Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pamätný dom – sídlo revolučného národného výboru Pamätný dom sídla revolučného národného výboru 

Pamätný dom bol počas SNP sídlom revolučného národného výboru a veliteľského štábu Hornonitrianskej partizánskej brigády. Nachádza sa nachádza na Šimonovianskej ulici č. 8 v mestskej časti Šimonovany. V budove z roku 1941 bol pôvodne miestny národný výbor, neskôr internát pri Strednej priemyselne škole v Partizánskom. Pamätný dom bol v roku 1963 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. V zrekonštruovanej mestskej budove v súčasnosti sídli pošta a jej ďalšie priestory sú využívané na rôzne kultúrno-spoločenské aktivity.


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka