Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Partizánske chce zbúrať výškovú budovu bez použitia trhavín

Partizánske chce zbúrať výškovú budovu bez použitia trhavínVytlačiť
 

Výšková budova čaká na asanáciuSamospráva Partizánskeho chce výškovú budovu v centre mesta zbúrať bez použitia trhavín. Investičný náklad na asanáciu odhadla na viac ako 577-tisíc eur, dodávateľa prác už hľadá cez verejnú súťaž. Takmer tridsaťpäť metrov vysoký objekt by sa mal stať minulosťou v prvej polovici budúceho roka.  

Vybraný dodávateľ zabezpečí demoláciu výškovej budovy vrátane prípravných projektových prác, vybavenia potrebných povolení, vypratania objektu, recyklácie odpadov, ako i výroby recyklátu drvením. Uskutoční tiež odvoz a uloženie nerecyklovateľného odpadu na skládku a konečné úpravy terénu vrátane sadových úprav.

Budova má štrnásť nadzemných a jedno podzemné podlažie. Mesto požaduje, aby ju firma zbúrala so zachovaním suterénu. Suterén vedľajšej kotolne chce dať zasypať.

Náklady na demoláciu objektu odhadla radnica na 577.048 eur bez dane z pridanej hodnoty. Firmy sa môžu do súťaže hlásiť do 27. septembra. Kritériom pre výber víťaza obstarávania je najnižšia cena. Asanáciu by mala vybraná firma ukončiť do šiestich mesiacov od nadobudnutia právoplatnosti stavebného povolenia.

Výškový objekt v strede Námestia SNP dokončili v roku 1963. Jeho umiestnenie údajne vybrali zámerne, a to preto, aby zakryl kostol, ktorý sa nachádza na druhej strane námestia. Pôvodne slúžil ako internát pre ženy, ktoré pracovali v Závodoch 29. augusta, respektíve študovali v strednom odbornom učilišti. V 90. rokoch minulého storočia bol sídlom orgánov štátnej správy, neskôr sa priestory v ňom začali postupne prenajímať a internát sa zmenil na bytový dom, kde bolo 102 domácností. Budovu uzatvorila samospráva na jeseň 2017.

(TASR, upr., 27.9.2019)


 
 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka