Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Školáci dostali novú edíciu žiackych knižiek i komiks o Štefánikovi

Školáci dostali novú edíciu žiackych knižiek i komiks o Štefánikovi Vytlačiť

Knižky pre prvákovNovú edíciu žiackej knižky s obrázkami Partizánskeho či komiks o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi dostali žiaci základných škôl v Partizánskom k novému školskému roku. Na deti, ktoré zasadli do školských lavíc po prvý raz, čakala zase ilustrovaná kniha.

Prvákom knižku odovzdáva primátor Jozef Božik už niekoľko rokov. "Je to knižočka, ktorá má vždy detský motív. Cieľom je, aby v čase, keď si osvoja základy abecedy, si ju prečítali. Keďže je to venované v súvislosti so vstupom do základnej školy, pevne verím, že o niekoľko rokov alebo desaťročí to bude príjemná spomienka," spresnil Božik.

Kniha nie je jediným darom samosprávy pre školákov v Partizánskom. "Deti dostávajú žiacku knižku. Od roku 2011 ide o tretiu reedíciu alebo vydanie. Táto žiacka knižka nie je obyčajná, vždy je farebná a sú v nej obrázky zo súčasnosti, fotografie, ako aktuálne mesto vyzerá, ako vyzeralo v čase, keď sa budovalo, potom sú tam informácie z histórie, kľúčových dejinných udalostí týkajúcich sa budovania mesta Baťovany," priblížil primátor.

Každá škola podľa neho tiež dostala 15 komiksov o Štefánikovi tak, aby v čase, keď sa budú o Štefánikovi učiť, každá dvojica sediaca v lavici mohla mať komiks vedľa seba, mohla si ho spoločne listovať a viac precítiť význam a odkaz osobnosti Milana Rastislava Štefánika v dejinách.

(29.8.2019, TASR, upr.)

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE