Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zriadenie historického múzea v meste Partizánske

Názov mikroprojektu: Zriadenie historického múzea v mesta Partizánske

Cieľ mikroprojektu: Hlavným cieľom projektu je vytvoriť a zariadiť v meste Partizánske historické múzeum, dokumentujúce históriu mesta Partizánske spojenú s Baťovou históriou, so zámerom jej zachovania a propagácie kultúrneho dedičstva našich predkov a prispieť tak k rozvoju cestovného ruchu.

Cieľová skupina mikroprojektu: Projekt je zameraný na viecero cieľových skupín - žiaci základných škôl, študenti stredných škôl, široká verejnosť, domáci i zahraniční návštevníci regiónu.  

Prínosy mikroprojektu: Historické múzeum mesta Partizánske bude zhromažďovať, ochraňovať, spravovať a zachovávať pre budúce generácie expozície a dokumenty, získané do vlastníctva či už odkúpením alebo darovaním.

Výstupy mikroprojektu: Múzeum bude zriadené v budove mestskej knižnice, v priestoroch, ktoré sú nevyužité a bude potrebné v nich urobiť úpravy.

Aktivity mikroprojektu: Súbežne s prípravou priestorov a zakupovaním exponátov budeme realizovať aj podporné aktivity, ako napríklad prednášky pre žiakov, študentov a občiansku verejnosť, kde hlavným lektorom bude riaditeľ cezhraničného partnera Nadace Tomáše Bati - Ing. Pavel Vélev. Budeme organizovať i besedy s absolventmi Baťovej školy práce.

Celkové oprávnené výdavky: 33 254,79 €
Finančný príspevok z ERDF: 28 266,57 €
Finančný príspevok zo štátneho rozpočtu SR: 3 325,47 €
Vlastné zdroje: 1 662,75 €

Tento mikroprojekt je realizovaný z FONDU MIKROROJEKTOV Operačného programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007-2013

Logo Program cezhraničnej spolupráce

 Logo EÚ Spoločne bez hraníc  Logo Trenčiansky samosprávny kraj        Logo mesta Partizánske

                                                 

 


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

POZVÁNKA na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik vás pozýva na 6. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Partizánskom, ktoré sa uskutoční v utorok 27. augusta 2019 o 13.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Zmena stránkových hodín MsÚ počas prázdnin

Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú upravené stránkové hodiny na Mestskom úrade v Partizánskom. V tomto období vybavíte úradné záležitosti v klientskych oddeleniach od 6.30 hod., v pondelok, utorok, štvrtok do 14.00 hod., v stredu do 15.30 hod. a v piatok do 13.00 hod.

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka