Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pamätná tabuľa revolučného národného výboruPamätná tabuľa revolučného národného výboru

Pamätná tabuľa, odhalená v roku 1962,  je umiestnená na priečelí pamätného domu na Šimonovianskej ulici č. 8 v mestskej časti Šimonovany. V roku 1963 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.  Na tabuli, obnovenej v roku 2015, je vyrytý text: „V čase od 27. augusta 1944 pracoval v tejto budove revolučný národný výbor, ktorý pripravoval a organizoval vyzbrojovanie prvých partizánskych skupín do boja proti fašistom. V tomto čase vykonával tu svoju činnosť aj veliteľský štáb Hornonitrianskej partizánskej brigády.“


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka