Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mestská rada

Mestskú radu (MsR) zriaďuje mestské zastupiteľstvo. MsR je iniciatívnym, výkonným a kontrolným orgánom zastupiteľstva. Zároveň plní funkciu poradného orgánu primátora.

 

MsR je zložená z poslancov, ktorých volí zastupiteľstvo na celé funkčné obdobie. V zložení MsR sa prihliada na zastúpenie politických strán, politických hnutí a nezávislých poslancov v zastupiteľstve. Ak je v meste zriadená MsR, zástupca primátora je jej členom.

 

Mestská rada najmä:

  • rozpracováva a zabezpečuje plnenie úloh, vyplývajúcich z uznesení MsZ,
  • prerokúva všetky materiály, predkladané do zastupiteľstva a zaujíma k nim stanovisko,
  • zaoberá sa vecami, týkajúcimi sa mesta a života v ňom a svoje stanoviská a návrhy predkladá primátorovi a MsZ,
  • rozhoduje vo veciach, na ktoré ju splnomocní zastupiteľstvo vo všeobecne záväzných nariadeniach mesta a v iných organizačno-právnych predpisoch mesta.

 

MsR sa schádza podľa potreby, najmenej raz za tri mesiace. Jej zasadnutie zvoláva a vedie primátor alebo zástupca primátora. Zásady rokovania a uznášania sa MsR upravuje rokovací poriadok.

 


 

Dokumenty k MsR

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 6. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 27. augusta 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka