Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Komunitné projekty 2017 - realizácia

Názov projektu: Učebňa v prírode

Predkladateľ/realizátor: Základná škola s materskou školou, Veľká okružná

Z poskytnutých finančných prostriedkov bola vybudovaná v areáli základnej školy učebňa v prírode v podobe dreveného altánku so sedením. Projekt zahŕňal aj položenie zámkovej dlažby pod altánok a vybudovanie prístupového chodníka. Altánok využívajú v rámci vyučovania žiaci školy, po vyučovaní detí v školskom klube a počas športových či kultúrnych akcií aj žiaci iných škôl a obyvatelia sídliska.


 

Názov projektu: Účasť na Prague Games 2017 – florbalový turnaj pre deti a mládež

Predkladateľ/realizátor: Športový klub HARVARD Partizánske

Z poskytnutých finančných prostriedkov bola uhradená časť nákladov na štartovné, dopravu a ubytovanie troch mládežníckych družstiev (starší žiaci, staršie žiačky, juniori) Športového klubu HARVARD Partizánske na najväčšom Medzinárodnom mládežníckom florbalovom turnaji Prague Games. Päťdňového turnaja sa zúčastnila 47-členná delegácia detí, rodičov a realizačného tímu.


 

Názov projektu: Detská technická dielňa zručnosti

Predkladateľ/realizátor: Ing. Ľudovit Baranček

Z poskytnutých finančných prostriedkov bolo zakúpených šesť kusov technických stavebníc typu Lego Mindstorms EV3 a ďalší drobný materiál. Stavebnice sa pravidelne využívajú na krúžkoch robotiky a elektroniky v Centre voľného času Partizánske. Členovia krúžku so stavebnicami pracujú, tvoria modely, programujú ich a zúčastňujú sa s nimi na rôznych akciách prezentačného i súťažného charakteru – lokálneho, ale aj celoštátneho rozsahu. Stavebnice využívajú aj deti v rámci prímestských táborov organizovaných centrom voľného času.


 

Názov projektu: Detské ihrisko pri učebni v prírode

Predkladateľ/realizátor: Základná škola Radovana Kaufmana

Z poskytnutých finančných prostriedkov bolo zrealizované detské ihrisko pri učebni v prírode v areáli základnej školy. Ihrisko pozostáva z hracích prvkov: tabuľa, rebrina a hrádza, hojdačka, lezecká stena a kladina, ktoré pomáhajú pri udržiavaní detí v pohybe a vedú ich k športu i zdravému životnému štýlu. Ihrisko využívajú žiaci školy, deti v školskom klube, ako aj ostatné detí pri rôznych voľnočasových akciách organizovaných školou.


 

Názov projektu: Relaxačné zóny

Predkladateľ/realizátor: Základná škola, Malinovského ul.

Finančné prostriedky z komunitného participatívneho rozpočtu sme použili na vytvorenie a vybavenie relaxačných miest na chodbách základnej školy, v ktorých môžu žiaci školy tráviť nielen prestávky, ale i svoj voľný čas. Relaxačné miesta pozostávajú z troch zón: interaktívna zóna s edukačnými motorickými prvkami, zóna hier (kalčeto, twister, hlavolamy, spločenské hry) a zóna oddychu (sedacie vaky, siete...).


 

Názov projektu: Outdoorové ihrisko

Predkladateľ/realizátor: Aerocafe s.r.o., Partizánske


 

Názov projektu: Areál zdravia

Predkaldateľ/realizátor: Základná škola, ul. Športovcov

Poskytnuté finančné prostriedky boli použité na realizáciu projektu Areál zdravia. Jeho súčasťou bolo vybudovanie miniihriska v podobe preliezky umiestnenej do areálu základnej školy. Preliezka slúži na rozvoj motoriky, koordinácie pohybu rúk, nôh a celého tela dieťaťa, ako aj na odreagovanie a vytvorenie pozitívnej nálady dieťaťa. Využívajú ju žiaci základnej školy, deti v školskom klube i ostatné deti vo Veľkých Bieliciach.


 

Názov projektu: Internet do školy

Predkaldateľ/realizátor: Základná škola, ul. Športovcov

Poskytnuté finančné prostriedky boli použité na zakúpenie a inštalovanie IT zariadenia s príslušenstvom, ktoré zabezpečuje stabilné internetové pripojenie v každej učebni (triedy, učebňa anglického jazyka, tabletová učebňa a učebňa prírodovedných predmetov) v hlavnej budove školy. Vďaka realizácii projektu môže škola využívať moderné vyučovacie prostriedky, a to aj sfunkčnením interaktívnych tabúľ v jednotlivých učebniach s reparáciou počítačov napojených na interaktívne tabule.    


 

Názov projektu: Prezentačný koncert Komorného orchestra a Detského speváckeho zboru pri ZUŠ

Predkladateľ/realizátor: Základná umelecká škola Partizánske

Poskytnuté finančné prostriedky boli použité na organizačné zabezpečenie Prezentačného koncertu Základnej umeleckej školy v Partizánskom, ktorý sa uskutočnil 10. septembra 2017 v rámci osláv 79. výročia vzniku mesta Partizánske pod názvom Nedeľné soirée. V programe, v ktorom sa predstavili Komorný sláčikový orchester pri ZUŠ Partizánske, Dievčenský spevácky zbor pri ZUŠ Partizánske a sólisti, odzneli klasické i populárne skladby. Sprievodné slovo malo edukačný charakter. Poslucháči sa v ňom dozvedeli rôzne zaujímavosti o autoroch i o vzniku skladieb. Z programu bol vytvorený záznam na DVD, ktorý môže mesto využívať na reprezentačné účely.


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka