Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Podpora vzájomnej informovanosti občanov Partizánskeho a Valašského Meziříčí

Názov mikroprojektu: Podpora spolupráce a vzájomnej informovanosti občanov partnerských miest Partizánskeho a Valašského Meziříčí v cezhraničnej spolupráci

Doba realizácie mikroprojektu: 1.2.2012 - 30.9.2012

Cieľ mikroprojektu:  Hlavným cieľom realizácie projektu je prostredníctvom informačných kioskov zvýšiť informovanosť o meste Valašské Meziříčí, o jeho histórii, turistických aktivitách spoločenských akciách organizovaných mestom.

Príprava mikroprojektu:
Predmetom prípravnej fázy bolo zaistenie vstupných podmienok - vyslanie prvotných signálov partnerskému mestu - žiadosť o nadviazanie spolupráce s partnerským mestom, návrh projektového zámeru - osadenie informačných kioskov v rámci mesta Partizánske. Podnetov pre rozhodnutie realizácie mikroprojektu projektu bolo niekoľko: občanom v meste Partizánske, ktorí nemajú prístup na internet zvýšiť informovanosť o dianí sa v meste Partizánske, zverejnenými aktivitami, ktoré organizuje mesto pre mládež zvýšiť mieru participácie mladých ľudí na živote v meste, zvýšiť informovanosť o meste Partizánske a v neposlednom rade priblížiť obyvateľom mesta partnerské mesto Valašské Meziříčí, zvýšiť informovanosť o spolupráci a vzájomne organizovaných aktivitách obidvoch partnerských miest. V rámci prípravy mikroprojektov sa zástupcovia miest Partizánske a Valašské Meziříčí stretli dva krát na pracovných stretnutiach.

Cieľová skupina mikroprojektu: realizácia projektu bude mať pozitívny dopad na nasledujúce skupiny:

  • mládež vo veku od 15 rokov,
  • obyvatelia mesta Partizánske,
  • turisti, ktorí navštevujú mesto v rámci jednodňovej turistiky,
  • ostatní turisti ako aj široká občianska verejnosť.


Prínosy mikrorpojektu pre cieľovú skupinu: Informovanosť o dianí v meste, o kultúrnych a športových podujatiach, informácie o partnerskom meste, o jeho histórii, aktivitách zameraných priamo na mládež v meste Partizánske a Valašské Meziříčí.

Aktivity mikroprojektu:

  • V spolupráci s mestom Valašské Meziříčí a mestskou organizáciou, zabezpečujúcou kultúrne aktivity ART P Centrum Partizánske, pripraviť a nainštalovať výstavu na tému História a súčasnosť Valašského Meziříčí, na ktorej sa odprezentuje projekt, jeho realizácia a občanom mesta Partizánske bude predstavené vedenie mesta Valašské Mezříčí.
  • Príprava materiálov o realizácii projektu na webovú stránku mesta, príprava a zverejnenie informácie o realizácii projektu v regionálnych médiach - noviny, televízia, / táto aktivita bude vykonávaná priebežne od začiatku realizácie projektu až po jej ukončenie/.
  • Príprava tlačenej brožúry o meste Partizánske a Valašské Meziříčí v spolupráci s partnerským mestom a jej vydanie v tlačenej podobe.


Výstupy mikroprojektu: Osadenie dvoch informačných kioskov v centre meste Partizánske a v dvoch mestských častiach. Lokality pre osadenie infokioskov: 1. sídlisko Šípok - veľká koncentrácia mladých ľudí vo veku od 15 do 35 rokov v rámci mesta Partizánske, 2. mestská časť Luhy 1 - veľká koncentrácia občanov mesta Partizánske z dôvodu blízkosti 3D kina, kde sa okrem premietania filmov uskutočňujú aj rôzne kultúrne a spoločenské podujatia, 3. priestor pri podchode v centre mesta  - koncentrácia turistov, blízskosť autobusovej a vlakovej stanice, banky, reštaurácie, lokalita v blízkosti centra, 4. budova mestského úradu v centre mesta  - široká verejnosť, turisti, občania mesta Partizánske, deti a mládež, blízkosť úradu práce, daňového úradu, mestskej polície, pošty, domu služieb, domu kultúry a obchodného domu. Vlastníkmi pozemkov a budovy na osadenie informačných kioskov je mesto Partizánske.

Celkové oprávnené výdaje: 30 490 €
 

Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.

Logo Program cezhraničnej spolupráce Logo Spoločne bez hraníc EÚLogo Trenčiansky samosprávny kraj  Logo Euroregión Bíle Karpaty

 
 


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka