Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Európsky dom hier

Názov mikroprojektu:  Európsky dom hier mládeže Mikroregiónu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a Mesta Partizánske (č. Pr. 2014-2-CZ01-KA205-012439)

Doba realizácie mikroprojektu: 1.2.2015 - 31.1.2017

Cieľ mikroprojektu: Poskytnúť predovšetkým mládeži obidvoch partnerských strán príležitosť zmysluplne a netradične využiť voľný čas zábavnými a zároveň vzdelávacími aktivitami. Tieto aktivity sú zamerané na podporu neformálneho vzdelávania mládeže, ktorá si tak bude formou hier osvojovať znalosti a vedomosti o Európe,Európskej únii a logické uvažovanie.

Stručný popis mikroprojektu:  Európsky dom hier je spoločným projektom Dobrovoľného zväzku obcí Mikroregión Valašskomeziříčsko-Kelečsko na českej strane a mesta Partizánske zo Slovenskej republiky. Mesto Valašské Meziříčí, ako centrum Mikroregiónu Valašskomeziříčsko-Kelečsko, uzatvorilo v roku 2014 s mestom Partizánske partnerskú zmluvu na základe doterajšej spolupráce.

Projekt bude rozdelený do dvoch fáz - výroba hier a práce na metodických listoch k hrám a následné otvorenie Európskeho domu hier, jeho využívanie a vzdelávanie mládeže.V priebehu tvorby hier a metodických listov dôjde ku štyrom jednodňovým stretnutiam pracovných skupín, ako na českej, tak i na slovenskej strane. Na spoločnej schôdzke projektových manažérov oboch pracovných skupín vo Valašskom Meziříčí v marci 2016 dôjde ku kontrole plnenia harmonogramu a aktivít projektu, k predstaveniu spracovaných hier, ako i k vytipovaniu pracovníkov s mládežou, klubov a ďalších organizácií pre zaškolenie. Po otvorení Európskeho domu hier budú na oboch stranách na oboch stranách zaškolení pracovníci s mládežou na prácu s hrami, a následne zaškolená mládež. V júni prebehne praktická ukážka mobilného Európskeho domu hier na verejnosti vo Valašskom Meziříčí i v  Partizánskom. Na konci roka dôjde k predstavenie európskeho mobilného domu hier v zariadeniach zaoberajúcich sa voľno-časovými aktivitami a následne k predstaveniu Európskeho mobilného domu hier v školských družinách základných škôl mesta.

Cieľová skupina: Zámerom projektu je vyplniť voľný čas detí a mládeže od 13 do 18 rokov, ktoré sú už zasiahnuté sociálno-patologickými javmi a zabezpečiť im zodpovedajúce materiálno – technické vybavenie. Medzi tieto deti patria predovšetkým národnostné menšiny, hlavne Rómovia, široký okruh neorganizovaných „nudiacich sa“ detí a mládeže, márniacich  voľný čas po uliciach, zdravotne postihnutá mládež, hlavne sluchovo postihnutí, ohrozená skupina mládeže súvisiaca so vzdelaním (predčasné ukončenie školskej dochádzky, žiaci špeciálnej školy...).

Výstupy mikroprojektu: Vytvorené budú celkovo 3 interaktívne sady hier s názvom Európsky dom hier - jedna pevne, umiestnená v klube Vrtula vo Valašskom Meziříčí, a dve mobilné, jedna pre českú, druhá pre slovenskú stranu. Každá expozícia bude obsahovať 5 interaktívnych hier o Európe, ktoré budú v maximálne možnej miere znázornené (teda pomerne jednoduché), interaktívne (tzn. umožňujúce zapojenie návštevníka do ich fungovania), atraktívne (tzn. demonštrujúce príslušnú zem zaujímavou formou) a edukatívne (tzn. umožňujúcou získať neformálnym spôsobom informácie). V rámci Európskeho domu hier budú organizované tzv. Kaleidoskopy, teda semináre, na ktorých sa budú návštevníci formou interaktívnych besied a výmen skúseností dozvedať informácie o Európe (ako geografickej, tak politickej).

Tento mikroprojekt je spolufinancovaný z prostreidkov Európskej únie v rámci programu Erazmus+

                                                   Logo Erazmus+


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka