Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach sa realizoval v meste Partizánske od 1.7.2012 do 30.10.2015 vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia.

Aktivity projektu sú zamerané na podporu integrácie rómskej komunity na trh práce a do spoločnosti, na zlepšenie jej ekonomickej a sociálnej situácie a kvality života jednotlivcov, či rómskych rodín a nadväzujú na projekt Romano Drom, ktorý bol ukončený 30.4.2011.

Výberovým konaním boli obsadené 3 pracovné miesta: 1 terénny sociálny pracovník a 2 asistenti terénneho sociálneho pracovníka, ktorí budú vykonávať vlastnú terénnu prácu.

Cieľom práce terénnych pracovníkov je postupne zlepšovať sociálnu situáciu jednotlivcov a rodín, odstraňovať negatívne javy a krízové situácie v rodine, zlepšiť hygienu, výživu a zdravotný stav rómskej populácie, zlepšiť školskú dochádzku a zmysluplne využívať voľný čas detí aj dospelých.

Všetky aktivity projektu sú zabezpečované prostredníctvom terénnej sociálnej práce, sociálneho poradenstva a realizáciou mnohých vzdelávacích, osvetových, výchovných, kultúrnych a záujmových programov.

Verejnosť je priebežne informovaná o práci, úspechoch a dosiahnutých výslekoch projektu.

Logá k projektu Terénna sociálna práca v obciach


 

Aktivity v rámci projektu

3. august 2012 - súťaž v kreslení

Súťaž v kreslení Súťaž v kreslení

31. august 2012  - výchovno-vzdelávací výlet s deťmi v MINI ZOO v Bojnej

Výlet v MINI ZOO Bojná Výlet v MINI ZOO Bojná Výlet v MINI ZOO Bojná   Výlet v MINI ZOO Bojná

20. október 2012  - vzdelávací výlet na Zámku v Bojniciach

Výlet na zámku v Bojniciach Výlet na zámku v Bojniciach Výlet na zámku v Bojniciach Výlet na zámku v BojniciachVýlet na zámku v Bojniciach

Voľný čas detí v škole sa snažíme vyplniť zmysluplnou činnosťou. V miestnosti, ktorú máme každý pondelok a štvrtok k dispozícií máme voľnočasové aktivity, kde si s deťmi kreslíme, vzdelávame sa v podobe hier, ale najmä učíme slušnému správaniu.

Voľnočasové aktivity Voľnočasové aktivity Voľnočasové aktivity Voľnočasové aktivity Voľnočasové aktivity

23. január 2013 - V Dome kultúry v Partizánskom sa konalo vystúpenie detí z Komunitného centra pri príležitosti uvítania Nového roka. V programe nechýbali piesne, tance, divadielko ani novoročné želania. Deti ukázali výsledky svojej usilovnosti a boli odmenení potleskom za pekný program a balíčkom sladkostí od ÚPSVaR Partizánske, oddelenia sociálnych vecí a rodiny. Zároveň boli deti prizvané na ďalšie vystúpenie do Centra sociálnych služieb a Domova na pol cesta do Dunajskej Stredy.

Novoročné vystúpenie detí z Komunitného centra

Novoročné vystúpenie detí z Komunitného centra

25. apríl 2013 - Deti z Komunitného centra RomanoDrom sa pod vedením terénnych sociálnych pracovníčok zúčastnili na súťaži Miniplayback show. Získali pekné 1. a 3. miesto. Dievčatá Drahuška Balážová a Slávka Langerová sa predstavili s piesňami od Rihanny a Anička Balážová sa predstavila s cigánskou piesňou od speváčky Sidiky, Janko Langer ich sprevádzal tancom.

Miniplayback show Miniplayback show

Miniplayback show

13. máj 2013 - Terénne sociálne pracovníčky navštívili spolu s rómskymi deťmi, ktoré sa pravidelne zúčastňujú aktivít v Komunitnom centre Romano Drom, Zariadenie pre seniorov a Domov sociálnych služieb - Pokoj a zdravie, n.o. v Nitrianskej Strede. Pri príležitosti Dňa matiek deti venovali seniorom kúsok svojho talentu a potešili ich svojím tancom, spevom a básničkou. Do tanca s deťmi sa zapojili aj seniori, sociálne pracovníčky aj personál zariadenia, ktorí boli na návštevu veľmi milí a pohostinní. Riaditeľovi zariadenia sa deti veľmi páčili a prijali od neho pozvanie na veľkú opekačku.  

Na návšteve medzi seniormi Na návšteve medzi seniormi

18.-19.7.2013  - V rámci Terénnej sociálnej práce Mesta Partizánske sa 10 detí organizovaných v Komunitnom centre Romano Drom zúčastnilo prázdninového tábora na Duchonke. Terénne sociálne pracovníčky pripravili pre deti bohatý program spojený s hľadaním pokladu, opekačkou, s kúpaním na priehrade a spoznávaním okolia.

Letný tábor na Duchonke Letný tábor na Duchonke

Letný tábor na Duchonke Letný tábor na Duchonke

Letný tábor na Duchonke Letný tábor na Duchonke

Apríl 2014 - Terénne sociálne pracovníčky, ktoré pôsobia v komunitnom centre, pravidelne zabezpečujú deťom účasť na kurzoch salsy. Veľká vďaka patrí tanečným inštruktorom Katke a Vladkovi za ochotu, že prijali na kurz spoločenských tancov pre začiatočníkov deti z komunitného centra,  desaťročnú Drahušku Balážovú a dvanásťročného Branislava Hunku, aj keď kurz je určený pre dospelých.  Na kurzoch vládne prijemná atmosféra, plná krásnej hudby energie.  

Deti z komunitného centra na kurze salsy

Deti z komunitného centra na kurze salsy

31.8.2015 - Mesto Partizánske poctila svojou návštevou p. Eva Davidova z Českého Krumlova, ktorá sa venuje dlhé roky rómskej kultúre a sociológii. Prednáša romistiku na univerzitách, je etnografička, sociologička a historička umenia. Sprevádzal ju p. Zdeňek Uherek, riaditeľ Etnologického ústavu AV ČR v Prahe. Terénne pracovníčky Mária Grantová a Jana Letavayová ich oboznámili s terénnou prácou v meste Partizánske a spoločne s nimi navštívili rodinu Kvasnových, ktorí ju oboznámili a spôsobe života rómskej komunity.

Spoločná fotografia terenných sociálnych pracovníčok mesta a manželov Kvasnových s Evou Dávidovou (tretia zľava) a Zdeňkom Uherekom (prvý zľava).

   

 


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka