Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hvezdáreň Partizánske

(príspevková organizácia so samostatnou právnou subjektivitou)

Adresa: Malé Bielice 177, 958 04 Partizánske

Riaditeľ: Vladimír Mešter

Tel.: 038/749 71 08

Mobil: 0910/947 104

E-mail: hvezdap@hvezdaren.sk

Web:  www.hvezdaren.sk

Zriaďovateľ: Trenčiansky samosprávny kraj

Hvezdáreň je najznámejším špecializovaným kultúrno-vzdelávacím zariadením pre popularizáciu astronómie a kozmonautiky v regióne. Širokej verejnosti ponúka pozorovania nočnej i dennej oblohy s možnosťou ubytovania v areáli hvezdárne. Od roku 2012 disponuje prenosným digitálnym planetáriom.

Dominantou hvezdárne je kupola o priemere 5 metrov, v ktorej je umiestnený šošovkový ďalekohľad. Súčasťou zariadenia je aj prednášková sála pre 68 návštevníkov, vybavená modernou audio-vizuálnou technikou, ktorá umožňuje organizovať semináre, vzdelávacie programy a školenia pre odbornú i širokú verejnosť.


 

SPOLU TVORÍME PARTIZÁNSKE

dokumentárno-prezentačný film

Zber objemného odpadu (IBV)

Od 30. septembra do 7. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber objemného odpadu

Od 7. do 14. októbra 2019 budú na vopred určených miestach v meste Partizánske pristavené veľkoobjemové zberné nádoby, určené na zber objemného odpadu z domácností.

Zber konárov a jedlých olejov

V dňoch 14. až 17. októbra 2019 sa podľa ďalej uvedeného harmonogramu uskutoční zber konárov a jedlého oleja systémom „od domu k domu“ v jednotlivých mestských častiach.

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka