38 miest na odstavenie motorových vozidiel, vrátane miesta pre osoby so zdravotným postihnutím. „Chceli by sme, aby sa tu dorobili ešte dva chodníky. Jeden bude viesť od základnej školy k bytovému domu a druhý od bytového domu k parkovisku,“ informoval poslanec mestského zastupiteľstva a predseda Výboru mestskej časti Centrum Juraj Krasula s tým, že upravený bude aj zovňajšok objektu bývalej vrátnice, ktorý tu zostal po zbúraní schátranej budovy.

V blízkosti športovej haly, zimného štadióna a tréningového ihriska FK Tempo vybudovalo mesto takmer 120 metrov dlhý chodník. „O tento chodník občania dlhodobo žiadali v minulosti a som veľmi rád, že v tomto roku sa nám ho podarilo zrealizovať. Je to veľmi dôležité pre všetkých tých, ktorí migrujú v rámci tejto mestskej časti smerom od mestskej športovej haly k zimnému štadiónu alebo na kúpalisko,“ vysvetlil primátor. 

Na základe požiadavky športujúcej verejnosti bol v uplynulých dňoch vybudovaný spojovací prístupový chodník k workoutovému ihrisku na sídlisku Šípok.

V športovom areáli pri ZŠ Rudolfa Jašíka sa aktuálne dorába oplotenie s dĺžkou približne 180 metrov. „Vďaka novému oploteniu bude celý športový areál chránený, takže nebude žiadny vedľajší bočný prístup. Ide hlavne o bezpečnosť ľudí, ktorí tu športujú,“ uviedla riaditeľka školy Dagmar Pučeková s tým, že prístup do areálu bude možný len dvomi bránami.

Na mieste, kde sa križujú ulice Malá a Veľká okružná, vyrastie už čoskoro nové detské ihrisko Žihadielko. Podmienkou na jeho výstavbu však boli terénne úpravy, ktoré vykonalo mesto. „Dodávateľ, ktorý pracuje pre spoločnosť, ktorá realizovala súťaž Žihadielko, v ktorej bolo Partizánske úspešné, už začal s výstavbou detského ihriska. Slávnostne bude odovzdané do užívania 15. júna tohto kalendárneho roka,“ uviedol primátor. Ihrisko bude mať rozmery šestnásť krát dvadsať metrov a v záujme zachovania bezpečnosti detí bude oplotené. „Skladá sa v podstate z dvoch herných zón. Prvá, do ktorej sa vstupuje, je zóna pre malé deti od dvoch do šiestich rokov. Postupne sa ihrisko spája so zónou pre väčšie deti až do dvanásť rokov. Bude na ňom množstvo preliezacích stien, hojdačiek, veľký hrad a pre tie menšie deti pieskovisko. Takisto tam budú aj lavičky, kde si môžu maminy oddýchnuť,“ opísala budúce ihrisko Zuzana Sobotová zo spoločnosti Lidl.

V blízkosti kúpeľov v Malých Bieliciach čoskoro pribudne nová rekreačno-oddychová zóna s takmer 500 metrov dlhou korčuliarskou dráhou. „Mesto má ambíciu si celý tento pozemok prenajať, zároveň v priebehu tohto roka naň osadiť mobiliár, to znamená lavičky, smetné nádoby a v tejto lokalite chce mesto vybudovať aj pumptrack,“ doplnil primátor. 

(Tempo)

Fotografie z aprílového kontrolného dňa primátora na stavbách nájdete vo Fotogalérii 2019


 
 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka