Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Voľba prezidenta Slovenskej republiky 2014

Voľba prezidenta Slovenskej republiky 2014

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č.430/2013 Z.z. Voľbu prezidenta Slovenskej republiky a určil deň konania voľby na sobotu 15. marca 2014 v čase od 7.00 hod. do 22.00 hod.

Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, bude sa druhé kolo voľby konať v sobotu 29.marca 2014 v čase od 7.00 hod. do 22.00 hod.

Právo voliť prezidenta Slovenskej republiky majú občania Slovenskej republiky, ktorí najneskôr v deň voľby dovŕšili 18 rokov veku a zdržiavajú sa v deň voľby na území Slovenskej republiky. Volič je povinný pred hlasovaním preukázať sa preukazom totožnosti.

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky hlasuje v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname oprávnených voličov je zapísaný, alebo v ktoromkoľvek volebnom okrsku na území Slovenskej republiky na základe voličského preukazu, ak si ho vyžiadal.

Žiadosť o vydanie voličského preukazu podáva volič osobne alebo prostredníctvom ním splnomocnenej osoby (podpis žiadateľa nemusí byť overený). Prijímajú sa aj žiadosti zaslané poštou alebo e-mailom, neprijímajú sa žiadosti podané telefonicky. Volič môže požiadať o vydanie voličského preukazu na Mestskom úrade v Partizánskom, kancelária č.dv. 14 (evidencia obyvateľstva) v úradných hodinách. Mesto vydá voličský preukaz v deň podania žiadosti. O vydaných voličských preukazoch sa vedie evidencia. Voličský preukaz oprávňuje voliča na zápis do zoznamu voličov v ktoromkoľvek inom volebnom okrsku.

Volič, ktorý nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a dostaví sa v deň voľby do ktorejkoľvek volebnej miestnosti na území Slovenskej republiky, bude po predložení platného slovenského cestovného dokladu dopísaný do zoznamu oprávnených voličov.


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 7. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 22. októbra 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Celoplošná deratizácia

V dňoch 1. až 31. októbra 2019 sa na území mesta uskutoční povinná celoplošná deratizácia

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka